Saint Seiya PBF
Przyszli rycerze i wojownicy!

Bogowie udali się na spoczynek. Los krain jest w naszych rękach. Szykuje się długa wyprawa, w której udział biorą wszyscy aby odkryć tożsamość tajemniczego obiektu.

Dołącz do wyprawy i pokaż, że jesteś godzien przywdziania zbroi.

IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

RPG Maker XP

Go down 
AutorWiadomość
Domon Kasshu
VIP
VIP

Dołączył/a : 20/04/2007
Liczba postów : 1123

PisanieTemat: RPG Maker XP   Czw Kwi 26, 2007 4:03 pm

W moim pustym łbie zrodził się kolejny pomysł. O co chodzi? A o taki program co się RPG Maker zowie. Planuje stworzenie gry właśnie w tym programie, ale samemu to się można zarobić... Dlatego też szukam osób, chętnych do udzielenia mi pomocy w tym przedsięwzięciu. Jeśli ktoś ma jakąkolwiek wiedzę na temat tego programu i chciałby wziąć udział w tworzeniu gry niech pisze tutaj. Jeśli zgłosi się ktokolwiek zaczniemy pracę, którą jakoś się podzieli, np. część grafiki, praca nad fabułą, itd.(zaczynamy od zera, a praca nie będzie lekka, więc dobrze się zastanówcie, nie mam zamiaru wydać jakiegoś szmelcu:D). Czekam na odpowiedzi:D.

Powrót do góry Go down
Silver
Admin
Admin

Dołączył/a : 08/03/2007
Liczba postów : 658

PisanieTemat: Re: RPG Maker XP   Czw Kwi 26, 2007 5:36 pm

Ja moge ci pomóc sam kiedys coś tworzylem w tym programie a tak wogule to o czym byś chciał bo ja moge postacie i ubrania poprostu grafike moge zrobic

Powrót do góry Go down
Domon Kasshu
VIP
VIP

PisanieTemat: Re: RPG Maker XP   Czw Kwi 26, 2007 5:40 pm

O rozdziale obowiązków chciałem mówić dopiero kiedy zebrało by się ekipę (fajnie by było mieć min. 3 osoby do projektu). Super, że zajmujesz się postaciami i grafiką, będzie to cholernie potrzebne. Z resztą spraw poczekajmy na chociaż jedno więcej zgłoszenie.

Powrót do góry Go down
Rushifua
VIP
VIP

Dołączył/a : 13/03/2007
Liczba postów : 740

PisanieTemat: Re: RPG Maker XP   Pią Kwi 27, 2007 6:29 am

Mogę wspomóc ten szczytny cel...
Powrót do góry Go down
Domon Kasshu
VIP
VIP

PisanieTemat: Re: RPG Maker XP   Pią Kwi 27, 2007 11:52 am

To super, znaczy że możemy zaczynać. Najlepiej żebyście odezwali się do mnie na gg, wtedy jakoś rozdzieli się zadania i obgada wszystko.

Powrót do góry Go down
furman777

Dołączył/a : 25/10/2007
Liczba postów : 444

PisanieTemat: Re: RPG Maker XP   Nie Paź 28, 2007 1:51 pm

To będzie coś w rodzaju Tibi??
Powrót do góry Go down
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: RPG Maker XP   Nie Paź 28, 2007 1:53 pm

Ehem, wiesz wydaje mi się, że to było trochę dawno temu xP
Powrót do góry Go down
Goś?
Gość

PisanieTemat: Re: RPG Maker XP   Nie Sty 27, 2008 11:23 pm

Furman nie głupi pomysł Zrobic własny OTS Taki jak SS wiem ze ktos robił na podstawy Dragon balla i nawet dobrze to wyszło mozna zrobić ze się kupuje Zbroje lub walczy o nie czy coś
Powrót do góry Go down
Domon Kasshu
VIP
VIP

PisanieTemat: Re: RPG Maker XP   Pią Mar 14, 2008 12:27 pm

Ok, kolejne podejście do tematu rpg makera.
Wraz ze ściągnięciem gry Proggeto CDZ, pojawiła sięu mnie myśl stworzenia w tym programie gry (który to już raz xD) w temacie oczywistym, czyli: Saint Seiya.
Zasobów mam sporo, w tym najważniejsze jak chipsety, charsety (chyba wszystcy rycerze od bronzów do goldów), jakieś face sety, dużo obrazków, które można wykorzystac w jakichś animacjach.

PRzechodzimy do meritum. Robienie gry samemu mija się z celem, o czym nie raz sie przekonałem (Silver też o coś o tym wie xD). Jestem ciekaw, czy znaleźli by się jacyś chętni do współpracy w tym temacie.

Co do samej gry, to chciałbym, aby była nieco inna niż wszystkie, tzn. nie opisywała po raz któryś fabuły anime. Zrobienie czegoś od zera byłoby o wiele ciekawsze.
Program, który proponuje to rpg maker 2000, niby stare, ale można robic rzeczy o wiele lepsze niz w xp.
Czekam na odzew. Piszcei tu, lub do mnie na gg.

Powrót do góry Go down
Silver
Admin
Admin

PisanieTemat: Re: RPG Maker XP   Pią Mar 14, 2008 4:21 pm

Najważniejszą boleścią są grafiki, więc jeśli znajdzie się osoba uzdolniona graficznie, która potrafi robić sprity i inne bzdety będzie już połowa zwycięstwa. Ja mogę pomóc w paru rzeczach chociaż mi się marzy zrobienie gry na Byonda niektórzy pewnie wiedzą co to za urządzenie, gdzie można grać z innymi osobami i jest o wiele ciekawsza. Tym bardziej, że jest możliwość stworzenia gry roleplay zawierającej wiele ciekawych elementów. Także jeśli ktoś coś umie to niech pisze tutaj, a resztę projektu przecież można zawsze przedyskutować

Powrót do góry Go down
LoRo1987

Dołączył/a : 28/01/2008
Liczba postów : 660

PisanieTemat: Re: RPG Maker XP   Sob Mar 15, 2008 8:42 am

No w sumie ja mógłbym sie wykazać podstawami programowania w C/C++ ewentualnie elementami Javki a wydaje mi sie że jednak lepiej od razu zrobić coś multiplayer :D. Wtedy forum będzie pełniło role dopełnienia a całość będzie realizowana przez aplikacje
Powrót do góry Go down
furman777

Dołączył/a : 25/10/2007
Liczba postów : 444

PisanieTemat: Re: RPG Maker XP   Sob Mar 15, 2008 11:51 am

no tak ale na byonda trza chyba umieć programować, ale nie wypowiadam się bo do końca nie wiem. chociaż gdyby coś takiego powstało byłby to kolejny krok w rozwoju forum i jesli są jakieś zadania dla zwykłych śmiertelników to ja chętnie
Powrót do góry Go down
Silver
Admin
Admin

PisanieTemat: Re: RPG Maker XP   Sob Mar 15, 2008 2:02 pm

No skoro Loro potrafi trochę programować to mógłby zobaczyć coś w byondzie czy potrafiłby coś zmajstrować. Wtedy to byłoby naprawdę niezłym krokiem do przodu. Tylko nadal najbardziej w takim przedsięwzięciu brakuje grafika. Ja potrafiłbym zrobić takie rzeczy jak zbroje może ataki także, ale na zrobienie spritów potrzebny jest profesjonalista

Powrót do góry Go down
Al

Dołączył/a : 25/05/2007
Liczba postów : 1365

PisanieTemat: Re: RPG Maker XP   Sob Mar 15, 2008 2:19 pm

Ja narazie pomóc nie moge bo mi się komputer spalił i pisze z pc starszego brata.(A on mieszka daaaleko ode mnie) ,ale jak zreperują moge spróbowac zrobic.
Powrót do góry Go down
LoRo1987

Dołączył/a : 28/01/2008
Liczba postów : 660

PisanieTemat: Re: RPG Maker XP   Sob Mar 15, 2008 5:24 pm

No zależy jak bardzo złożone procedury są potrzebne i jakim językiem platforma dysponuje. Programuje w C dopiero od roku, w C++ stawiam pierwsze kroki (różnice są znaczne niestety :/) ale w razie czego służe pomocą
Powrót do góry Go down
dante4444

Dołączył/a : 25/03/2008
Liczba postów : 491

PisanieTemat: Re: RPG Maker XP   Czw Maj 01, 2008 10:29 pm

jak bedziecie mieli juz ta gre to walnijcie l9ink do sciagniecia czy cos tutaj chetnie ja wyprobuje.. udzielilbm sie z pomoca ale niestety sie nie znam na tym :/
Powrót do góry Go down
Al

Dołączył/a : 25/05/2007
Liczba postów : 1365

PisanieTemat: Re: RPG Maker XP   Czw Maj 01, 2008 11:09 pm

O właśnie jak tam prace nad Byondowym ss?

FORCE PUSH!!!!! XD
Powrót do góry Go down
Thanatos

Dołączył/a : 17/08/2008
Liczba postów : 106

PisanieTemat: Re: RPG Maker XP   Nie Sie 17, 2008 6:55 pm

Jakieś postępy ? bo z chęcią pomogę w grafice siedzę od 2-3lat więc mogę w tym kierunku coś zrobić aby gra szybciej powstała.
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: RPG Maker XP   

Powrót do góry Go down

RPG Maker XP
Powrót do góry 
Strona 1 z 1