Saint Seiya PBF
Przyszli rycerze i wojownicy!

Bogowie udali się na spoczynek. Los krain jest w naszych rękach. Szykuje się długa wyprawa, w której udział biorą wszyscy aby odkryć tożsamość tajemniczego obiektu.

Dołącz do wyprawy i pokaż, że jesteś godzien przywdziania zbroi. 
IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 * REGULAMIN FORUM * - znajomość obowiązkowa

Go down 
AutorWiadomość
Silver
Admin
Admin
avatar

Dołączył/a : 08/03/2007
Liczba postów : 658

Płeć : Male

PisanieTemat: * REGULAMIN FORUM * - znajomość obowiązkowa   Sob Mar 10, 2007 9:02 pm

1. ZASADY OGÓLNE
  1.1. Admin ma zawsze rację.
  1.2. Jeśli nie, patrz punkt pierwszy.
  1.3. Moderator oraz Mistrzowie Gry są pomocnikami Administracji w prowadzeniu forum. Ich również należy się słuchać, kiedy na forum nieobecny jest Administrator.
  1.4. Zanim zaczniesz grę zapoznaj się z realiami obecnej ery. Znajdują się one w temacie Fabuła Forum.
  1.5. Przed stworzeniem postaci zapoznaj się z tematem Wzór Karty Postaci. Własną charakterystykę postaci zamieszczasz w nowym temacie w dziale Karty Postaci.
  1.6. Zabrania się tworzenia postaci żywcem ściągniętych z serii Saint Seiya oraz innych serii anime, mang, filmów, książek itd.
  1.7. Każdy gracz może posiadać jedno konto. Multikonta nie są dozwolone. W przypadku osób korzystających z tego samego IP, należy powiadomić Administrację.
  1.8. Sprawdzaniem Kart Postaci zajmują się admini, moderatorzy oraz mistrzowie gry (których postać przynależy do ich frakcji). Osoby nieupoważnione do sprawdzania karty innego gracza, które zaczną tak zwany "spam", dostaną upomnienie a ich posty usunięte. Przy nagminnym łamaniu tego punktu, skończy się to na ostrzeżeniu.
  1.9. Gracz, zacząć pisać na fabule może tylko po założeniu i zaakceptowaniu karty postaci przez osobę do tego upoważnioną. Czyli, temat z jego KP zostanie zamknięty i zostanie przydzielony do odpowiedniej grupy.
  1.10. W podpisie u każdego gracza musi znaleźć się aktualny ubiór i ewentualnie wygląd postaci. Brak tego elementu może spowodować nie zaakceptowanie KP.
  1.11. Po rozpoczęciu gry daną postacią, nie jest możliwa jej zmiana na inną, chyba że za przyzwoleniem Admina. Po ‘śmierci’ postaci można stworzyć inną – ale zacznie się grę od nowa od 1 lvl.
  1.12. Forum jest oparte na zasadzie "play by post". Oznacza to, że liczy się umiejętność operowania językiem pisanym. Co za tym idzie, postacie powinny być odgrywane realistycznie, z wczuciem się w rolę, a nie na odwal. Dla nowicjuszy, którzy pierwszy raz spotykają się z forami typu PBF, polecamy temat: Pisanie i odgrywanie postaci.
  1.13. Wszelka forma spamu jest zakazana, np. ale dziś fajnie, nie sądzisz?
  1.14. Zabijanie jest zabronione, chyba że za zgodą Admina. Jeśli HP spadnie do 0 jest to uznawane za stan krytyczny (każdy potężny atak zmniejsza HP do 0) śmierć jest dopiero przy -10hp.
  1.15. Przygody stanowią część historii na forum i mają swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości gry.
  1.16. Każda frakcja posiada swojego opiekuna z grona administracyjnego, którzy dla urozmaicenia gry, mogą poprowadzić swoich NPCy. Takimi osobami mogą być admin, moderator bądź mistrz gry.
  1.17. Za spójność całej fabuły odpowiada Admin pełniący funkcję Mistrza Ery.
  1.18. Jeśli ktoś nie rozumie założeń systemu gry bądź któregoś punku z regulaminu, pytania może zadawać w przeznaczonym do tego temacie: Pytania. NIE należy pisać do administracji na PW, kiedy odpowiedzi na wasze pytania mogą znajdować się na forum. Szukanie nie boli.
  1.19. Admini mają prawo w każdej chwili zmienić regulamin, powiadamiając o tym wszystkich, po konsultacji z innymi Adminami.
  1.20. Awatary, emblematy postaci jako główny wizerunek, nie powinny przekraczać rozmiarów 150 szer. i 200 wys. pixeli. Zbyt duże obrazki będą usuwane przez administrację, żeby nie rozciągały forum.
  1.21. Awatary w profilu, zakładce karty postaci nie powinien przekraczać rozmiarów: 300 szer. i 500 wys. pixeli. Zbyt wielkie obrazki będą usuwane przez administrację, żeby nie rozciągały KP w profilu.
  1.22. ChatBox, służy do komunikacji z pozostałymi graczami oraz na luźne rozmowy w oczekiwaniu na posty bądź uprzyjemnienia sobie na rozmowach z innymi, dostępnymi osobami na forum. NIE SŁUŻY on do spamu, reklamowaniu ani obrażaniu użytkowników.


2. STATYSTYKI:
  2.1. Statystyki przedstawiają się następująco:
   Siła: Określa siłę fizyczną którą posiada, postać. Na niej opierają się ataki fizyczne.
   Budowa: Określa budowę ciała, oraz siły witalne. Każdy punkt dodaje 10 HP. Na niej opiera się obrona przed atakami fizycznymi.
   Zręczność: Określa szybkość oraz sprawność fizyczną.
   Kosmos: Określa moc rycerza. Na niej opierają się ataki specjalne i część zdolności oraz obrona mentalna. Dodaje 10 do mp, na każdy punkt kosmosu.
  2.2 Szerszy opis znajduje się w temacie Rozdawanie punktów.
  2.3. Każda postać zaczyna BEZ ZBROI:
   HP: 200
   Mp: 150
   siła, obrona, kosmos i szybkość: 1
   +6 punktów do rozdysponowania na starcie
  2.4 Każdy poziom daje 3 pkt do rozdania do statystyk oraz 10Mp.
  2.5. Nie można zmieniać statystyk raz przyznane punkt nie są do zmienienia!! Chyba że Admin nakaże ich zmianę ze względu na poprawność mechaniki.


3. SYSTEM WALKI:
  3.1. Do walki przystępuje 2 lub więcej osób.
  3.2. Walka trwa do uzyskania 0 HP, przez któregoś z przeciwników, poddania się, lub nakazu Admina.
  3.3. Na początek określana jest kolejność, poprzez ustalenie, kolejność według Zręczności (od największej do najmniejszej) oraz Wad jakie posiadają. Wszystkie osoby mają obowiązek przestrzegania danej kolejności w walce.
  3.4. Każdy pisze po jednym poście uwzględniając w OCC: tymczasowe HP (HP - zadane rany), rany zadane przeciwnikowi (dmg), tymczasowe MP (MP - cena ataku).
  3.5. Ataki Zwykłe (nie wywołują paraliżu) dzielimy na:
  • Bazujące na sile, można stosować od początku:
   Średni atak - zadaje 3*Siła dmg - normalny atak
   Potężny atak - zadaje 6*Siła dmg - kara jednej rundy przeciwnik ma prawo zadać 2 ruchy
  • Bazujące na szybkości, można stosować od początku:
   Szybki atak - zadaje 3*Zręczność dmg
   Cios Krytyczny - zależy wyłącznie od opisu, Admin przydziela dodatkowe obrażenia do Szybkiego ataku
  • Bazujące na kosmosie, można stosować dopiero po odkryciu kosmosu:
   Atak energia kosmiczna - 80 mp - 3*Kosmos dmg
   Wybuch kosmosu - 180 mp - 5*Kosmos dmg - traci się jedna rundę tak jak w przypadku potężnego ataku
  • 7 zmysł, można stosować dopiero po odkryciu 7 zmysłu:
   2*Siła+2*Zręczność+2*Kosmos - 100 mp - atak łączący wszystkie pozostałe.
  3.6. Obrona postaci ma dwa rodzaje:
   -zwykłą - broni przed fizycznymi ciosami
   -kosmosem - broni przed atakami energią, można jej używać tylko po odkryciu kosmosu
  Wyglądają one następująco:
  Budowa * 3 = Obrona
  Budowa + Kosmos = Obrona

  (dmg - obrona = otrzymane oberażenia)
  3.7. Ataki specjalne – można posiadać max 6 ataków. Ataki można zdobywać co przedział 20 lvl. Pierwszy atak można zdobyć dopiero na min. 20 lvl. Jeśli postać nie opanowała kosmosu nie może zdobyć ataku. Jeśli postać nie opanowała techniki wymaganej do danego ataku, nie może posiąść ataku.
  Można tworzyć Własne Ataki, bądź wykorzystać ataki przypisane zbroi.
  System tworzenia ataków zawiera się w temacie Tworzenie Ataków
  3.8. Dodatkowe obrażenia, uniki, zmniejszone obrażenia, obrona. Kary spowodowane zbyt wielkim kontrastem pkt. Bonusy spowodowane ukierunkowaniem postaci w jedną rzecz. Znajomość tego nie jest wymagana. Zainteresowani znajdą dokładne informacje o tym w temacie: Zasady Walk.4. ZDOBYWANIE POZIOMÓW
  4.1. Treningi postaci w dziale Miejsca Treningowe. Za każdy trening można otrzymać od 0 do 3 lvl. Treningi pisze się raz na tydzień (czyli co 7 dni).
  4.2. Przygody, za prowadzenie ich bądź branie w nich udział. Oceniane są w skali przedstawionej w temacie Regulamin Przygód. Można brać udział w 2 przygodach jako gracz, bądź 3 jeśli się jest mistrzem w jakiejś.
  4.3. Misje i Eventy na forum. Lvl przyznawane są za wolą Admina w skali 0-3 lvl.
  Za walkę można otrzymać 0-2 lvl zależnie od pokonanego przeciwnika, o wysokości nagrody decyduje Admin. Za dobrze odegraną narracyjnie walkę Admin może przydzielić +1 lvl.
  4.4. Lvl można zdobyć też poprzez konkurs na odgrywanie postaci. Co dwa tygodnie wybrane zostaną tylko 3 osoby, którym zostaną wręczone nagrody w wysokości:
   Miejsce I - 3 poziomy
   Miejsce II - 2 poziomy
   Miejsce III - 1 poziom
  4.5. Oceniane jest operowanie językiem, odgrywanie postaci, umiejętność interakcji z otoczeniem i pozostałymi graczami. Ocenie w konkursie nie podlegają przygody i treningi.


5. SYSTEM UJEMNYCH LVL / SYSTEM KAR

  5.1. Za niezgodność z realiami, jedno upomnienie, potem 1-5 lvl.
  5.2. Za opóźnianie przygód/misji bez wcześniejszego wytłumaczenia 5-15 lvl.
  5.3. Przypadki specjalne nie określone wyżej 15-20 lvl.
  5.4. Moderator oraz Mistrz Gry może wnieść wniosek o przyznanie kary w wysokości do 5 lvl za nadmierne przewinienia nie związane z fabułą.
  5.5. Admini prowadzący daną frakcję mają możliwość usuwania łopatologicznych postów.


6. Zbroje:
  6.1. Gracz, który uzyska lub przekroczy wymagany próg poziomowy swojej postaci, może ubiegać się o wybraną przez siebie zbroję, którą zapodał w KP.
  6.2. Otrzymać zbroje można po pozytywnym wykonaniu misji zleconej przez jego fabularnego mistrza lub osobę zarządzającą frakcją, do której należy.
  6.3. Jeśli do jednej zbroi, pretenduje więcej niż jedna postać, spó można rozstrzygnąć pojedynkami na arenie.
  6.4. Wybranie zbroi na sam początek, przy tworzeniu KP nie jest wymagane. Można to zrobić w późniejszym czasie rozwoju swojej postaci. Jeśli dokonamy wyboru, wystarczy napisać PW do administratora.
  6.7. Istnieje też sytuacja, że postać może otrzymać inną zbroję niż się ubiegała. Narzucone to może zostać przez wydarzenia fabularne bądź inne elementy. Niekoniecznie od woli admina.
  6.8. Rezygnacja z wybranej zbroi jest możliwa, z zastrzeżeniem, że będzie posiadała logiczne wytłumaczenie fabularne. Istnieje opcja, że admin może nie przyjąć wytłumaczenia.
  6.9. Nie akceptowane jest nieustanne zmienianie zbroi dla swojej postaci. Nie zależnie od tego, czy ją posiadł czy o nią ubiega. Jeśli ponad dwa razy gracz będzie zmieniał zbroję (od swojego widzi mi się i kombinując, szukaniem logicznego wyjaśnienia fabularnego), nie będzie miał co liczyć na jej zdobycie. A posiadając np. lvl 100, będzie zwykłym wojownikiem. BEZ zbroi. Dlatego też prosi się o zastanowienie przy tworzeniu postaci, kim ona ma zostać.
  6.10. Każda zbroja posiada swoje "bonusy" w postaci punktów do statystyk oraz zapewnienie ochrony. Statystyka przedstawia się poniżej:

  6.11. Szczegółowy opis znajduje się w temacie Zbroje
  6.12. Punkty dodatkowe od zbroi przydziela się w danej ilości do wyłącznie jednej statystyki.
  Kosmos/Siła


7. Specjalne Zasady:
  7.1. Spectranie Hadesa na terenach na powierzchni otoczonych barierą swego pana otrzymują bonusy do zbroi, określone w statystykach zbroi. (Tereny Zamku i świątynie poświęcone Hadesowi)
  7.2. Wszystkie pojedynki są zliczane przez adminów (walka z npc/graczem). Gdy ilość wygranych wzrośnie o 25, gracz otrzymuje dodatkowo +1 unik do wykonania w walce.
  Im wyższa proporcja wygranych do wszystkich przeprowadzonych pojedynków tym większa renomą szczyci się dana postać.
  (wygrane pojedynki) / (wszystkie pojedynki)
  7.3. Podczas rozgrywki postać zdobywa punkty Siły Woli (SW). Zależnie od wady umysłu postaci, gdy wzrosną o odpowiednią ilość, postać otrzymuje dodatkowo +1 atak do wykonania w momencie, gdy jej punkty HP spadną do 0.
  Umysł(0/1) +20SW
  Umysł(2) +40SW
  Umysł(3) +60SW


Po zapoznaniu się z regulaminem, KAŻDY ma obowiązek złożyć podpis z informacją o zapoznaniu się i przestrzeganiu Regulaminu w temacie Znajomość Regulaminu, znajdującego się w ogłoszeniach.
Powrót do góry Go down
Nadira
Admin
Admin
avatar

Dołączył/a : 07/02/2008
Liczba postów : 713

Płeć : Female

PisanieTemat: Re: * REGULAMIN FORUM * - znajomość obowiązkowa   Czw Maj 26, 2011 11:10 am

  AKTUALIZACJA REGULAMINU

ZASADY OGÓLNE
Dodane zostały następujące punkty:
Cytat :
1.6. Zabrania się tworzenia postaci żywcem ściągniętych z serii Saint Seiya oraz innych serii anime, mang, filmów, książek itd.
1.7. Każdy gracz może posiadać jedno konto. Multikonta nie są dozwolone. W przypadku osób korzystających z tego samego IP, należy powiadomić Administrację.
1.8. Sprawdzaniem Kart Postaci zajmują się admini, moderatorzy oraz mistrzowie gry (których postać przynależy do ich frakcji). Osoby nieupoważnione do sprawdzania karty innego gracza, które zaczną tak zwany "spam", dostaną upomnienie a ich posty usunięte. Przy nagminnym łamaniu tego punktu, skończy się to na ostrzeżeniu.
1.9. Gracz, zacząć pisać na fabule może tylko po założeniu i zaakceptowaniu karty postaci przez osobę do tego upoważnioną. Czyli, temat z jego KP zostanie zamknięty i zostanie przydzielony do odpowiedniej grupy.
1.10. W podpisie u każdego gracza musi znaleźć się aktualny ubiór i ewentualnie wygląd postaci. Brak tego elementu może spowodować nie zaakceptowanie KP.
Cytat :
1.18. Jeśli ktoś nie rozumie założeń systemu gry bądź któregoś punku z regulaminu, pytania może zadawać w przeznaczonym do tego temacie: Pytania. NIE należy pisać do administracji na PW, kiedy odpowiedzi na wasze pytania mogą znajdować się na forum. Szukanie nie boli.
Cytat :
1.20. Awatary, emblematy postaci jako główny wizerunek, nie powinny przekraczać rozmiarów 150 szer. i 200 wys. pixeli. Zbyt duże obrazki będą usuwane przez administrację, żeby nie rozciągały forum.
1.21. Awatary w profilu, zakładce karty postaci nie powinien przekraczać rozmiarów: 300 szer. i 500 wys. pixeli. Zbyt wielkie obrazki będą usuwane przez administrację, żeby nie rozciągały KP w profilu.
1.22. ChatBox, służy do komunikacji z pozostałymi graczami oraz na luźne rozmowy w oczekiwaniu na posty bądź uprzyjemnienia sobie na rozmowach z innymi, dostępnymi osobami na forum. NIE SŁUŻY on do spamu, reklamowaniu ani obrażaniu użytkowników.


ZBROJE
Rozbudowany został punkt ze zbrojami, który wcześniej nie posiadał swoich podpunktów a tylko nakierowanie do obszernego tematu ze zbrojami.
Cytat :
6.1. Gracz, który uzyska lub przekroczy wymagany próg poziomowy swojej postaci, może ubiegać się o wybraną przez siebie zbroję, którą zapodał w KP.
6.2. Otrzymać zbroje można po pozytywnym wykonaniu misji zleconej przez jego fabularnego mistrza lub osobę zarządzającą frakcją, do której należy.
6.3. Jeśli do jednej zbroi, pretenduje więcej niż jedna postać, spó można rozstrzygnąć pojedynkami na arenie.
6.4. Wybranie zbroi na sam początek, przy tworzeniu KP nie jest wymagane. Można to zrobić w późniejszym czasie rozwoju swojej postaci. Jeśli dokonamy wyboru, wystarczy napisać PW do administratora.
6.7. Istnieje też sytuacja, że postać może otrzymać inną zbroję niż się ubiegała. Narzucone to może zostać przez wydarzenia fabularne bądź inne elementy. Niekoniecznie od woli admina.
6.8. Rezygnacja z wybranej zbroi jest możliwa, z zastrzeżeniem, że będzie posiadała logiczne wytłumaczenie fabularne. Istnieje opcja, że admin może nie przyjąć wytłumaczenia.
6.9. Nie akceptowane jest nieustanne zmienianie zbroi dla swojej postaci. Nie zależnie od tego, czy ją posiadł czy o nią ubiega. Jeśli ponad dwa razy gracz będzie zmieniał zbroję (od swojego widzi mi się i kombinując, szukaniem logicznego wyjaśnienia fabularnego), nie będzie miał co liczyć na jej zdobycie. A posiadając np. lvl 100, będzie zwykłym wojownikiem. BEZ zbroi. Dlatego też prosi się o zastanowienie przy tworzeniu postaci, kim ona ma zostać.
6.10. Każda zbroja posiada swoje "bonusy" w postaci punktów do statystyk oraz zapewnienie ochrony. Statystyka przedstawia się poniżej.


Pozostałe uległy małej modyfikacji, uwzględniając również moderatorów i mistrzów gry.
Radzę jednak wszystkim przeczytanie całego regulaminu i dostosowanie się do jego punktów. Jeśli będą jakieś wątpliwości, czy pytania, kierować proszę do przeznaczonych do tego tematów.
Powrót do góry Go down
 
* REGULAMIN FORUM * - znajomość obowiązkowa
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Regulamin forum
» Regulamin forum
» Regulamin Forum i Gry
» Łowcy Wampirów
» Regulamin Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Saint Seiya PBF :: Off-Topic :: ARCHIWUM FORUM-
Skocz do: