Saint Seiya PBF
Przyszli rycerze i wojownicy!

Bogowie udali się na spoczynek. Los krain jest w naszych rękach. Szykuje się długa wyprawa, w której udział biorą wszyscy aby odkryć tożsamość tajemniczego obiektu.

Dołącz do wyprawy i pokaż, że jesteś godzien przywdziania zbroi. 
IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Heraion - Informacje Ogólne

Go down 
AutorWiadomość
WyroczniaDołączył/a : 01/12/2007
Liczba postów : 95

Płeć : Female

PisanieTemat: Heraion - Informacje Ogólne   Nie Kwi 18, 2010 6:54 pm

Zbiór ważniejszych informacji dotyczących Sanktuarium Hery - Heraionu. Zebranych z tematów znajdujących się w dziale informacyjnym.

Życie w krainie
Żadna nowoczesna technika nie działa w tym miejscu. Świątynia Hery tak naprawdę stanowi w większości zamkniętą społeczność. Choć ona sama się nie zwykła reinkarnować w ludzkim ciele, swą wolę przekazuje za pomocą najwyższej kapłanki zwanej ‘wyrocznią’. Słowa jej zaś stanowią prawo w Heraionie, a sprzeciwienie się nim jest uznawane za zdradę i surowo karane.
Żyjący tam ludzie są w większości potomkami poprzednich gerontów i ich rodzin. Bardzo często spotykane jest ‘dziedziczenie’ zbroi po swoim przodku. Dzieje się tak z reguły, z powodu szkolenia swoich własnych dzieci i wnuków przez gerontów. Rody, chlubią się tym, iż zbroja pozostaje w posiadaniu członka ich rodziny z pokolenia na pokolenie. Przewidywane jest to, iż ‘obronią swój tytuł’ i oczekiwane od nich. Tym bardziej, gdy komuś się nie powiedzie zdobycie zbroi należącej przez długi czas do rodu - tym większa hańba na niego spadnie.
Nie wszystkie jednak zbroje kojarzą się z konkretnymi rodami. Część z nich przechodziła przez różne familie oraz przez osoby wywodzące się spoza mieszkańców Heraionu.
Niewiele jest osób innego pochodzenia. Żadna zaś z nich nie trenowała poza Heraionem. Ktoś kto nie przebył szkolenia w Świątyni Hery nie ma nawet prawa ubiegać się o jedną z jej zbroi.

Najwyższą ‘rangę’ oraz dumę posiadają dwa rody, które wyprowadzają swoje pochodzenie aż od samego Heraklesa. Z reguły starają się nie mieszać z innymi rodami w celu nie przerzedzenia swej ‘arystokratycznej krwi’. Nie unoszą się jednak z tego powodu dumą, oczekują jednak iż inni dążyć ich będą szacunkiem z samego faktu pochodzenia. Nie podlegają praktycznie nikomu poza wyrocznią, ale tylko Królowie mają prawo mieszać się w sprawy trzech władczych rodów. Tylko też osoby w których żyłach płynie ich krew są w stanie przywdziać zbroje Króli. Nie wiadomo dokładnie dlaczego, lecz te zbroje same uznają swoich panów z wiadomych im tylko powodów. Jednak nawet będąc członkiem takiego rodu, niepewne jest, czy otrzyma się ten jeden z najwyższych tytułów w Heraionie i przywdzieje zbroje Króla.

Władzę religijną jak i prawo stanowi Heraion. Regiony na których on się znajduje podlegają jednak trzem rodom. Rody te zwą się tak jak zbroje, które od wieków dziedziczą.
Ród Arkaia zarządza górskimi terenami, które ochraniają Heraion przed światem zewnętrznym. To oni dowodzą strażą i podejmują decyzje związane z zapewnieniem bezpieczeństwa całemu miastu i świątyni. Z nimi najczęściej ma się doczynienia chcąc dostać się w to miejsce nie ważne w jakim celu. Gdy tak zadecydują, mogą nawet nie dopuścić posła z wizytą.
Ród Prosymna sprawuje władzę nad miastem i jego mieszkańcami. Pilnują tam porządku i mają wszelkie prawa karania za wykroczenia przeciw kodeksowi, który choć ubogi w postanowienia, to jest wymagający.
Ród Euboia od wieków był strażą samej świątyni i bezpośrednio podlegał Wyroczni. Mają w tym miejscu praktycznie drugą po niej pozycję.

Osoby zamieszkujące Heraion wychowywane są w myśl, iż Hera jest królową bogów, której należy się cześć, oraz której osąd jest sprawiedliwy. Uważają iż kara powinna być tym większa im większe przewinienie i że nikt nie może być od niej uwolniony kimkolwiek by nie był.
Ich więzi rodzinne są niezwykle silne, dlatego też z ostrożnością i dystansem odnoszą się do innych, którzy nie pochodzą z Heraionu.
Największym wykroczeniem jest zdrada przeciwko Herze i jej Wyroczni. Na taką osobę nakładany jest zwykle ‘list gończy’ i obowiązkiem Gerontów staje się ukaranie takiego zbrodniarza.
Zdrada własnej rodziny i inne występki przeciwko niej są także negatywnie odbierane. Choć w tym przypadku to rody z reguły same karzą takie czarne owce, ale ich nie zabija gdyż uznane to byłoby za morderstwo własnej krwi. Ktoś z zewnątrz może jednak wymierzyć karę na takiej osobie i nawet zabicie jej nie będzie odczuwane jako występek.
Spowodowanie czyjejś śmierci, jeśli ma się ku temu odpowiedni powód. Wszystkie chwyty, nawet te które wydać mogłyby się niegodziwe, są dozwolone. Uwarunkowana zemsta nie jest tam niczym niezwykłym.
Jeśli ktoś bez powodu zostałby skrzywdzony przez kogoś potężniejszego od niego, mógłby szukać sprawiedliwości u innych, którzy by zgodzili się ją za niego wymierzyć.
Taki surowy kodeks sprawia iż Heraion jest niezwykle zdyscyplinowany na swój sposób i panuje tu swoisty porządek.

Kobiety i mężczyźni żyją tu na równych prawach. Wiąże się to także z brakiem ulg dla którychkolwiek z jakichkolwiek powodów. Za równo kobiety i mężczyźni przechodzą szkolenie od dziecka.
Częściej jednak gerontami zostają mężczyźni zaś kobiety służą samej wyroczni, choć zdarzają się wyjątki od tej reguły.

Osoby pochodzące z zewnątrz mogą mieć trudności z zaaklimatyzowaniem się tu. Gdy jednak zdobędą respekt i szacunek mieszkańców Heraionu zostaną uznane za część społeczności, nawet jeśli wywodzą się z nieznanego rodu, o niezbyt chlubnej przeszłości.


Zasady panujące w Heraionie
Ogólne:
* By się tam dostać, trzeba przebyć góry otaczające tereny Heraionu.
* Heraion jest łatwo zauważalny z daleka, gdyż wznosi się na niewielkim wzgórzu. Nie ma trudności z rozpoznaniem głównej świątyni.
* Postać by dostać się na tereny świątynne musi przebyć przez miejskie tereny położone poniżej.
* Postacie nie mogą teleportować się do:
  - Świątynia Wyroczni
  - Główna Świątynia
  - Teatrum
  - Bramy

Pozostałe informacje:
* Heraion dzieli się na trzy regiony podległe trzem rodom:
  Euboia - ziemie na których znajduje się świątynia i otaczające ją tereny
  Prosymna - tereny na których znajdują się siedziby mieszkańców, znajdujące się u podnóża świątyni
  Akraia - obrzeża będące 'pograniczem' ze światem zewnętrznym, leżące na wyższych terenach, często miejsca treningów
* Dostanie się do głównej świątyni z własnej chęci jest niemożliwe.Osoby są tam rzadko wzywane. Tylko ci, pełniący najwyższe stanowiska mają prawo do audiencji. Prestiż nie ma nic z tym wspólnego, a zbroja jaką się przywdziewa bądź pozycja jako dowodzącego geronta.
* Prestiż gerontów mówi jak wielkim respektem darzą go inni. Osoba o wysokim prestiżu nie musi być lubiana ani podziwiana. Pokazuje on swego rodzaju poziom jego możliwości w oczach innych oraz wagę zlecenia jakie mu może zostać przydzielone. Osoby o najwyższym poziomie prestiżu często są liderami swoich grup, za wyjątkiem gdy znajduje się w nich ktoś piastujący wyższe rangą stanowisko. Punkty prestiżu (PP) można uzyskać za równo za dobre jak i złe uczynki - traktowane są tak samo, jeśli zgodne są z surowym kodeksem. Punkty prestiżu można uzyskać tylko wykonując zadania na fabule. Po każdym zakończonym zadaniu oprócz ilości poziomów gracz zostanie również poinformowany o ilości punktów prestiżu jakie zdobył.
* Zadania na fabule są podzielone na zadania dla większej ilości osób i na zadania dla jednej osoby.
Zadania może przydzielić NPC (Wyrocznia i jej przyboczne), Król, oraz geronci zarządzający jakimś regionem bądź dowódcy
* Jest pięciu dowódców pośród gerontów. Może stać się nim każdy geront oprócz Króli.
* Uczniowie mieszkają ze swoimi rodzinami, mistrzami bądź są oddani pod opiekę jakiegoś rodu.
Powrót do góry Go down
 
Heraion - Informacje Ogólne
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Informacje szkolne
» Domy w Hogwarcie
» Fiore - informacje podstawowe
» Wszystkie informacje o Noe
» Gwiezdne Duchy - Informacje Ogólne

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Saint Seiya PBF :: Off-Topic :: ARCHIWUM FORUM :: HERAION :: HERAION-
Skocz do: