Saint Seiya PBF
Przyszli rycerze i wojownicy!

Bogowie udali się na spoczynek. Los krain jest w naszych rękach. Szykuje się długa wyprawa, w której udział biorą wszyscy aby odkryć tożsamość tajemniczego obiektu.

Dołącz do wyprawy i pokaż, że jesteś godzien przywdziania zbroi. 
IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Regulamin Przygód

Go down 
AutorWiadomość
Saga
VIP
VIP
avatar

Dołączył/a : 10/03/2007
Liczba postów : 1364

Płeć : Male

PisanieTemat: Regulamin Przygód   Czw Lis 01, 2007 3:28 pm

1.Przygody
1.1 W przygodach obowiązuje założenia świata panujące w anime.
1.2 W każdym rodzaju przygód obowiązuje przynajmniej dobra znajomość ortografii języka polskiego.
1.3 Przynależność przygody do , którejś z trzech podstawowych kategorii nie zależy od jej długości tylko od poziomu, który ma dana przygoda reprezentować. Zależnie od rodzaju przygody wyznaczony jest czas jej trwania.
  Przygody otwarte - mające niski poziom trudności. Przeznaczone dla wszystkich użytkowników. Nie wymagające zdolności rozpisywania się. Przygody nie powinny trwać dłużej niż 3 tygodnie.

  Przygody selektywne - średni poziom trudności, wymagające od uczestników umiejętności rozpisania się. Przygody nie powinny trwać dłużej niż 7 tygodni.

  Przygody zaawansowane - wysoki poziom trudności, wymagające od uczestników zdolności dużego rozpisania się, język używany musi stać na poziomie wysokim. Przygody nie powinny trwać dłużej niż 11 tygodni.
1.4 Użytkownik może brać udział w tylko 2 przygodach bez różnicy na jej stopień. Użytkownik który prowadzi jakąś przygodę może brać udział w 3 przygodach (łącznie z prowadzoną przez niego). Można prowadzić tylko 2 przygody jednocześnie.
1.5 W przygodach każdy musi napisać jednego posta zanim Mistrz gry ruszy dalej przygodę. Wyjątkiem jest nieobecność graczy, gdzie MG może poprowadzić postać bądź usunąć ją całkowicie z przygody.
1.6 Użytkownik może zamieszczać w poście obrazki nie przekraczające wielkością 300x200, jeśli dodadzą one klimatu do jego postu. Jeśli chce pokazać większe obrazki - zamieszcza do nich linka z opisem. Admini będą usuwać wielkie obrazki nie zostawiając po nich śladu w razie ich pojawienia się w poście.
1.7 Na rozpoczęcie przygody zgodę musi wyrazić Admin.
1.8 Admin musi zatwierdzić poziomy przed rozdaniem ich poszczególnym postaciom.
1.9 Regulamin może zostać zmieniony w każdej chwili przez Adminów.

2.Ocenianie przygód:
  Przygody otwarte - do 3 poziomów
  Przygody selektywne - do 6 poziomów
  Przygody zaawansowane - na rozpoczęciu każdej przygody mistrz gry jest zobowiązany do ustalenia poziomu trudności w skali od 3-5. Po zakończeniu przygody każdy z uczestników zostaje oceniony przez Mistrza Gry w skali od 1-5. Poziomy dla poszczególnych uczestników są iloczynem poziomu trudności i oceny otrzymanej od Mistrza Gry.
3. Mistrz Gry
3.1 Zadaniem Mistrza Gry jest kreowanie świata , w którym odbywa się dana przygoda i prowadzenie przez ten świat pozostałych uczestników.
3.2 Mistrz Gry decyduje o tym na ile dana osoba wywiązała się z zadania przyznając poziomy ( dla przygód otwartych i selektywnych) lub oceny (dla przygody zaawansowanej ).
3.3 Jeśli Mistrz Gry uzna , że osoba nie wywiązała się nawet w najmniejszym stopniu ( dotyczy szczególnie przygód zaawansowanych ) danemu uczestnikowi nie muszą zostać przyznane poziomy a nawet może je utracić w liczbie ustalonej przez Mistrza Gry.
3.4 Mistrzem Gry w przygodzie zaawansowanej może zostać tylko użytkownik, który wykazał się na polu pisania postów.
3.5 Jeśli wszyscy uczestnicy stwierdzą , że Mistrz Gry nie wywiązał się ze swojego zadania zostaje on ukarany w ten sam sposób jak uczestnik (3.3) i dodatkowo zostaje nałożony na niego terminowy zakaz bycia Mistrzem Gry. Jeśli już raz ukarany Mistrz Gry znów popełni te samo "przestępstwo" zostaje mu na stałe zabrana możliwość prowadzenia przygód.
3.6 Mistrz Gry ma również prawo w przygodach o wyższym poziomie trudności wykorzystać każdą nieścisłość w postach uczestników.
3.7 Decyduje o tym czy w przygodzie jest stosowany system walk.

4.Uczestnicy przygody:
4.1 Uczestnik jest zobowiązany do przestrzegania tego co wymyślił Mistrz Gry.
4.2 Nie może on również wkraczać w kompetencje Mistrza Gry.
4.3 Ma obowiązek dostosowania się do poziomu przygody na którą się zapisał ( dotyczy szczególnie zapisania się do przygód zaawansowanych )
4.4 Może zostać ukarany przez Mistrza Gry (3.3)
4.5 Uczestnicy Przygody oceniają przygodę i dają dodatkowo prowadzącemu za 1 poziom za przygodę otwartą, 2 za selektywną i 3 za zaawansowaną, jeśli uznają to za stosowne, albo odjąć mu poziomy za nudną i głupią przygodę.

5. Zakładanie Przygód
5.1 Temat powinien zawierać w swym tytule informację o rodzaju przygody.
Kod:
[O]nazwa_przygody
[S]nazwa_przygody
[Z]nazwa_przygody
5.2 Pod wprowadzeniem MG ma obowiązek zamieścić podstawowe informacje takie jak:
Kod:
Region: (miejsce gdzie rozgrywa się akcja)
Frakcje: (ci, którzy mogą brać udział)
Przedział lvl: (od jakich lvl do jakich są przyjmowani)
5.3 Gracze biorący udział w przygodzie, w swoich postach ze zgłoszeniem zapisują dane postaci:
Kod:
Zbroja:
HP / MP
Siła:
Zręczność:
Kosmos:
Są to statystyki z jakimi rozpoczyna się przygodę i jakie są stałe w całej przygodzie. Należy je uzupełnić przed napisaniem pierwszego posta w przygodzie.
Powrót do góry Go down
 
Regulamin Przygód
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Regulamin Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart
» Regulamin Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart
» Łowcy Wampirów
» Regulamin forum
» Regulamin Forum i Gry

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Saint Seiya PBF :: Off-Topic :: ARCHIWUM FORUM-
Skocz do: