Saint Seiya PBF
Przyszli rycerze i wojownicy!

Bogowie udali się na spoczynek. Los krain jest w naszych rękach. Szykuje się długa wyprawa, w której udział biorą wszyscy aby odkryć tożsamość tajemniczego obiektu.

Dołącz do wyprawy i pokaż, że jesteś godzien przywdziania zbroi.

IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

Serce Zimy (Dom Maximusa)

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
Domon Kasshu
VIP
VIP

Dołączył/a : 20/04/2007
Liczba postów : 1123

PisanieTemat: Serce Zimy (Dom Maximusa)   Pią Kwi 20, 2007 3:09 pm

Pośród drzew gęstej, pokrytej śniegiem puszczy, stała licha, drewniana chata. Z jej komina unosił się gęstą smugą czarny dom. W jego wnętrzu przy stole siedział mężczyzna. Pochylony nad kawałkiem pergaminu skrobał coś białym piórem. Po chwili zamyślił się i przekreślił parę ostatnich słów.
-A może tak... - powiedział - "W głębi duszy widział, że będzie musiał wrócić do Smoczego Zęba i stawić czoła swemu losowi. Klejnot Północy musiał wrócić do Kuldahar." Co o tym myślisz?
Szara wilczyca zwinięta w kłębek na podłodze poruszyła się i otworzyła oczy. Ziewnęła przeciągle i znów zamknęła oczy.
-Oczywiście... - mruknął do siebie Maximus i wrócił do pisania.

Powrót do góry Go down
Omen
Gość

PisanieTemat: Re: Serce Zimy (Dom Maximusa)   Pią Kwi 20, 2007 5:02 pm

Omen podróżował poprzez lasy.Im dalej tym chłodniej.Słyszał plotkę o rycerzu który przywdział zbroję Epilson.Omen szukał go z zaciekawieniem nie mając żadnego celu w życiu oprócz chronienia pewnej osoby.Znajdował się coraz dalej pałacu Hildy,ale nie poddawał się.Po chwili uświadomił sobie że nikt nie chciał by mieszkać w tak odludnym miejscu.Nagle spostrzegł nie wielką chatkę.Nie była ona wielka.Wielki unoszący się dym z komina leciał na Północ.Omen wiedział że niedługa zrobi się zimniej więc postanowił nie czekać.Wpadł na pomysł.
*Jeśli przetne jedno drzewo,on wyjdzie.Mam nadzieje że usłyszy jupadek drzewa...*
-Shadow Viking Tiger Claw.-Wypowiedział po cichu poczym drzewo runęło na ziemie.Czekał jedynie na reakcję nieznajomego.
Powrót do góry Go down
Domon Kasshu
VIP
VIP

PisanieTemat: Re: Serce Zimy (Dom Maximusa)   Pią Kwi 20, 2007 6:16 pm

Maximus był cały czas pogrążony w pisaniu swojej opowieści, kiedy usłyszał trzask upadającego drzewa. Złamał pióro.
-Co do...? - zapytał sam siebie.
Coś działo się na zewnątrz, a kiedy się skupił, poczuł napływająca, obcą energię kosmiczną. Zbroja stojąca w rogu pomieszczenia, rozpadła się na części i przywarła do jego ciała. Opuścił przyłbicę.
-Chodź. - powiedział do wilczycy - Daj znać innym.
Wilczyca zawyła przeciągle, po czym wyszła z domu za Maximusem. Na zewnątrz rozejrzał się dokoła, próbując zlokalizować źródło dźwięku.

Powrót do góry Go down
Omen
Gość

PisanieTemat: Re: Serce Zimy (Dom Maximusa)   Pią Kwi 20, 2007 6:36 pm

Omen spoglądając na chatkę ujrzał stado wilków,wyraźnie szukających czegoś.Powoli uświadomił sobie że to wlaśnie jego szukają,skoczył troszkę bliżej.Spośród wilków wyłoniła się pewna istota.W rzeczy samej posiadała ona zbroje należącą do Asgardu.
-Hmm...kim on może być...-pomyślał
-Jest tylko jeden sposób.-rzekł do siebie
-Witaj.Jestem Omen rycerz Zeta-Alcor.Wiele o tobie słyszałem.Krążą o tobie dziwne plotki ale ja w nie nie wierze.Nie mam złych zamiarów.Chcę tylko Cię poznać.Jak masz na imię?-rzekł Omen
Powrót do góry Go down
Domon Kasshu
VIP
VIP

PisanieTemat: Re: Serce Zimy (Dom Maximusa)   Pią Kwi 20, 2007 8:47 pm

Gwizdnął cicho. Wilki stłoczyły się tuż obok niego, z wilczycą przy jego nodze.
-Jestem Maximus Lobo. - powiedział powoli - A ty wkroczyłeś na terytorium mojego stada...
Wilki tylko cicho warczały.
-Jednak nie wyczuwam w tobie wrogich zamiarów. - skinął ręką, a wilki rozbiegły się pozostawiając tylko wilczyce - Może więc wejdziesz do mojego skromnego domu... Obcy nie przywykli do mrozów panujących w tym miejscu.
Odwrócił się i ruszył w kierunku chaty.

Powrót do góry Go down
Omen
Gość

PisanieTemat: Re: Serce Zimy (Dom Maximusa)   Pią Kwi 20, 2007 8:57 pm

Omen patrzył na Maximusa który zaprosił go do swojego domu.
-Dziękuje Ci Maximusie.Jedyne co mnie dziwi to to że mi ufasz.Ja swoją złość potrafię dokładnie ukryć,a kiedy dochodzi do konfrontacji,nie oszczędzam się.-rzekł poczym weszli do chaty.
-Mam pytanie.Chciałbym się czegoś dowiedzieć o twojej przeszłości.Czy opowiesz mi o niej?-zapytał się
Powrót do góry Go down
Domon Kasshu
VIP
VIP

PisanieTemat: Re: Serce Zimy (Dom Maximusa)   Pią Kwi 20, 2007 9:04 pm

-Powiedz szczerze... - powiedział Maximus - O jaką przeszłość ci chodzi? O moje życie? O to kim jestem? Czy po prostu interesuje cię, skąd mam zbroję?
Spojrzał na niego przenikliwie.
-I nie muszę ci ufać, żeby wpuszczać cię do swojego domu. To miejsce jest wystarczająco wrogie, by zabić każdego, kto go nie zna.
Wskazał Omenowi krzesło a sam udał się w stronę paleniska, przy którym leżała wilczyca. Dołożył drew do ognia.
-A więc powiedz, co konkretnie chcesz wiedzieć, a odpowiem. Jednak w drodze rewanżu też będę miał do ciebie pytanie.

Powrót do góry Go down
Omen
Gość

PisanieTemat: Re: Serce Zimy (Dom Maximusa)   Pią Kwi 20, 2007 9:11 pm

-Trafiłeś w samo sedno Maximusie...tak konkretnie to obchodzi mnie to kim jesteś i o twoje życie.I dlaczego postanowiłeś zostać rycerzem,to czym się zajmujesz.I zbroja...wogóle interesuje mnie cała historia.Od początku do końca. - rzekł-Czy to nie jest tak jakby nachalność?Ale był bym wdzięczny za to-powiedział poczym zaczął rozglądać się po domu.
Powrót do góry Go down
Domon Kasshu
VIP
VIP

PisanieTemat: Re: Serce Zimy (Dom Maximusa)   Pią Kwi 20, 2007 9:20 pm

-Oczywiście. - odpowiedział Maximus siadając naprzeciw Omena - Moja historia zaczyna się Bergen, mieście w Norwegii...
Opowiedział mu o swoim życiu, jako syna rybaka, o śmierci matki przy porodzie, o tym jak ojciec wypływał na długie rejsy kutrem, jak z=odnalazł wilczycę i zaprzyjaźnił się ze stadem, w końcu o tym jak jego ojciec wypłynął i już nie powrócił. Potem opowiedział jak wyruszył w drogę, jak wilki prowadziły go przez lasy, jakby chciały mu coś pokazać, o tym jak nauczył się kontrolować tę niesamowitą moc płynącą z jego ciała, by zakończyć historię na spotkaniu z umierającym rycerzem imieniem Fenrir, który przekazał mu zbroję i wskazał to miejsce.
-Mam nadzieję, że jesteś usatysfakcjonowany tą historią, ale teraz pozwól, że ja zadam ci pytanie. Jaki jest prawdziwy cel twojej wizyty?

Powrót do góry Go down
Omen
Gość

PisanieTemat: Re: Serce Zimy (Dom Maximusa)   Pią Kwi 20, 2007 9:45 pm

-Fenrir...-powiedział
...Zapadła Cisza...
Omen nie wiedział co powiedzieć.
-Fenrir był moim przyjacielem...-Omen odwrócił się aby otrzeć łzę tak aby Maximus tego nie widział.
-To właśnie Fenrir był moim jedynym przyjacielem.Byłem samotny...on wprowadził mnie przed oblicze wielkiej kapłanki Hildy.Po jego odejściu z Asgardu,walczyłem u boku rycerzy sanktuarium.Wtedy poznałem rycerza o imieniu Shaka i Camusa.Niedługo potem rozpętała się wojna między Asgardem a Poseidonem.Zawiodłem moich przyjaciół...a teraz wstyd mi jest pokazywać im się na oczy...-Omen zaczął płakać.
-Dosyć już na mój temat.Moim prawdziwym celem było to aby udowodnić plotkę o tobie.Ale widze że ta plotka to bujda.Mówili o tobie że jesteś wilkołakiem...Hilda chciała cię spytać czy dołączysz do Świętych Wojowników.Czy zgadzasz się na to?-zapytał szczerze.
Powrót do góry Go down
Domon Kasshu
VIP
VIP

PisanieTemat: Re: Serce Zimy (Dom Maximusa)   Pią Kwi 20, 2007 9:57 pm

Maximus zamyślił się. Fenrir był jednym z rycerzy Hildy, więc moze i on powinien na to przystać. Zaśmiał się.
-Możesz powiedzieć swojej księżniczce, że jestem wilkołakiem. - zaśmiał się - W końcu więcej we mnie wilka niż człowieka. Możesz jej też powiedzieć, że z chęcią dołączę do jej rycerzy, jeśli tylko znajdzie się tam miejsce dla mojego stada.

Powrót do góry Go down
Omen
Gość

PisanieTemat: Re: Serce Zimy (Dom Maximusa)   Pią Kwi 20, 2007 10:02 pm

Omen roześmiał się i rzekł:
-Tam jest aż zaa dużo miejsca.Zmieścimy się tam wszyscy.Nawet twoje wilki-poczym zpojrzał na wilczyce.
-Więc będe się zbierał i przkaże Hildzie tą radosną nowinę-przed wyjściem powiedział jeszcze
-Pamiętaj że ja nie płakałem.Dowidzenia...-rzekł śmiejąc się
Powrót do góry Go down
Domon Kasshu
VIP
VIP

PisanieTemat: Re: Serce Zimy (Dom Maximusa)   Pią Kwi 20, 2007 10:05 pm

-Tak, żegnaj. - powiedział, spojrzał na wilczycę po czym pochylił się nad pergaminem. Właśnie wpadło mu do głowy kilka pomysłów - "Kuldahar przykryła gruba warstwa śniegu..."

Powrót do góry Go down
Silver
Admin
Admin

Dołączył/a : 08/03/2007
Liczba postów : 658

PisanieTemat: Re: Serce Zimy (Dom Maximusa)   Pią Kwi 20, 2007 10:39 pm

Shaka wędrował wiele w asgardzie szukając odpowiedzi na jego pytania czemu on musi tyle cierpieć i wiecznie pozostawać samotny. Błądził w rozległych górach z lodowymi pokryciami gdzie bywało bardzo nie bezpiecznie. Poszukiwał tej mądrości której znają tylko asgardyczy że potrafią przeżyć samotność i ten mróz który nie opuszcza ich aż do śmierci... Po długiej wędrówce zobaczył chatkę która przypominała mu domek w którym żył ze swoim mistrzem więc powiedział sobie że wejdzie i powspomina dawne czasy... Więc oparł się o domek i wspominał stare czasy

Powrót do góry Go down
Domon Kasshu
VIP
VIP

PisanieTemat: Re: Serce Zimy (Dom Maximusa)   Pią Kwi 20, 2007 10:46 pm

Nie odrywając wzroku od pergaminu Maximus zwrócił się do wilczycy.
-Nie udawaj, że nie czujesz. - powiedział spokojnie - Dawno nie czułem tak silnej energii. Bądź tak dobra i zobacz kto tam marznie, zamiast wejść tu i ogrzać się.

Powrót do góry Go down
Silver
Admin
Admin

PisanieTemat: Re: Serce Zimy (Dom Maximusa)   Pią Kwi 20, 2007 11:00 pm

Shaka zobaczył wilka który czujnie wącha go i obserwuje nie wykonując żadnych ruchów wyciągnął rękę z ostatnim jego posiłkiem masz pewnie jesteś głodna powiedział. Wstał i zobaczył kogoś siędzącego więc podszedł bliżej i otworzył oczy. Witam cię nie chciałem ci przeszkadzać poprostu ta chata wydawała się bardzo podobna...

Powrót do góry Go down
Domon Kasshu
VIP
VIP

PisanieTemat: Re: Serce Zimy (Dom Maximusa)   Pią Kwi 20, 2007 11:09 pm

-Usiądź i rozgość się. - powiedział Maximus - Na dworze jest straszny ziąb, nawet dla rycerza.
Skończył pisać zdanie i spojrzał na niego. To miejsce musiało być pełne rycerzy, skoro już dwóch odnalazło jego domostwo. Ten jednak był inny. Jego zbroja była wykonana ze złota.
-Wybacz moją nietaktowność. - odezwał się - Ale czy mógł bym wiedzieć kogo goszczę? Jako gospodarz chciałbym znać godność mego gościa.

Powrót do góry Go down
Silver
Admin
Admin

PisanieTemat: Re: Serce Zimy (Dom Maximusa)   Pią Kwi 20, 2007 11:17 pm

Jestem Złotym Rycerzem Panny obrońcą Ateny ale od jakiegoś czasu nie potrafie odnaleźć się w swoim powołaniu za dużo się wydarzyło a ostatnia osoba która była mi bliska odeszła . Szukałem odpowiedzi tutaj w tych bezlitosnych górach czym jest ta samotność i jak z nią żyć...

Powrót do góry Go down
Domon Kasshu
VIP
VIP

PisanieTemat: Re: Serce Zimy (Dom Maximusa)   Pią Kwi 20, 2007 11:21 pm

-A więc witaj w moim domostwie, Rycerzu Panny. - powiedział - Ja jestem Maximus Lobo, Rycerz Epsilonu.
Zamyślił się po czym powiedział.
-Niestety nie mogę pomóc ci w odnalezieniu twojej odpowiedzi. Nie czuje się samotny, mam swoich wiernych towarzyszy, których mogłeś dostrzec w lesie. Mogę jednak uraczyć cię gorącym gulaszem, na dworze jest mróz, a ty masz za sobą długą drogę.

Powrót do góry Go down
Silver
Admin
Admin

PisanieTemat: Re: Serce Zimy (Dom Maximusa)   Pią Kwi 20, 2007 11:24 pm

Dziękuje ci przyda mi się posiłek bo dałem część twoim przyjaciołom
naprawdę miłe zwierzęta. A cieszy mnie widok nowego świętego wojownika. Ostatnim czasy ciężko bywało w tej krainie a przyda im się obrońca. A chciałem się ciebie spytać o twoją przeszłość bo widzę z twoich oczu że też nie miałeś łatwego życia...

Powrót do góry Go down
Domon Kasshu
VIP
VIP

PisanieTemat: Re: Serce Zimy (Dom Maximusa)   Pią Kwi 20, 2007 11:28 pm

Maximus zaśmiał się cicho.
-Powinienem napisać książkę o moim życiu. - powiedział - Jesteś kolejną osobą, która mnie o to pyta tego dnia.
Opowiedział mu swoją historię (OOC: Sorry, nie chce mi się pisać drugi raz tego samego:D masz to kilka postów wstecz).
-Nie powiem, żeby życie w jakiś sposób mnie doświadczyło. Po prostu staram się iść dalej.

Powrót do góry Go down
Saga
VIP
VIP

Dołączył/a : 10/03/2007
Liczba postów : 1364

PisanieTemat: Re: Serce Zimy (Dom Maximusa)   Sob Kwi 21, 2007 10:12 am

Opuszczając podwodne królestwo Saga udał się do jednego z mroźnych lasów Asgardu.W pewnej chwili usiadł na śniegu.Siedząc myślał o tym co przyśniło mu się w nocy.Padający śnieg pomału przysypywał rycerza jednak po mimo tego i wielkiego mrozu, który tam panował Saga wciąż siedział zamyślony.
Powrót do góry Go down
Silver
Admin
Admin

PisanieTemat: Re: Serce Zimy (Dom Maximusa)   Sob Kwi 21, 2007 1:34 pm

Rozumiem cię sam próbowalem iść poprostu do przodu a teraz przykro mi ale muszę cię opuścić. Shaka wstał podziękował za gościnę i podszedł do dzrzwi chwycił je i lekko zamykając powiedział żegnaj *wgłębi wiedział że to dobry człowiek który swoje przeżył jak i ja* Wychodząc w oddali zobaczył cień rycerz który był w pół przysypany śniegiem...

Powrót do góry Go down
Domon Kasshu
VIP
VIP

PisanieTemat: Re: Serce Zimy (Dom Maximusa)   Sob Kwi 21, 2007 3:06 pm

Maximus przez chwilę patrzył za odchodzącym rycerzem. Przez jego aurę przebijała się inna. Kolejna postać była na zewnątrz. Nie musiał nic mówić. Wilczyca zawyła, dając innym sygnał, by nie okazując wrogości, sprawdzili, kim jest nieznajomy.

Powrót do góry Go down
Saga
VIP
VIP

Dołączył/a : 10/03/2007
Liczba postów : 1364

PisanieTemat: Re: Serce Zimy (Dom Maximusa)   Sob Kwi 21, 2007 3:33 pm

Przy Sadze zjawiły się wilki ale on nie zwracał na nie uwagi.Wilki chodziły w koło.Jednak nie to zainteresowało rycerza.Poczuł on dwie energie kosmiczne.Jedną którą doskonale znał a druga była dla niego zagadką.Po mimo wyczuwania dwóch kosmo Saga nawet nie otwarł oczu.Cały czas siedział w spokoju i milczeniu.
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Serce Zimy (Dom Maximusa)   

Powrót do góry Go down

Serce Zimy (Dom Maximusa)
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Krainy Wiecznej Zimy
» Serce zakazanego lasu
» Polana w środku lasu
» Smocze serce