Saint Seiya PBF
Przyszli rycerze i wojownicy!

Bogowie udali się na spoczynek. Los krain jest w naszych rękach. Szykuje się długa wyprawa, w której udział biorą wszyscy aby odkryć tożsamość tajemniczego obiektu.

Dołącz do wyprawy i pokaż, że jesteś godzien przywdziania zbroi.

IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

Manuskrypt

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorWiadomość
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Manuskrypt   Wto Wrz 18, 2007 12:34 pm

Widząc jak Pharaon zmaga się z jednym ze strażników Rune pomyślał:
- To nie ma sensu oni są dla nas zbyt potężni.Nie damy rady ich pokonać.Czyżby tutaj miała skończyć się nasza podróż.
Po chwili Rune usiadł na trawie i przemówił do Karen:
- Nie pokonamy ich a ja nie mam żadnego pomysłu.Może ty wiesz co zrobić ?
Powrót do góry Go down
Karen

Dołączył/a : 14/09/2007
Liczba postów : 186

PisanieTemat: Re: Manuskrypt   Wto Wrz 18, 2007 1:50 pm

- Niestety też nie wiem co zrobić - powiedziała Karen zaciskając przy tym pięści z niemocy.Po chwili siedziała już obok Rune
- Pharaon niepotrzebnie się męczy.I tak go nie pokona.Ale nierozumiem dlaczego nasz opiekun nic nie robi tylko stoi i się przygląda z takim spokojem jakgdyby wiedział coś czego my nie wiemy.A może poprostu też nie wie co zrobić.
Powrót do góry Go down
kemot

Dołączył/a : 27/05/2007
Liczba postów : 337

PisanieTemat: Re: Manuskrypt   Wto Wrz 18, 2007 2:15 pm

Shura złapał Paharaona za rękę powstrzymując tym samym jego atak. Swoją twarz zwrócił ku przeciwnikowi.
-Czy możecie nas przepościć bez walki, jak sami mówicie przemoc nie rozwiąże tej sytuacji..-Shura pościł rękę Pharaona stając teraz między nim a jednym z braci, czekając na odpowiedz..
Powrót do góry Go down
Saga
VIP
VIP

Dołączył/a : 10/03/2007
Liczba postów : 1364

PisanieTemat: Re: Manuskrypt   Wto Wrz 18, 2007 2:57 pm

- Chyba sobie kpicie skoro myślicie , że przepuścimy was ot tak po prostu – rzekł jeden z braci – Jak już mówiłem musicie sprawić byśmy was przepuścili. Ale wy straciliście waszą ostatnią szansę więc teraz zginiecie.
Nagle Saga odezwał się do swoich podopiecznych:
- Zawiedliście mnie.
I już po chwili znalazł się za dwójką braci rozstawiając ręce w przeciwnym kierunku tak , że były one wymierzone w drzewa tworzące bramę.
- Chyba teraz nie macie wyjścia i musicie nas przepuścić – rzucił w kierunku braci.
- Masz rację. Znalazłeś nasz słaby punkt. Nasze życie i siła oparta jest na tych drzewach. Sprawiłeś ,że musimy was przepuścić – rzekł jeden ze strażników. Po czym obydwoje usunęli się na bok tworząc przejście. Wszyscy ruszyli dalej.

Po jakimś czasie marszu dało się wyczuć w powietrzu coś dziwnego. Nagle nie wiadomo skąd przed wędrującymi pojawiła się postać w długich szatach, która przemówiła głosem o niezwykłej barwie:
- Wypełniłeś swoje zadanie Saga. Sprowadziłeś dwóch rycerzy sanktuarium tak jak sobie tego życzyłem. Nagroda nie ominie ani ciebie ani żadnego z nowych uczniów Hadesu.
Powrót do góry Go down
Al

Dołączył/a : 25/05/2007
Liczba postów : 1365

PisanieTemat: Re: Manuskrypt   Wto Wrz 18, 2007 4:02 pm

Aseon zamyka oczy i rzecze:
-W więc jeśli mogę zapytać po co jesteśmy tu?
Po zadaniu pytania zaczął głęboką myśl:
-Hmm..... zdaje się że mamy kłopoty ale zaczekam iż może myć to coś innego niż myślałem...... (wyobraża sobie Shiona i to co mu powiedział kiedy zasną).
Powrót do góry Go down
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Manuskrypt   Wto Wrz 18, 2007 4:17 pm

Rune jak najszybciej ukląkł na jedno kolano.Schylając głowę w dół.
- Hades...więc tak wygląda bóg świata umarłych.Nie myślałem,że będzie mi go dane ujrzać a napewno nie tak szybko.Więc ta cała podróż była zasadzką na rycerzy sanktuarium.Więc teraz czeka ich śmierć a to wywoła wojnę pomiędzy Hadesem a świątynią chyba....już wiem to dla tego celem podróży był ten las nikt nie dowie się tego kto ich zabił zostaną uznani za zaginionych w lesie jak wielu innych i w ten sposób Hades pozbędzie się dwóch rycerzy i uniknie wojny z sanktuarium - myślał Rune klęcząc.
Powrót do góry Go down
kemot

PisanieTemat: Re: Manuskrypt   Wto Wrz 18, 2007 5:12 pm

Shura stał spokojnie, w końcu jednak zwrócił się do Sagi.
-Czy to o to Ci chodzi? Chcesz nas zabić-Spytał ze spokojem Shura.- Bo jeśli tak to nie myśl że tak łatwo na to pozwolimy.
Shura stanął w nie wielkim rozkroku zrzucając z siebie płaszcz, jego cosmo zaczęło rosnąć.
Powrót do góry Go down
Karen

PisanieTemat: Re: Manuskrypt   Wto Wrz 18, 2007 6:10 pm

Karen była bardzo zaskoczona tym co się stało.Jej wzrok najpierw skupił się na ich opiekunie a potem zatrzymał się na uczniach sanktuarium.Zwłaszcza na tym , który szykował się do walki:
- On nie ma żadnych szans w walce z Hadesem.Tutaj nadszedł dla rycerzy Ateny koniec ich ziemskiej wędrówki.Jednak jeszcze się z nimi spotkam gdy już będą znajdowali się w więzieniach Hadesu.A ich miejscem będzie Cocytus jak każdego, który podnosi rękę na boga świata umarłych - pomyślała.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Manuskrypt   Wto Wrz 18, 2007 6:17 pm

Pharaon nie ukrywał uśmiechu na swojej twarzy.Był bardzo zadowolony z tego, że przed nimi pojawił się Hades:
- Teraz ci zarozumialcy ze świątyni zapłacą za wszystko.Hades pokaże im kto jest silniejszy spectranie czy sanktuarium.Teraz pewnie modlą się w głębi duszy do tej swojej Ateny aby im pomogła ale nawet ona nic tu nie zdziała.Oby przed śmiercią cierpieli jak jeszcze nikt na tym świecie - mówił w myślach.
Powrót do góry Go down
Saga
VIP
VIP

PisanieTemat: Re: Manuskrypt   Wto Wrz 18, 2007 6:34 pm

Saga stał w milczeniu z głową spuszczoną w dół.
- Rycerze Ateny – dał znów się słyszeć głos o niesamowitej barwie – Tutaj rozstrzygną się wasze losy. Za swoje oddanie Atenie zapłacicie życiem. Nie sprzeciwiajcie się temu a wasza śmierć będzie łagodna. W przeciwnym wypadku będziecie cierpieć. Wasza śmierć i tak nie zostanie zauważona przez Atenę w końcu nie należycie do jej najsilniejszych rycerzy. A dodatkową karą dla was będzie to , że umierając będziecie zdawali sobie sprawę z tego, że zawiedliście swoją boginie. A teraz czekam na waszą decyzję zginiecie posłusznie i łagodnie czy sprzeciwiając się i cierpiąc ?
Nagle szata zaczęła falować a w oczach pojawił się czerwony błysk.
Powrót do góry Go down
kemot

PisanieTemat: Re: Manuskrypt   Wto Wrz 18, 2007 6:49 pm

-Hadesie panie świata zmarłych.. Jestem wiernym rycerzem Ateny i pozostanę niem na wieki. Jednak jeżeli chcesz odebrać moje życie to sie nie wahaj, nie jestem nawet rycerzem i wiem że nie mam szans z Bogiem. Zdaję się na Twoją łaskę.. ale powtarzam ze zawsze będę wierny tylko Atenie.-Po zakończeniu swojej mowy cosmo Shury z powrotem się skryło
Powrót do góry Go down
Al

PisanieTemat: Re: Manuskrypt   Wto Wrz 18, 2007 6:51 pm

Aseon zamkną oczy i skupił się i pomyslał:
-Shion miałeś rację życz nam szczęścia nim się zacznie......
Aseon przyklękną przed Hadesem z opuszczoną głową i powiedział:
-Nie będę walczyć przybyłem by pmóc Sadze a nie walczyć to moje ostatnie słowa.Jeśli ma tak być to niech będzie.Mówiąc to Aseon zamkną oczy.
Powrót do góry Go down
Saga
VIP
VIP

PisanieTemat: Re: Manuskrypt   Wto Wrz 18, 2007 7:10 pm

Nagle w postać uderzyła wiązka energii a ona sama rozpłynęła się w powietrzu.Z boku stał Saga z ręką wycelowaną w miejsce gdzie jeszcze przez chwilę stała postać.Saga schował rękę i przemówił:
- To była iluzja.Wszyscy w jakimś stopniu oblaliście.Wy - zwrócił się do Spectran - popełniliście bardzo duży błąd.Tak jak i wy uczestniczyłem w tej iluzji ale nie dałem się na nią nabrać ponieważ ta imitacja Hadesa stojąca przed nami nie miała nade mną żadnej władzy.Władzy , którą Hades posiada a wy powinniście zdać sobie z tego sprawę.Nauczcie się tego albo ktoś was kiedyś wykorzysta a wy będziecie myśleli , że służycie Hadesowi poza tym Hades nie fatygował by się aby pozbawić życia dwóch uczniów sanktuarium.A co do was - skierował swoje słowa do Shury i Aseona - godne podziwu jest to,że uznajecie władzę Hadesa jako boga jednak jak powiedziałem przed wejściem do lasu nawet iluzja może was tutaj zabić.Gdyby nie moja interwencja bylibyście już martwi.A teraz ruszajmy dalej cel naszej podróży jest już blisko.
Po krótkim marszu wszyscy zatrzymali się przed jeziorem , które było podzielone jednym wąskim przejściem na którym znajdowały się co jakąś odległość pochodnie wbite w ziemię.Nad taflą wody unosiła się mgła.
- Macie trzymać się świateł , które biją od pochodni jeśli któryś z was wpadnie do tego jeziora może już nigdy nie wypłynąć - powiedział Saga po czym ruszył dalej.
Powrót do góry Go down
kemot

PisanieTemat: Re: Manuskrypt   Wto Wrz 18, 2007 7:20 pm

Shura spojrzał na Pharaona(spod bykaXD) który przed chwilą tak źle mu życzył a po chwili ruszył za Sagą...
Powrót do góry Go down
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Manuskrypt   Sro Wrz 19, 2007 11:08 am

Rune bardzo powoli przemierzał wąską drogę jaka prowadziła przez jezioro. Z każdym krokiem uważał gdzie kładzie stopę i cały czas kierował się do świateł ponieważ momentami mgła przesłaniała mu wszystko.
- Kiedy w końcu miniemy to jezioro.Bo ta ciągła ostrożność na swoje ruchy staje się już męcząca - myślał w głębi siebie.
Powrót do góry Go down
Al

PisanieTemat: Re: Manuskrypt   Sro Wrz 19, 2007 12:29 pm

Aeon wstał i spojżal się na Shurę i pozostałą dwójkę zjaw ,a następnie rzecze:
-Pójde ostatni kto wie co może nam zza pleców wyskoczyć....
Powrót do góry Go down
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Manuskrypt   Sro Wrz 19, 2007 12:38 pm

Pharaon pwoli ruszył przed siebie.Nie podobało mu się to, że za nimi będzie szedł rycerz sanktuarium.
- Szkoda , że to wszystko było tylko iluzją.Mielibyśmy ich z głowy.Nie wiem po co nasz opiekun ich ratował przecież ta iluzja też mogła ich zabić - myślał podróżując w ciszy przed siebie.
Powrót do góry Go down
Karen

PisanieTemat: Re: Manuskrypt   Sro Wrz 19, 2007 12:53 pm

Karen ucieszyła się z tego, że nie będzie musiała iść ostatnia. Już od dzieciństwa nie lubiła chodzić nigdzie jako ostatnia ponieważ zawsze wywoływało to w niej jakiś dziwny lęk.Z uwagą ale też z gracją przemierzała kolejne metry drogi prowadzącej przez jezioro.
Powrót do góry Go down
Saga
VIP
VIP

PisanieTemat: Re: Manuskrypt   Sro Wrz 19, 2007 1:42 pm

Po przekroczeniu jeziora wszyscy znaleźli się na pięknej polanie.Pośrodku, której stał kamień wyrzeźbiony na wzór ołtarza na którym znajdował się zwinięty zwój.Wszędzie wokół panowała niesamowita cisza nie było nawet czuć podmuchów wiatru na twarzy.Saga spojrzał na pozostałych towarzyszy wyprawy i przemówił:
- Przed nami znajduje się cel naszej podróży.Ktoś z was musi zabrać manuskrypt z ołtarza i przynieść go do mnie.Pamiętajcie , że nie można wam z niego czytać.Kto pójdzie po zwój ?
Powrót do góry Go down
Al

PisanieTemat: Re: Manuskrypt   Sro Wrz 19, 2007 2:47 pm

Aseon zamkną oczy i miał znów wizję Shiona w domnu barana, który mówi aby poszedł po manuskrypt sam
Aseon odwraca głowę w stronę Sagi i mówi:
-Ja pójdę po ten manuskrypt w razie jak to będzie pułapka to nikomu się nic nie stanie.
Aseon ruszył w stronę zwoju ,a następnie wziął go.
Powrót do góry Go down
Saga
VIP
VIP

PisanieTemat: Re: Manuskrypt   Sro Wrz 19, 2007 3:49 pm

Po tym jak Aseon podniósł manuskrypt Saga podszedł i odebrał go od niego.
- Bardzo sprytnie – dało słyszeć się głos, który już wszystkim był znany. Oczom wszystkich ukazała się wysoka kobieta z dziwnymi tatuażami na ciele.
- Mówiłam , że się jeszcze spotkamy rycerzu – zwróciła się do Sagi – zdobyłeś dla Hadesa manuskrypt , który nigdy nie miał trafić w jego ręce. Jestem pod wielkim wrażeniem, że doprowadziłeś ich aż tutaj by na końcu wykorzystać ucznia sanktuarium. Tak rycerze Ateny zostaliście wykorzystani – zwróciła się teraz do Aseona i Shury – to, że wyruszyliście na tą wyprawę ze spectranami zostało z góry ukartowane. Jak myślicie dlaczego to Saga nie wziął manuskryptu. Ponieważ nie mógł by tego zrobić. Ołtarz na którym znajdował się zwój nie jest zwykły. Z tego ołtarza nie mógł zabrać nic żaden spectran inaczej przypłaciłby to życiem. Ale ty znalazłeś na to sposób wyręczając się uczniami świątyni – zwróciła się znowu do Sagi – Teraz według wszelkich praw manuskrypt jest własnością boga świata umarłych Hadesa. Jednak przemierzając ten las złamaliście świętą zasadę tego miejsca. Na początku istnienia tego miejsca ustalono zasadę o tym , że w tym miejscu nie może dojść do żadnego sporu pomiędzy rycerzami różnych bogów. Wy ten zakaz złamaliście a karą za to jest śmierć. Zginą tylko uczniowie Hadesu.
- Oni nie zginą – odpowiedział Saga – ja ich tutaj sprowadziłem i oni opuszczą ten las.
Po tych słowach Saga podszedł do Karen i podał jej manuskrypt
- Dostarczysz go Hadesowi – powiedział po czym skierował się w kierunku kobiety.
- Więc taka jest twoja decyzja. Padnij na kolana rycerzu.
Po chwili Saga klęczał przed
- Niżej – powiedział kobieta – do samych stóp.
Saga wypełnił rozkaz.
- Bardzo dobrze – powiedziała kobieta po czym kopnęła Sagę w twarz - Teraz wstań.
Saga podniósł się a jego kosmos zaczął nagle rosnąć
- Taki będzie twój koniec rycerzu. Twoje kosmo osiągnie takie rozmiary ,że zginiesz. A wy możecie opuścić ten las chyba , że najpierw chcecie zobaczyć śmierć tego spectrana.
Powrót do góry Go down
Al

PisanieTemat: Re: Manuskrypt   Sro Wrz 19, 2007 4:11 pm

Aseon zamknął oczy z których pociekły łzy i wymieżył palcem w Karen i rzekł:
-Wyabacz mi ,ale nie mam wyboru
Całą postać Aseona otoczyła ognista aura która doała odczuć uczniom hadesa jakby płoneli.
-Shura odgródź Sagę i kobietę od nas.
Następnie pomyślał:
-Shion jeśli możesz to przydałaby się nam twoja pomoc....
Aseon skumulował energię w palcu wymieżonym w karen i rzekł:
-Jesteś inna od reszty jednak pomagasz tym któży nas wykożystali ,wybacz mi (urońł łzy) ale muszę cię pozbawić życia.
-Phoenix Illusion!!! (paraliż 1 runda i 308 obr.)
Promień przeszył głowę Karen powalając ją na nogi i pozbawiając jej przytomności.Następnie Aseon odebrał umierającej Karen zwój i żucił go Shuże.
-Shura jak skończysz odgradzanie to zbieraj nogi za pas!!!
Powrót do góry Go down
kemot

PisanieTemat: Re: Manuskrypt   Sro Wrz 19, 2007 4:21 pm

Shura wiedzedział co ma robić, w jedną sekundę jego cosmo zapłonęło, a on jednym ruchem ręki zrobił w ziemi wyrwę(Excalibur) o szerokości 5m, prócz wyrwy która oddzielała jego i Aseona od Sagi i reszty uczniów Hadesu prócz Karen. Przeszkodą było również kilkadziesiąt drzew które padły od Excalibura.
-Wiem ze dasz sobie radę...!! -Krzyknął do Aseona, po czym spojrzał na ciało Karen-Wybacz nam...- Po czym błyskawicznie ruszył ścieżką (z zwojem w dłoni)którą przyprowadził ich Saga, do wyjścia. Pamiętał ścieżkę którą przyszli wiec wiedział ze nie zabłądzi a kierował się prosto do Sanktuarium Ateny.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Manuskrypt   Sro Wrz 19, 2007 5:07 pm

Rune nie mógł uwierzyć w to co się stało. Karen leżała obok niego bez żadnych oznak życia.
- Jak oni mogli to zrobić.Przeklęci rycerze sanktuarium.Teraz uciekają ale kiedyś zapłacą za wszystko.Przysięgam ci - Rune spojrzał na Karen - że zapłacą za to wyższą karę niż tylko utratą swego życia.
Po jego policzku spłynęła łza.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Manuskrypt   Sro Wrz 19, 2007 5:13 pm

Nawet Pharaon był zaskoczony tym co się stało:
- Od początku mówiłem , że zabranie tych durniów z sanktuarium było błędem.A teraz ona nie żyje a tchórze uciekają do swojej niby tak dobrej Ateny , której rycerze zabijają tylko dlatego ,że zostali oszukani. Rycerze Ateny są najbardziej żałosnymi rycerzami jacy mogą istnieć.Ale ich godziny są już policzone.
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Manuskrypt   

Powrót do góry Go down

Manuskrypt
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 3 z 4Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4  Next