Saint Seiya PBF
Przyszli rycerze i wojownicy!

Bogowie udali się na spoczynek. Los krain jest w naszych rękach. Szykuje się długa wyprawa, w której udział biorą wszyscy aby odkryć tożsamość tajemniczego obiektu.

Dołącz do wyprawy i pokaż, że jesteś godzien przywdziania zbroi. 
IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Umiejętności

Go down 
AutorWiadomość
Sakra
VIP
VIP
avatar

Dołączył/a : 13/10/2007
Liczba postów : 1364

Płeć : Female

PisanieTemat: Umiejętności   Wto Maj 04, 2010 9:54 pmOstatnio zmieniony przez Sakra dnia Nie Cze 20, 2010 2:58 pm, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry Go down
Sakra
VIP
VIP
avatar

Dołączył/a : 13/10/2007
Liczba postów : 1364

Płeć : Female

PisanieTemat: Re: Umiejętności   Wto Maj 04, 2010 9:58 pm

1. CO TO JEST?
Umiejętność jest czymś, co nabywa się podczas rozgrywki. Zaczynając grę, nasza postać jest zwykłym człowiekiem, który nie posiada żadnych umiejętności charakterystycznych dla rycerza. Wraz ze zdobyciem doświadczenia (kolejnych lvl), ma ona okazję uczyć się nowych rzeczy. Nauki może pobierać u istniejących NPC na forum, bądź też przez wykreowaną przez siebie postać w treningach.
Nauczonych przez nas umiejętności nie da się zmienić. Nie zapomina się ich. Można je natomiast rozwinąć na wyższy poziom, bądź nauczyć się nowych umiejętności.

Niektóre umiejętności mogą być dla postaci nieosiągalne. Część z nich ma określone wymagania, które trzeba posiąść w celu możliwości nauczenia się ich. Wymagania te oparte są na cechach i wadach postaci.

Innym wymogiem może być kontrola nad kosmosem.
Pełną kontrolę nad kosmosem mamy wtedy, gdy kosmos jest nie większy od sumy wszystkich pozostałych statystyk.

KOSMOS ZRĘCZNOŚĆ + SIŁA + BUDOWA

Wyróżnia się trzy rodzaje umiejętności:
 • Zdolności zwykłe
   To takie, których można się nauczyć i wykorzystywać najczęściej bez znajomości kosmosu i ponoszenia kosztu w punkach MP.

 • Zdolności specjalne
   Wykonanie ich kosztuje punkty MP. Najczęściej są to zdolności do których nauczenia potrzebna jest znajomość kosmosu.

 • Techniki
   Manipulują w różny stopień kosmosem. Wykorzystywane przede wszystkim przy tworzeniu ataków. Na wysokich poziomach przynoszą określone bonusy, w zależności od rodzaju walki i przeciwnika.

Każdy NPC posiada pewien zestaw umiejętności. Gracz ma możliwość podjęcia u NPC’a szkolenia. Wprowadzi go ono w zasady działania konkretnej umiejętności (na 1 poziomie). W celu zdobycia tej umiejętności należy jednak napisać trening (zdobędzie się za niego konkretną umiejętność, nie lvl).

_________________


Największy zbiór polskich fików SS na sieci!
Czytaj, pisz i dziel się!


Ostatnio zmieniony przez Sakra dnia Sro Maj 05, 2010 1:19 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Sakra
VIP
VIP
avatar

Dołączył/a : 13/10/2007
Liczba postów : 1364

Płeć : Female

PisanieTemat: Re: Umiejętności   Wto Maj 04, 2010 10:14 pm

2. CO OZNACZAJĄ POZIOMY?
Poziomy mówią o stopniu zaawansowania danej umiejętności.
  Poziom 1 - jest stopniem "początkującym". Postać potrafi korzystać z danej umiejętności, lecz jest najczęściej amatorem bez doświadczenia.
  Poziom 2 - jest stopniem "zaawansowanym". Można przyrównać umiejętność do zawodowca, który zna swój fach i ma doświadczenie.
  Poziom 3 - jest stopniem "eksperta". Jest to poziom mistrzowski. Postać zgłębiła większość sekretów danej umiejętności.
Każdy z poziomów przynosi ze sobą większe możliwości. Należy pamiętać, iż posiadając wysoki poziom umiejętności, można nadal wykorzystać te z niższych poziomów, jeśli przyniosą wystarczające dla gracza efekty (te o mniejszych możliwościach z mniejszym kosztem MP). Postać nie ma obowiązku wykonywać swej umiejętności na najwyższym znanym mu poziomie.
Każdy z poziomów danej umiejętności jest dokładnie opisany w kolejnych punktach (3-5).

W celu zdobycia jakiejś umiejętności należy mieć przede wszystkim mistrza uczącego jej (wymagane do zdobycia 1 poziomu, kolejne mogą być rozwijane bardziej niezależnie przez gracza). Mistrz ten może być NPC na forum, może być także fikcyjna postacią wprowadzoną przez gracza i występującą tylko w treningach (i historii gracza).

Możliwość nabycia nowej umiejętności zależy od lvl jaki posiada postać. Im większy ma dana umiejętność poziom, tym więcej wymaga doświadczenia od gracza.
Zależnie od poziomu umiejętności, potrzeba następującej ilości lvl:
  Poziom 1 – 10 lvl;
  Poziom 2 – 20 lvl;
  Poziom 3 – 30 lvl.
Co to znaczy? Znaczy to, że po osiągnięciu 10 lvl mamy możliwość nauki jakiejś umiejętności. Na naukę kolejnej umiejętności, bądź większego poziomu, potrzebujemy zdobyć odpowiednią ilość lvl.
Nie możliwe jest nauczenie się od razu jakiejś umiejętności na wysokim poziomie. Aby zdobyć coś na poziomie 3, potrzebujemy znać poziom 2. Aby poznać poziom 2, potrzebujemy znać najpierw poziom 1.
Zdobywanie kolejnego poziomu to doskonalenie umiejętności jaką się już zna, a więc takiej, która posiada wcześniejszy poziom. Innymi słowy - zaczynając od przysłowiowego zera - potrzebujemy 10 lvl + 20 lvl = dokładnie 30 lvl na zdobycie jakiejś umiejętności na 2 poziomie

Same umiejętności można zdobywać w dowolnej kolejności. Nie trzeba dążyć od razu do zdobycia maksymalnego poziomu. Można w ogóle ograniczyć się do niskiego poziomu danej umiejętności i skupić na rozwoju jakiejś nowej - to my decydujemy na co poświęcamy swój czas, to my więc decydujemy w jaką stronę się w danej chwili rozwijamy.
Przyklad:
Spoiler:
 
Dlaczego na zdobycie kolejnych poziomów potrzeba coraz więcej lvl?
  Dlatego, iż jest to samodoskonalenie się. Dla przykładu - by wiedzieć jak wyglądają litery należy je zapamiętać, by umieć je pisać, należy poświęcić o wiele więcej czasu, by umieć je wręcz kaligrafować niczym mnisi w dawnych czasach, gdy przepisywali księgi – to wymaga jeszcze większego wysiłku.
  Dlatego też, nauczenie się czegoś na poziomie 1 jest swego rodzaju wstępem, podstawą z której się wychodzi. Tak zwaną "wiedzą elementarną". Poziom 2 to wiedza zaawansowana, którą posiadają osoby kształcące się w daną stronę znacznie dłużej i w znacznie większym stopniu. Poziom 3 jest wręcz poziomem mistrzowskim - a jak wiadomo "trening czyni mistrza", stąd też nie da się go osiągnąć wkładając tyle samo czasu co na poszczególną rzecz z osobna a jeszcze więcej wysiłku potrzeba.

Dla każdej umiejętności trzeba napisać odpowiednią ilość treningów. Wymagana liczba treningów równa jest poziomowi umiejętności.
  Poziom 1 – 1 trening;
  Poziom 2 – 2 treningi;
  Poziom 3 – 3 treningi.
Ostatni z treningów na umiejętność na danym poziomie jest wynagradzany przez admina daną umiejętnością (nie otrzymuje się za niego lvl).
Treningi wykonuje się co tydzień.
Przykład:
Spoiler:
 

_________________


Największy zbiór polskich fików SS na sieci!
Czytaj, pisz i dziel się!
Powrót do góry Go down
Sakra
VIP
VIP
avatar

Dołączył/a : 13/10/2007
Liczba postów : 1364

Płeć : Female

PisanieTemat: Re: Umiejętności   Wto Maj 04, 2010 10:47 pm

3. ZDOLNOŚCI ZWYKŁE
Większość z nich nie wymaga kosmosu, dlatego najczęściej któraś z tych umiejętności może być pierwszą, jakiej się postać nauczy, zanim odkryje w sobie energię kosmiczną.

Tabela zdolności zwykłych:

Ukrycie
  Może pomóc w walce - gdy ktoś chce udawać słabszego niż jest w rzeczywistości, poziom jego kosmosu może zmylić przeciwnika.
  Częściej jednak bywa wykorzystany, gdy ktoś nie chce zostać wykryty w jakiś sposób. Czy chodzi tu o działania na daleką, czy też bliską skalę. Oczywiście - z daleka trudniej jest kogoś kto się ukrywa wyczuć. Wszystko jednak zależy od indywidualnych zdolności.
  Ponieważ jest to umiejętność skupiona właściwie tylko na sobie i swojej prezencji, nie ma wielkich wymagań. Należy jednak pamiętać, że łatwo o jakieś potknięcie - o coś, co może choćby na chwilę zniszczyć ów woal niewidoczności i ujawnić nas innym.
  Ukrycie wymaga sporej koncentracji, zależnie od poziomu tej umiejętności - może ona być częściowo samoistna bądź świadomie wykorzystywana. To tak samo jakby ktoś potrafił się bezszelestnie poruszać, z czego sobie nie zdaje potem sprawy, lecz gdy wstrzymuje oddech robi to z własnej potrzeby i woli.
  Pamiętajmy też, że emocje i myśli nie mają z tym nic wspólnego tylko i wyłącznie w przypadkach gdy druga strona nie posiada żadnej cechy bądź umiejętności z nimi związanymi. Te rzeczy także mogą nas wydać, a o nie już sami musimy zadbać, gdyż na nie ukrycie nie ma wpływu.
  Jest to dość trudne i męczące, choć dość często zbędne, bo nieliczni są w stanie wypatrzyć kogoś w ten sposób.

Wykrycie
  Osoby bardzo wrażliwe na energię i otoczenie posiadają tę zdolność, jednak nie owijajmy w bawełnę - to nie jest boski czujnik, który reaguje na wszystko i wszędzie.
  Wykrycie działa przede wszystkim wtedy, kiedy próbujemy coś dostrzec - innymi słowy, się nie dowiemy że w bloku naprzeciw ktoś zapalił światło, póki nie podejdziemy do okna by to sprawdzić.
  Tak więc - jeśli nie próbujemy niczego wyczuć, to nic nie wyczujemy, chyba że zmiany te są w bardzo bliskim otoczeniu, bądź niezwykle potężne.
  Wykrycie to nasz taki wewnętrzny radar, który działa wtedy gdy go włączymy. Gdy jest on wyłączony to ma on bardzo ograniczone działanie.
  Niekiedy telepatia pomaga w jego pogłębieniu, gdyż jest to zdolność mentalna.
  Co można dostrzec za jego pomocą? Zmiany energii dokoła nas, miejsce pobytu naszego znajomego który się przed nami nie chowa a który jest związany z czymś w jakiś sposób (u Saintów są to gwiazdozbiory, których energie wskażą nam na rycerza). Wykrycie pomaga w przedarciu się przez złudzenia, rozpoznanie ich, oraz wyostrza nasze zdolności dostrzeżenia kogoś, kto się próbuje ukryć, bądź uciec od nas. Trudniej im uciec.
  Czego jednak nie robi? Na pewno nie jest to jakaś głupia 'sonda' która nam powie wszystko na temat jakiejś osoby. Nie mamy bladego pojęcia o kogoś maksymalnych zdolnościach jeśli sam on nam ich nie zademonstruje. Możemy co najwyżej w owym przypadku mieć przeczucie, iż nie jest to do końca jego pełna 'moc'.
  Tak więc póki się nie koncentrujemy na wykorzystaniu tej umiejętności w jakiś sposób jest ona ograniczona.

Telepatia
  Czym tak naprawdę jest telepatia? Najprostszym wytłumaczeniem jest powiedzenie, iż jest to świadomy przekaz informacji do czyjegoś umysłu. Telepatią potrafią posługiwać się ludzie o dużej koncentracji, tacy którzy są w stanie nadać siłę swym myślom, by przekazać je innym.
  Podczas, gdy na pierwszym poziomie ograniczeni jesteśmy do krótkich przekazów na niewielkie odległości i tylko do jednej osoby, to wraz z większym doświadczeniem i umiejętnością posługiwania się telepatią nasze możliwości rosną. Na samym początku najprostsze dla nas będą za pewne obrazy i emocje - najprostsze są do oddania jak i odbioru u innych osób. Bardziej skomplikowane przekazy wymuszają większą ingerencję w umysł odbiorcy a więc są bardziej wyczerpujące. Będąc jednak początkującym telepatom, nasz umysł otwiera się na innych telepatów. Porozumiewanie się z nami nie sprawia im większej trudności - co innego gdy mamy doczynienia z osobą o "zamkniętym umyśle", czy to przez jej własną wolę, czy ograniczone możliwości jego umysłu i percepcji tego co niematerialne.
  Dochodząc do wprawy, na 2 poziomie, można wręcz rozmawiać telepatycznie z drugim telepatą, niczym w normalnej rozmowie. Na tyle dobrze jesteśmy kontrolować nasz przekaz.
  Prawdziwe media (poziom 3) zaś są w stanie wyłapać nawet te przekazy, które nie były do nich samych skierowane! Takim osobom przesłanie wiadomości do wielu osób, przy tym nie posiadających w ogóle zdolności telepatycznych nie sprawia najmniejszej trudności.

Kontrola Zwierząt
  Osoby posiadające silną więź z jakimiś zwierzętami, z którymi najczęściej związana jest ich zbroja, oraz te, których moc mentalna jest nieprzeciętna mogą posiąść tą umiejętność.
  Różne są sposoby na kontrolę zwierząt - jakieś gesty, przesyłanie sygnałów mentalnych etc.
  Wszystko zależy od zdolności rycerza.
  Należy pamiętać iż jest to umiejętność wyłącznie na określony gatunek, a nie wszystkie zwierzęta (wyjątek mogą stanowić bogowie). Nie da się kontrolować nagle zająca, gdy się kontroluje kruki bądź wilki.
  Zwierzęta także nie reagują w tym przypadku same z siebie - ze swej woli - by pomóc nam. To my sprawujemy nad nimi kontrolę. Bez żadnego znaku będą zachowywać się tak jak każde zwierzę.
  Kontrola zwierząt wymaga pewnego stopnia koncentracji. Może też być skupiona na silnych emocjach. Zależnie od tego – różne możliwości mamy i określony zakres działania.

Walka Bronią
  Pamiętajmy, iż broń która nie jest częścią zbroi, bądź nie dorównuje im swą mocą ulegnie szybko zniszczeniu w trakcie walki. Tak więc nie warto posługiwać się przeciw posiadaczowi zbroi czymś zwykłym, co zostanie zniszczone po jednym ataku.
  Umiejętność ta zapewnia podstawowe szkolenie w walce wszystkimi rodzajami broni, choć tylko niektóre przynoszą bezpośredni efekt. Część broni taka jak łuki czy łańcuchy oparta jest na innym działaniu i posiada swoje własne bonusy.
  • działa wyłącznie, gdy gracz walczy przy jej użyciu (jak ją straci, nie działa);
  • oddziałuje wyłącznie na walkę fizyczną (bonusy/ujemne nie działają dla ataków energią)
  • bonusy: ataki na siłę mają dodatkowe obrażenia siły, ataki na zręczność dodatkowe obrażenia na zręczność, obrona - obniża otrzymany dmg od wszelkiego rodzaju ataków fizycznych o ilość budowy
  • ujemne: każdy atak siłą jest mniejszy o siłę, zręcznością mniejsza o zręczność, obrona przed każdym atakiem fizycznym jest mniejsza (otrzymuje więcej dmg od przeciwnika = budowie)

_________________


Największy zbiór polskich fików SS na sieci!
Czytaj, pisz i dziel się!


Ostatnio zmieniony przez Sakra dnia Pon Maj 10, 2010 3:11 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Sakra
VIP
VIP
avatar

Dołączył/a : 13/10/2007
Liczba postów : 1364

Płeć : Female

PisanieTemat: Re: Umiejętności   Wto Maj 04, 2010 11:30 pm

4. ZDOLNOŚCI SPECJALNE
Spora ich ilość wymaga znajomości kosmosu, zaś każda kosztuję określoną ilość MP. Im większy poziom, tym więcej MP zabiera.

Tabela zdolności specjalnych:

Leczenie
  Bycie uzdrowicielem to wcale nie takie często spotykane zjawisko. Tylko osoby naprawdę wrażliwe są w stanie opanować tą sztukę. Ci, którzy posiadają w sobie instynkta mordercy raczej nigdy nie będą w stanie opanować czegoś co jest sprzeczne z ich charakterem - wręcz przeciwnie - prędzej takiej osobie zaszkodzą, choćby nieświadomie.
  Sztuka leczenia kosmosem jest niezwykle trudna do nauki. Wszak operujemy na istotach . żywych i pragniemy by nie zostały zniszczone. Ba! Wręcz dążymy do odzyskania przez nich pierwotnej harmonii.
  Początkujący uzdrowiciel może opatrywać tylko drobne zranienia. Odtworzenie poważniejszych zranień jest dla niego za trudne. Jeśli będzie próbował za nie się zabrać może wyrządzić krzywdę komuś, jako iż jest to zupełnie inny poziom umiejętności.
  Wraz ze zdobywaniem większego doświadczenia i wiedzy radzi sobie z większymi obrażeniami oraz jest w stanie znieczulić miejsce zranienia, nawet jeśli nie jest w stanie pomóc rannemu. Tylko naprawdę biegli uzdrowiciele są w stanie wyleczyć kogoś z poważniejszych zranień, choć i oni nie są w stanie uzdrowić wielu naprawdę poważnych zranień, do których potrzebny jest bardziej zabieg chirurgiczny i długa rehabilitacja.
  Nawet jeśli opanowaliśmy tą sztukę, to gdy nie jesteśmy w stanie skupić się na niej - nic nie osiągniemy. Wręcz przeciwnie, wiadomo co się dzieje niekiedy z "niewypałami".
  Tak więc niech wszyscy uzdrowiciele mają się na baczności!! Jeśli nie jesteśmy powołani do tego to lepiej nie pałać się tym, nim zrobimy nie tylko sobie ale i komuś innemu krzywdę!

  (za źle odegrane leczenie admin ma prawdo spowodować uraz i zadać leczonej osobie większe obrażenia)

Iluzja
  Iluzja polega przede wszystkim na oszukiwaniu zmysłów. Czy działa na jednostkę, czy na więcej osób - wszystko zależy od zdolności iluzjonisty.
  Osoby, które potrafią wywierać wpływ na umysł są specyficznymi iluzjonistami, którzy atakują swoją umiejętnością jednostki. Specjalizują się w tym najczęściej telepaci, jako iż potrafią oni przesyłać innym informacje. Przesyłają oni tak więc swoim przeciwnikom iluzje oszukującą któryś z ich zmysłów - to na jaką ich ilość działa iluzja zależy od doświadczenia iluzjonisty. Doświadczony mistrz, potrafi nawet w niektórych przypadkach zabić kogoś ukazując mu odczucie jego własnej śmierci, w które uwierzy jego ciało. Zdarza się to jednak tylko w przypadku osób o bardzo słabej psychice.
  Większość osób wywołuje iluzje w swoim otoczeniu. Zasięg oraz ilość zmysłów na które oddziałuje zależy od ich umiejętności.
  Pomimo tego, że ktoś może być pewien tego, iż jest pod wpływem iluzji - często może ona mu sprawiać wiele trudności. Samo zniszczenie się obrazu obcej rzeczywistości może dla nich być o wiele łatwiejsze, gdyż iluzjonista tworzy jedną spójną całość, na którą potrzebuje sporo kosmosu. Gdy natomiast tworzy obrazy o niewielkiej wielkości lecz sporej liczbie - utrudnia to wykrycie, co tak naprawdę jest prawdą a tylko złudzeniem. Ataki, które nie mają terenowego pola rażenia wtedy będą okazywać się nieskuteczne.

Hipnoza
  Hipnoza jest tym bardziej skuteczna im większą wadę na umyśle ma osoba hipnotyzowana. W celu jej wykonania zaś niezbędny jest jakiś kontakt, najczęściej wzrokowy.
  Hipnoza może mieć działanie trwałe, bądź tymczasowe. Najprościej jest wprowadzić kogoś w krótki trans, w celu sparaliżowania go. Inne jej zastosowanie to przedstawienie komuś rzeczywistości innej niż jest naprawdę. Osoba taka będzie postrzegać jakieś rzeczy inaczej niż wcześniej i nie będzie świadoma, iż została poddana manipulacji.
  Bardziej zaawansowana hipnoza działa z większą inwazją na umysł. Może przedstawić w nim największe lęki, bądź rzeczy które się kocha i które kogoś pociągają. Odciąć umysł od świata rzeczywistego, tak by był on w swoim własnym wyimaginowanym świecie.
  Najgorsze, co może spotkać daną osobę, to przejęcie przez kogoś kontroli. Nie tylko może on postrzegać rzeczy innymi. Zmienić się mogą diametralnie wartości jakimi się kierował jak i autorytety. Bliscy mogą stać się wrogami, bądź same wspomnienia mogą ulec wielkiej zmianie za sprawą działań hipnotyzera.
  Osoby o największej wadzie umysłu mogą zostać pozbawione nawet wolnej woli. Stracić swoją świadomość i kierować się tylko wytycznymi zadanymi im przez tego, kto ich zahipnotyzował. Niczym maszyny.
  Nie łatwo się wydostać spod hipnozy, tym bardziej samemu. Często potrzebny jest jakiś dodatkowy bodziec, który złamie działanie hipnozy.

Subwymiar
  Subwymiar jest umiejętnością związaną z innymi wymiarami oraz przestrzenią. Często działa sprzecznie ze wszystkimi prawami fizyki załamując przestrzeń i czas. Nawet gdyby jakiś naukowiec chciałby to wyjaśnić, nie byłby w stanie.
  Dzięki tej umiejętności osoba jest w stanie zaatakować przeciwnika nie wiedząc nawet gdzie on jest. Odległość nie ma tu większego znaczenia, jeśli atak jest w stanie pokonać jakąś przestrzeń by dotrzeć do swego celu. Znajomość tej umiejętności chroni w pewien sposób przed staniem się ofiarą jakiegoś ataku ją wykorzystującego. Daje nam możliwość odnalezienia z powrotem właściwego wymiaru i powrót.
  Najczęściej wykorzystywany jest przy otwieraniu przejścia do innych wymiarów. Mogą to być istniejące już miejsca, bądź mogą to być nowo utworzone przez samą osobę wymiary. Przejście takie działa jednak zawsze w jedną stronę. By działało w drugą, należy je otworzyć ponownie po drugiej stronie.

Telekineza
  Umiejętność wcale nie taka łatwa do nauki, gdyż wymaga spoko koncentracji i sił psychicznych tkwiących w danej osobie. Gdy jednak się ją opanuje może przynieść liczne mniejsze bądź większe korzyści i z czasem staje się łatwiejsza w kontroli.
  Nie ma żadnego niebezpieczeństwa z jej strony dla osoby znającej tą umiejętność, gdyż oddziałuje ona na otoczenie. Zależnie od poziomu na małe rzeczy bądź ogromne w różnej ilości.
  Osoba poznająca dopiero telekinezę może najczęściej przenosić niewielkie przedmioty. Czyni to w dość bliskiej odległości od siebie, gdyż w dalszym otoczeniu trudnie jest jej je kontrolować. Czasem wystarczy jednak niewielki odcinek drogi by nadać rzeczy odpowiednią prędkość, by sama dalej skierowała się w daną stronę.
  Telekineza może także skutecznie kogoś chronić, zatrzymując jakiś fizyczny atak, bądź hamując go w większym lub mniejszym stopniu.
  Opanowana na wysokim poziomie, jest w stanie przenosić większe rzeczy, jak i unieruchomić przeciwnika. Najczęściej tylko ktoś posiadający telekinezę jest w stanie walczyć skutecznie przeciw komuś z wysoką telekinezą, gdyż brak możliwości ruchu nie oznacza braku możliwości użycia tej umiejętności.
  Będąca na najwyższym poziomie telekineza umożliwia danej osobie nawet naprawę wielkich zniszczeń w krótkim czasie, gdyż nie musi on fizycznie pracować, a samą siłą swej woli wykonuje prace fizyczne.

Teleportacja
  Jest niezwykle rzadką i bardzo trudną umiejętnością. Tylko osoby o potężnym umyśle i wielkiej koncentracji są w stanie wykonać poprawnie tą technikę, jako iż grozi ona wielkimi wpadkami w przypadku najmniejszej dekoncentracji i nieuwagi.
  Zdobycie doświadczenia w tej technice nie jest prostą rzeczą. Wymaga ona poświęcenia wiele czasu i energii. Każda nieudana próba może przynieść jakieś zranienie bądź nawet śmierć.
  Teleport polega na przejściu z jednego miejsca do drugiego przez swego rodzaju załamanie przestrzeni. Mając do czynienia z czymś niematerialnym ani siła, ani kosmos ani budowa osobnika nie ma najmniejszego wpływu na opanowanie tej techniki.
  Branie ze sobą rzeczy może mieć także negatywny wpływ na nią, tym bardziej niebezpieczne jest zabieranie ze sobą innych osób. Nawet jeśli my sami opanowaliśmy teleport własnej osoby doskonale, to zabierając w nim żywe istoty liczymy się z wielkim ryzykiem. Tylko prawdziwi mistrzowie są w stanie dokonać tego w miarę bezpiecznie.
  Powiedziane jest 'w miarę' gdyż przypadki różne się zdarzają. Można natrafić na siłę z zewnątrz, która wprowadzi jakieś zakłócenie do naszej teleportacji. Czy to będzie wprowadzone przez kogoś świadome, bądź powstanie pod wpływem innych zjawisk.
  Najbardziej niebezpiecznym momentem wykonywania teleportacji jest w bliskiej odległości z przejściem do alternatywnej rzeczywistości. Niektórzy ludzie potrafią otworzyć "portal" w jedną stronę, bądź stworzyć swego rodzaju inny, nowy wymiar przy wybuchu swego kosmosu. Wykonanie teleportu w takich momentach grozi niebezpieczeństwami, których nie sposób określić.

_________________


Największy zbiór polskich fików SS na sieci!
Czytaj, pisz i dziel się!


Ostatnio zmieniony przez Sakra dnia Wto Maj 18, 2010 6:30 pm, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry Go down
Sakra
VIP
VIP
avatar

Dołączył/a : 13/10/2007
Liczba postów : 1364

Płeć : Female

PisanieTemat: Re: Umiejętności   Wto Maj 04, 2010 11:49 pm

5. TECHNIKI
Są to umiejętności przeznaczone do manipulacji kosmosem w określony sposób, bądź nadaniu mu pewnych, konkretnych cech charakteryzujących rycerza (rycerze lodu/ognia itd.).

Tabela technik:

Lód
  Technika ta nie jest łatwa do nauki dla kogoś, kto nie ma silnego ciała. Dzieje się tak dlatego iż może być ona niebezpieczna dla samego użytkownika tej techniki. Technika lodu polega na wymuszaniu ruchu cząstek, spowalnianiu ich. Nie kieruje ona nimi, a bezpośrednio na nie oddziałuje.
  Może się wydawać, że kosmos wkłada w nie energię i je hamuje, lecz dzieje się coś odwrotnego. Kosmos pozbawia cząstki ruchu pozbawiając je energi. Zabija ich działanie i ich życie. Właśnie dlatego o tych, którzy osiągną zero absolutne, mówi się że są niezwyciężeni.
  Ponieważ jest to tak ‘brutalna’ technika, można bezpośrednie jej skutki odczuć na własnym ciele. Jeśli nie będzie ono wystarczająco odporne, silne.
  Jest to technika, która wpływa na otoczenie, a nie jest zależna od niego.
  Może ona ochronić rycerza negując w pewien sposób ataki przeciwnika, może też ona zranić przeciwnika próbując zamrozić jego ciało, a więc ‘zabić’ cząstki się w nim znajdujące.

Ogień
  Jest to niebezpieczna dla użytkownika technika ale bardzo prosta do nauki. Trudność sprawia zapanowanie nad nią, dlatego iż z każdą chwilą można stracić kontrolę nad energią.
  Wprawia ona w ruch cząstki powodując ich nagrzanie. Ruch ten jest tak wielki, iż energia zmienia się w ogień. Mawia się, że kto się ogniem bawi, może się nim sparzyć. Z tego właśnie powodu osoby o słabym ciele mogą nie być w stanie znieść tego żaru i się przed nim obronić. Nie mają dobrych predyspozycji z tym dzikim żywiołem.
  Technika ta rozpędza wszystko dokoła, a więc wymusza na wszystkim nagłe i potężne ożywienie. Jest to bardzo destruktywna siła, która nie lubi stać w miejscu dlatego też nie da się łatwo sparaliżować kogoś przy pomocy ognia. Jedynie ból i strach przez niego wywołany są w stanie skutecznie sparaliżować wroga – taka potężna fala ognia kosztuje jednak sporo energii.

Elektryczność
  Technika ta wymaga sporej koncentracji, gdyż manipuluje ona nie grupą a pojedynczymi cząstkami i ruchem między nimi. Część energii może ponadto być utracona w drodze wyładowania – gdy mniejsze ładunki zbaczają z trasy jaką użytkownik tej techniki pragnął wyznaczyć. Pomimo wielkich kosztów i wysiłku, technika ta jest niezwykle destruktywna, gdyż nie atakuje całej przestrzeni a określony punkt z wielką mocą.
  Może za równo być wykorzystywana do sparaliżowania przeciwnika, bądź wywołania wielkich szkód w danym miejscu. Chroni użytkownika może mniej skuteczniej niż techniki oddziałujące na otoczenie, jednak może reagować bezpośrednio na atak (nie tworzy stałej bariery, gdyż zawsze jest w ruchu).
  Osoby, które nie są w stanie zapanować całkowicie nad własnym kosmosem nie powinny jej wykorzystywać, gdyż grozi im prażenie samych siebie przez brak kontroli nad wielkimi ładunkami przez nich poruszanymi.

Powietrze
  Technika dość prosta do nauki. Polega ona na kontrolowaniu cząstkami w otoczeniu. Nie oddziałuje jednak na pojedyncze, lecz na całe zbiorowisko. Z tego powodu nie wymaga tak wielkiej koncentracji i wysiłku. Nie jest też niebezpieczna dla użytkownika.
  Kosmos rosnąć rozchodzi się dokoła. Manipulując nim można wytworzyć nawet potężne ruchy w powietrzu. Masa powietrza może chronić użytkownika tej techniki, może też być wykorzystana jako atak, bądź uniemożliwić przeciwnikowi poruszanie się. Mimo, iż obrażenia od powietrza bywają zwykle mniejsze niż innych technik, to powietrze skutecznie potrafi obronić przed wieloma formami ataku.

Woda
  Technika wykorzystująca wodę różni się znacznie od innych. Nie jest dość trudna to nauki, lecz wymaga wiele wysiłku. Jest to dość ciężka manipulacja kosmosem polegająca na zebraniu cząstek wody, zgrupowaniu ich i wykorzystaniu w podobny sposób, w jaki można posługiwać się powietrzem.
  Podstawową różnicą względem innych jest bardzo wielki wpływ otocznia na tą technikę. W bardzo suchym (pustynia) otoczeniu mamy bardzo niewiele wody w powietrzu, a wręcz trudno zebrać ją w ciecz, zaś gdy jest zbyt gorąco (wulkan) woda w większości wyparowuje. Są to bardzo niekorzystne warunki i atak jest wtedy znacznie osłabiony (-1*kosmos). Coś zupełnie innego jest natomiast, gdy mamy walkę na terenie bogatym w wodę. W środowisku bardzo wilgotnym, niedaleko jakiegoś większego źródła atak ten jest bardziej skuteczny (+1*kosmos). Gdy zaś woda otacza nas całkowicie, stoimy wręcz w niej, siła tej techniki znacznie wzrasta (+2*kosmos).
  Technika ta, wykorzystywana w podobny sposób do powietrza, jest w stanie w pewnym stopniu osłonić się przed nim. Wynika to z tego, iż masa wody, która jest cieczą jest większa od zwykłego gazu i stanowi lepszą ochronę przed nim. Jest niczym zapora na drodze pędzącego wiatru.
  Mylnym jest myślenie, iż krainy pełne śniegu i lodu są przychylne tej technice. Jeśli środowisko jest zbyt zimne, utrudniona jest manipulacja wody. Jej cząstki zamarzają w większości, stąd też niewielki jest pożytek z jej ilości.

Zwiększenie Kosmosu
  Niektórzy ludzie posiadają niezwykle silną koncentrację. Ich umysł to prawdziwa potęga. Stosując różne techniki, od zwykłej medytacji zaczynając, są w stanie dotrzec do własnego wnętrza i zaczerpnąć z niego o wiele większy kosmos.
  Naprawdę rzadko spotyka się takie osoby. Możliwe iż jest to spowodowane słabością wielu umysłów oraz tym, że część osób nie jest w stanie w pełni zapanować nad swoim kosmosem.
  W zależności od wielkości skupienia takich mistrzów ich kosmos wzrasta z różną siłą. Jeśli wiele rzeczy ich rozprasza to wiadomym jest, iż skutki będą o wiele mniejsze, niźli gdy potrafią się całkowicie odciąć nie tylko od otoczenia ale także od samych siebie.
  Możemy podziwiać takie osoby - lecz nie należy ich przewartościowywać.. wszak gdy ich cała ta wielka koncentracja zniknie ich cały czar pryśnie. Staną się wtedy tak zwykli jak każdy inny.

Muzyka
  Jest to technika wymagająca talentu, gdyż każdy może grać na instrumencie bądź śpiewać, lecz nie każdy jest w stanie wykorzystać je jako broń w walce.
  Sposobów na stworzenie jej jest wiele. Najprostsze będzie granie na jakimś instrumencie – zależnie od tego jakiego rodzaju on jest tym może mieć muzyk utrudnione poruszanie się. Można swój kosmos przelać także w formie śpiewu bądź jakiś innych dźwięków.
  Muzyka pomaga w koncentracji, przez co powoduje zwiększenie kosmosu. Niekiedy zmniejsza możliwości poruszania się bądź je całkowicie uniemożliwia. Może jednak działać bezpośrednio na jednego bądź wielu przeciwników – czy to przez zmniejszenie ich zręczności, czy też w niektórych przypadkach sparaliżowanie ich.
  Jest to technika, która nie posiada bezpośredniego kontaktu w walce. Nie da się jej często uniknąć a obrona przed nią może być utrudniona.

Trucizna
  Technika umożliwiająca przekształcenie kosmosu w swego rodzaju negatywną energię, mającą na celu niszczenie przeciwnika od wewnątrz. Różne może mieć działanie – od paraliżu, poprzez stopniowe rozchodzenie się i niszczenie organizmu od wewnątrz.
  Technika ta jest niezależna od posiadanej zbroi/broni (niektóre zbroje/bronie posiadają specjalne atrybuty umożliwiające im wykorzystanie trucizny).

_________________


Największy zbiór polskich fików SS na sieci!
Czytaj, pisz i dziel się!


Ostatnio zmieniony przez Sakra dnia Nie Cze 20, 2010 2:48 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Sakra
VIP
VIP
avatar

Dołączył/a : 13/10/2007
Liczba postów : 1364

Płeć : Female

PisanieTemat: Re: Umiejętności   Pon Maj 10, 2010 3:16 pm

6. UMIEJĘTNOŚCI W FABULE
Większość umiejętności nie ogranicza się do wykorzystania podczas walki. Można ich użyć w dowolnej chwili, gdy postać tego potrzebuje.
Nie jesteśmy jednak w stanie samoistnie wykonać naszych umiejętności. Musimy wcześniej poinformować o tym, że coś robimy.

W przypadku Zdolności Zwykłych mamy do czynienia z:
  Ukryciem – który pomaga ukryć naszą prezencję przed innymi. Jest to rzecz dobra jak chce się pozostać niezauważonym, śledzić kogoś, podsłuchiwać kogoś, zastawiać jakieś pułapki i chcieć wydać się słabszym niż w rzeczywistości (ukrywając moc swego kosmosu).
  Wykryciem – który nie zapewnia nam pełnej listy informacji, jest jednak niezwykle przydatny. Czasem o nim zapominamy, czasem wymaga ono od nas większego skupienia. Najczęściej chroni ono postać przed atakami z zaskoczenia, bądź intruzami. Pomaga im znaleźć drogę bądź osobę. Wykrycie ma bardzo wiele zastosowań.
  Telepatia – jest często preferowaną formą komunikacji na nieco większe odległości, nie musimy się wydzierać by coś komuś przekazać. Jest to cichy sposób pomagający nam ostrzec innych, bądź przekazać im jakieś wiadomości, które nie powinny się dostać do uszu postronnych.
  Kontrola Zwierząt – jest dość ciekawą umiejętnością, inną od wszystkich. To jak zostanie wykorzystana zależy wyłącznie od tego z jakim zwierzęciem mamy do czynienia i pomysłowości gracza.


W przypadku Zdolności Specjalnych mamy do czynienia z:
  Leczenie – które pomoże nam jak i naszym towarzyszom odzyskać szybciej zdrowie, punkty HP. Zależnie od poziomu może nawet uzdrowić postać w wielkim stopniu, są jednak granice tej umiejętności. Jest ona możliwa do wykorzystania tylko w normalnej fabule, nie da się jej wykorzystać w trakcie walki.
  Iluzja – najczęściej jest to umiejętność umożliwiająca obronę przed czymś, bądź utrudniająca komuś zrobienie/znalezienie czegoś. Pozwala nam coś ukryć, bądź lepiej nas samych zakamuflować. Wprowadza innych w stan dezorientacji. Może zapewnić nam dodatkowy czas na coś, może też jej wykorzystanie zapobiec niepotrzebnej walce. Jest to umiejętność pozwalająca nam na oszukanie umysłów innych osób.
  Hipnoza – najczęściej wymaga bezpośredniego kontaktu wzrokowego z daną osobą. Można komuś coś wmówić, bądź nakłonić do działania jakiego by się świadomie nie podjął. Nad niektórymi osobami da się nawet przejąć kontrolę pozbawiając je wolnej woli. Najczęściej efekty jej są krótkotrwałe, bądź znikają po wykonaniu danego zadania. Czasem da się łatwo zauważyć iż ktoś poddany jest hipnozie. Niekiedy, zrobiona umiejętnie, jest trudna do zauważenia.
  Subwymiar – jego prawdziwe możliwości najczęściej odkrywa się, gdy się ich bardzo potrzebuje. Jest to umiejętność wychodząca poza granice dobrze znanej nam przestrzeni. Pomaga dostać się do miejsc normalnie nie dostępnych dla zwykłego śmiertelnika jak i wydostać się z nich. Może pomóc nam sprowadzić kogoś z powrotem, kto wydawałby się zagubiony w innym świecie. Na pewno większe jeszcze zastosowanie ma w walce.
  Telekineza – posiada wiele zastosowań nie tylko w walce. Czy jest to przeniesienie czegoś, odebranie komuś czegoś, bądź jak w przypadku Złotego Rycerza Barana Mu – naprawa świątyni.
  Teleport – można rzec, iż najszybszy środek transportu, który nie ma sobie równych. Niemniej może być niebezpieczny i zależnie od poziomu ma ograniczone bądź bardziej rozwinięte możliwości. Będąc początkującym w teleportacji trzeba mieć świadomość, gdzie się znajduje inaczej teleportacja może być utrudniona.


Techniki mają praktyczne zastosowanie w walce. Nie zdarza się ich wykorzystywać w normalnej rozgrywce.

_________________


Największy zbiór polskich fików SS na sieci!
Czytaj, pisz i dziel się!
Powrót do góry Go down
Sakra
VIP
VIP
avatar

Dołączył/a : 13/10/2007
Liczba postów : 1364

Płeć : Female

PisanieTemat: Re: Umiejętności   Wto Maj 18, 2010 6:48 pm

7. UMIEJĘTNOŚCI W WALCE
Prawie każdą umiejętność można wykorzystać w walce. Nie wlicza się jej jako części tury, chyba że jest częścią ataku specjalnego.
Same umiejętności najczęściej nie zadają żadnych dodatkowych obrażeń, jeśli wykonujemy je osobno. Utrudniają jednak walkę przeciwnikowi, ułatwiają graczom działanie i ochraniają go często w sposób niebezpośredni.
Techniki, które mają największe wykorzystanie w walce bezpośrednio oddziałują na skutki ataków. Zwiększają w jakiś sposób obrażenia bądź ochraniają nas. Czasem mogą przynieść jakieś mniejsze bądź większe niedogodności.

W przypadku Zdolności Zwykłych mamy do czynienia z:
  Ukryciem - może nam zapewnić atak z zaskoczenia.
  Wykryciem - umożliwia wykrycie przeciwnika, tym samym chroniąc przed atakiem z zaskoczenia. Pomaga w rozpoznaniu i przezwyciężeniu iluzji. Umożliwia powrót z innego wymiaru.
  Telepatia - umożliwia porozumienie się z sojusznikiem podczas walki.
  Kontrola Zwierząt - mogą zaatakować przeciwnika jak i zapewnić odwrót swemu kontrolerowi.
  Walka Bronią - może zwiększyć atak siłą bądź zręcznością lub obronę kosztem innej rzeczy. Działa tylko gdy postać posługuje się bronią.


W przypadku Zdolności Specjalnych mamy do czynienia z:
  Iluzja - ma wiele sposobów działania. Może zapewnić ochronę w walce, może spowodować iż ktoś zaatakuje swego sojusznika. Może uniemożliwić działanie przeciwnikowi.
  Hipnoza - nie tak prosta do wykonania, gdyż potrzebny jest kontakt wzrokowy. Może jednak spowodować, że ktoś zrani siebie samego zamiast wroga. Może zaatakować też swych przyjaciół, bądź stracić poczucie rzeczywistości.
  Subwymiar - pozwala na pokonanie przez atak przestrzeni, bądź wysłanie kogoś w jakiś wymiar.
  Telekineza - w zależności jak bardzo rozwinięta, może zapewnić od drobnej osłony bądź ataku przedmiotami nawet unieruchomienie przeciwnika a wręcz sterowanie jego własnym ciałem.
  Teleport - umożliwia szybki odwrót, jak i atak z zaskoczenia.


W przypadku Technik mamy do czynienia najczęściej z efektami widocznymi w atakach specjalnych, bądź kosmosem:
  Lód - zadaje duże obrażenia małym kosztem MP. Posiada łatwy do wykonania paraliż. Zmniejsza obrażenia otrzymane od ognia, wody i trucizny. Zmniejsza paraliż otrzymany od ognia i trucizny. Dobry przeciwko użytkownikom ognia i wody.
  Ogień - zadaje największe obrażenia, najmniejszym kosztem MP. Zmniejsza obrażenia otrzymane od lodu i elektryczności. Zmniejsza paraliż otrzymany od lodu. Dobry przeciwko użytkownikom elektryczności.
  Elektryczność - zadaje duże obrażenia, wymaga jednak dużej ilości MP. Skuteczne i tanie paraliże. Zadaje większe obrażenia użytkownikom lodu i walczącym bronią. Zmniejsza paraliż będący wynikiem mentalnego ataku. Dobry przeciwko użytkownikom lodu i w walce z bronią.
  Powietrze - Stosunkowo prosty w nauce i posiadający średni koszt MP za równo w przypadku obrażeń jak i paraliżu. Zadaje większe obrażenia użytkownikom ognia i zmniejsza obrażenia od elektryczności. Dobry w walce na odległość oraz przeciwko użytkownikom elektryczności i ognia. Zapewnia lepszą ochronę przed paraliżem wywołanym atakiem fizycznym.
  Woda - zależny od otoczenia. Stosunkowo łatwy z użyciu, tak jak powietrze, lecz wymagający więcej MP. Zmniejsza paraliż otrzymany od powietrza. Dobry przeciwko użytkownikom powietrza.
  Zwiększenie Kosmosu - zwiększa atak/obronę o określoną ilość kosmosu. Na wyższym poziomie uniemożliwia wykonanie uników, gdyż postać ma ograniczoną swobodę fizycznego ruchu.
  Muzyka - Zwiększa wielkość kosmosu w ataku i obronie. Zmniejsza możliwości manewru postaci, na najwyższym poziomie brak możliwości uników. Zmniejsza zręczność jednego bądź wielu przeciwników. Działa tylko, gdy postać wykonuje czynności wytwarzające muzykę (gra/śpiewa etc.).
  Trucizna - umożliwia specyficzne, negatywne wykorzystanie kosmosu na wzór trucizny. Nie jest związane z specjalnymi atrybutami niektórych zbroi.

_________________


Największy zbiór polskich fików SS na sieci!
Czytaj, pisz i dziel się!
Powrót do góry Go down
Sakra
VIP
VIP
avatar

Dołączył/a : 13/10/2007
Liczba postów : 1364

Płeć : Female

PisanieTemat: Re: Umiejętności   Nie Cze 20, 2010 2:55 pm

8. UMIEJĘTNOŚCI W ATAKACH SPECJALNYCH
Większość umiejętności może stać się częścią ataków specjalnych. Część z nich może być sercem takiego ataku.

Atak specjalny to taki atak, który wykorzystuje kosmos w sposób znacznie bardziej wyrafinowany. Kształtuje go w jakiś sposób i tworzy niezwykle różnorodne i w różnym stopniu dewastujące bądź chroniące postać ataki.

Zdolności Zwykłe w atakach specjalnych:
  Większość z nich ma działanie pasywne bądź nie wykorzystuje kosmosu. Tylko jedna zdolność – Walka Bronią – może w jakiś sposób oddziaływać na atak specjalny.
  Zdolności te nie są więc w większości przypadków brane pod uwagę przy tworzeniu ataków.

Zdolności Specjalne w atakach specjalnych:
  Mogą być użyte dodatkowo, bądź być nieodłączną częścią ataku. Każde ich użycie wiąże się z kosztem w punktach MP.
  Dodają one najczęściej atakom niepowtarzalne cechy, których nie dałoby się osiągnąć samym kosmosem. Różnorodność i zastosowanie ich zależy od gracza, nie da się opisać wszystkiego, gdyż liczy się tu pomysłowość.

Techniki w atakach specjalnych:
  To one kształtują kosmos wykonywanych ataków. Klasyfikują przez to większość rycerzy na grupy takie jak rycerze ognia/lodu i innych. Sam ich poziom w tworzonym ataku jest nieokreślony, ważna jest sama posiadana umiejętność. Poziom danej techniki zwiększa jedynie w większym stopniu siłę i działanie ataków.
  Tworząc więc jakiś atak nie trzeba patrzeć na poziom techniki jaki się ma, lecz należy się liczyć z tym, że im mniejszy on jest tym rezultaty ataku będą gorsze.


Rozpisanie sposobu obliczania własnego ataku specjalnego znaleźć można w temacie „Tworzenie Ataków”.

_________________


Największy zbiór polskich fików SS na sieci!
Czytaj, pisz i dziel się!
Powrót do góry Go down
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Umiejętności   

Powrót do góry Go down
 
Umiejętności
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Ability- umiejętności pokemonów
» 002. Statystyki i umiejętności
» Frau
» Umiejętności, Kryształy i Moce
» Umiejętności

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Saint Seiya PBF :: Off-Topic :: ARCHIWUM FORUM-
Skocz do: