Saint Seiya PBF
Przyszli rycerze i wojownicy!

Bogowie udali się na spoczynek. Los krain jest w naszych rękach. Szykuje się długa wyprawa, w której udział biorą wszyscy aby odkryć tożsamość tajemniczego obiektu.

Dołącz do wyprawy i pokaż, że jesteś godzien przywdziania zbroi.

IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

Złote Zbroje.

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : 1, 2, 3, 4  Next
AutorWiadomość
Legumir

Dołączył/a : 24/02/2008
Liczba postów : 677

PisanieTemat: Złote Zbroje.   Sro Mar 26, 2008 4:40 pm

To jest tylko taki pomysł, który zrodził się w mojej głowie. Nikt nie musi tego brać na poważnie, ani go ustanawiać. To tylko propozycja.

Taki pomysł mi się zrodził. By każdy kto by chciał, od 15 lvl mógł walczyć w takim turnieju. Nagrodą będzie Jakaś wolna Złota Zbroja, którą już nikt nie będzie mógł do niej pretendować. Takie turnieje raz na dwa, trzy miesiące by mogli się doskonalić. Kto wygra ten dostanie jakąś Złotą Zbroję i zmieni sobie datę urodzenia by do niego pasowało.
Chodzi mi tu o to żeby zapełnić elitę Złotych Rycerzy, i żeby to byli akurat najlepsi Rycerze a nie jacyś co przyjdą i od razu już zajmują sobie Złote Zbroje.
Może to trochę głupie, ale proszę i przemyślenie.

"To nasze wybory pokazują kim naprawdę jesteśmy,
o wiele bardziej niż nasze zdolności...

Powrót do góry Go down
Al

Dołączył/a : 25/05/2007
Liczba postów : 1365

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   Sro Mar 26, 2008 4:46 pm

Pomysł nie zły ale ma pare wad.
Wada-Wszyscy startuja ,ale ich poziom nie jest wyrównany więc słabsi mogą trafić na bardzo silnych.
I polecałbym raczej nie dawać zbroji ,lecz jakieś artefakty.(przedmioty użyteczne podczas przygód)
Powrót do góry Go down
Neo
VIP
VIP

Dołączył/a : 31/12/2007
Liczba postów : 1233

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   Sro Mar 26, 2008 4:47 pm

eee zmienić sobie datę??.Chyba raczej się tak nie da:(i chyba trochę nie realne z tym że zwycięzca zdobywa zbroje gdyż na nią trzeba sobie zaslużyć i odpowiedni lvl mieć.a pozatym jak ktos zajmie zbroje i nie bedzie pisal albo wogule udzielał się to zbroja jest mu odbierana.Pomysł niezły tylko nagroda za wyska wedlug mnie
Powrót do góry Go down
Legumir

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   Sro Mar 26, 2008 6:12 pm

No to nagrodę można zmienić A ze Zbroją chodziło mi o to, że zbroja jest już zajęta przez zwycięzce, a on trenuje do odpowiedniego poziomu.
Ale nagrodę możemy zmienić. To pomyślmy coś

Powrót do góry Go down
LoRo1987

Dołączył/a : 28/01/2008
Liczba postów : 660

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   Czw Mar 27, 2008 6:22 am

Wg mnie pomysł dobry i po prostu w ten sposób można wyeliminować paru w walce o jedną zbroje. Bo jeśli ktoś jest dłużej ma większe szanse na nią a to troche nie fair
Powrót do góry Go down
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   Czw Mar 27, 2008 9:47 am

A dlaczego nie fair? Gra dłużej - jest bardziej doświadczonym wojownikiem, a co idzie z tym w parze - ma większy lvl. Wg mnie pomysł raczej nie znajdzie akceptacji w Administracji, i dobrze, bo to wyeliminowałoby motyw realności gry.
Pomysł moim zdaniem oceniam na -.
Duży minus :p
Powrót do góry Go down
Al

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   Czw Mar 27, 2008 12:36 pm

Wystarczy dobierac graczy poziomami (i tu jest zonk bo przy mało userów żeby zrobić pżądne podziały) jednak jakby nie było treningów cotygodniowych tylko wszyscy by zdobywali poziom podczas przygód to prawdopodobnie wszyscy mieli by prawie eówne lv a nie wystrzeliwywali jak strzały z grupy (oczywiście to tylko teza)
Powrót do góry Go down
Sakra
VIP
VIP

Dołączył/a : 13/10/2007
Liczba postów : 1364

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   Czw Mar 27, 2008 3:03 pm

w SS rycerze z brazu walczyli o zlota zbroje tylko dlatego, ze Kiddo ja posiadal i chcial wyszkolic dobrych obroncow godnych jej..

bronzem mozna zostac od 20 lvl...
na 15 lvl wiekszosc osob nawet kosmosu nie odkryla..

i jak ktos taki w ogole moglby mazyc o zbroi???
moze sie szkolic pod jakas zbroja - myslec o niej i pod nia odbywac treningi
ale zmiana dat - fajnie.. od dzis jestem ryba, cofne sie w czasie i poprosze mame by mnie pozniej urodzila..

zlota zbroja jest zbyt ogromna 'nagroda'
predzej artefakty
poza tym organizacja takich 'turnieji' i tak mialaby na celu podwyzszenie waszych lvl oraz swego rodzaju trening postaci - a to juz cos

Największy zbiór polskich fików SS na sieci!
Czytaj, pisz i dziel się!
Powrót do góry Go down
Al

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   Czw Mar 27, 2008 3:20 pm

Nie żadnych lv przez nagrodu już jest cho...... przegięte zróżnicowanie lv między graczami -.- .prędzej przedmioty
Powrót do góry Go down
Sakra
VIP
VIP

Dołączył/a : 13/10/2007
Liczba postów : 1364

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   Czw Mar 27, 2008 3:26 pm

Alchemik, nie żadnych lvl?
kto tu mówił o lvl za nagrodę?
przeczytaj regulamin i napisany na końcu przydział lvl za pokonanie kogoś przez kogoś

odsyłam do regulaminu tych co go nie czytali bądź o nim zapomnieli

Największy zbiór polskich fików SS na sieci!
Czytaj, pisz i dziel się!
Powrót do góry Go down
Al

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   Czw Mar 27, 2008 3:33 pm

Ajajajajaj źle cię zrozumiałem pała się należy mi za złe rozumowanie no cóż bywa.
Powrót do góry Go down
LoRo1987

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   Czw Mar 27, 2008 5:15 pm

A ja nadal myśle że można by takie coś zrobić na wypadek kilku pretendentów do jednej zbroi tylko hmm... na poziomie Zbroja-10 Czyli o Brązowe mogli walczyć śmiałkowie chcący być Feniksem na poziomie 10 i wzwyż. Zawsze to jakaś szansa dla nowych którzy sie wykażą a starsi stażem skoro bardziej doświadczeni to powinni dać sobie rade z obronieniem swojej myśli...
Powrót do góry Go down
Miniman
VIP
VIP

Dołączył/a : 08/03/2007
Liczba postów : 528

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   Czw Mar 27, 2008 5:23 pm

Ehh... Ja z chęcią zorganizuję Turniej, tylko musiały by być chętne osoby, ale ostatnio był problem z lvl'ami, ja byłbym sędzią i wygrałby ten który by lepiej opisał swój ruch(ja bym ustalił ile dmg zadał opisany atak) i nagrodą było by pare lvli, nie powiem ile bo zaraz będzie że za wiele, po prostu bym rzucił lvlami dla wygranej osoby, co Wy na to?
Powrót do góry Go down
Neo
VIP
VIP

Dołączył/a : 31/12/2007
Liczba postów : 1233

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   Czw Mar 27, 2008 6:14 pm

Hmmm ciekawy pomysl:D ja jestem za:D
Powrót do góry Go down
Al

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   Czw Mar 27, 2008 6:30 pm

A ja nie jestem za.Czemu?Za duża różnica poziomów między graczami.
Powrót do góry Go down
Miniman
VIP
VIP

Dołączył/a : 08/03/2007
Liczba postów : 528

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   Czw Mar 27, 2008 6:34 pm

Przecież napisałem że ja mówię ile kto dmg zadał za to jak opisał swój ruch -.- można rozwalić kogoś kto ma 10000 lvli więcej za pomocą jednego dobrze opisanego ciosu -,-
I odwrotnie ktoś kto ma duży lvl i słabo pisze będzie przegrywał z kimś kto lepiej pisze -.-
Powrót do góry Go down
Nadira
Admin
Admin

Dołączył/a : 07/02/2008
Liczba postów : 713

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   Czw Mar 27, 2008 6:37 pm

Coś mi się zdaje, że Alchemik nie czyta ostatnio ze zrozumieniem.
A pomysł Minimana mi się podoba. Ciekawie przedstawiony.
Powrót do góry Go down
furman777

Dołączył/a : 25/10/2007
Liczba postów : 444

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   Czw Mar 27, 2008 6:42 pm

to moze pora przyznawać lvl za to jak kto pisze w każdym możliwym kierunku (chodzi mi tu o np trening czy jakieś przygody itp.) bo jak ktos z hp=300 i mp=320 moze wygrac z goldem? nie wazne jak piszacym
Powrót do góry Go down
Legumir

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   Czw Mar 27, 2008 6:54 pm

Normalnie można wygrać. Gold nie jest sam w sobie potężny. Tu chodzi o umiejętności. Alchemik, jako brązowy Rycerz przetrzepał tyłek paru goldom i co?

Powrót do góry Go down
Al

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   Czw Mar 27, 2008 7:05 pm

Chyba skopałem 3 czy dwóch niestety ni Sagi ni Ru tknąć nie mogłem.
Tylko miałem wtedy dość mocne staty wspierane atakami i zbroją v3
Powrót do góry Go down
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   Czw Mar 27, 2008 7:37 pm

Mi się pomysł nie podoba. Jedni piszą tak, a drudzy tak - nie można oceniać mocy postaci po tym jak ktoś ją opiszę. Pomysł IMO do bani.
Powrót do góry Go down
Vai
Admin
Admin

Dołączył/a : 07/01/2008
Liczba postów : 363

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   Czw Mar 27, 2008 8:38 pm

W moim mniemaniu pomysł Minimana byłby może i dobry gdyby panował tu inny system mechaniczny. Skoro jednak jest tak jak jest to nie warto cofać się w tym do czego już doszliśmy.

Rozwój postaci jest zapewniony na tym forum właśnie przez pisanie - otrzymujemy więc postaci mechaniczno-fabularne. Kto lepiej pisze ten rozwija się lepiej, czego wyrazem są statystyki mechaniczne (czyli poniekąd to co proponuje Miniman - z tym, że tutaj jest to proces dłuższy). Gdybyśmy teraz zrezygnowali z owych statystyk i prowadzili walki względem opisywania przeprowadzanych ataków to zignorowalibyśmy wkład innych osób w rozwój ich postaci równając te osoby z osobami, które jeszcze nic ciekawego nie stworzyły.

Gracze mogliby dojść do wniosku, że statystyki są zbędne, skoro może mnie pokonać ktoś dużo słabszy mechanicznie. Mogliby dojść do wniosku, że trud włożony w pisanie treningów i branie udziału w przygodach są zbędne, bo i zdobyte tam poziomy nie odzwierciedlają faktycznej siły.

Panujący system wbrew pozorom daje przewagę osobom, które nie potrafią tak dobrze pisać. Dzięki wytrwałości i pracy włożonej w postać mogą jednak zaistnieć jako ktoś silny - przy okazji szkoląc się właśnie w pisaniu. Efekt uzyskany w ten sposób jest znacznie bardziej satysfakcjonujący niż uzyskany wtedy, gdy jedna osoba ni stąd ni zowąd pojawia się, pięknie pisze i do tego zniechęca innych do rozwoju postaci... -bo ona sama nie rozwijając się jest w stanie ich pokonać.

Ewentualnie można by to wprowadzić jako element kosmetyczny i sporadyczny, ale na jak najmniejszą skalę...
Osobiście jestem jednak przeciwny.
Powrót do góry Go down
Legumir

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   Pią Mar 28, 2008 7:56 am

No twój pomysł jest też dobry
Ale to tylko pomysły, jeśli chcemy by jakaś propozycja weszła w życie musimy się o to bardziej postarać i myśleć nad każdą ewentualnością

Powrót do góry Go down
LoRo1987

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   Pią Mar 28, 2008 9:05 am

Myśle że to co napisał Vai ma sens. Jednak takie turnieje organizowane raz na miesiąc albo dwa napewno by wiele wyklarowały. No i można by sie fajnie zabawić :D. A nagrodą były by levele rozdawane wg schematu w regulaminie
Powrót do góry Go down
Al

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   Pią Mar 28, 2008 11:53 am

Żadnych leveli.Pamietam jeszcze II erę. Za turniej miały być lv.Tylko był problem Przez takie głupie nagrody cotygodniowe było takie zróżnicowanie poziomów że tylko najlepsi wygrywali.
Kemot miał 86 lv a jego oponent 120 i kurde wiadomo że przegra na mur beton -.- .Więc ja wykluczam taki pomysł do czasu nie wym,yślenia sposobu na wyruwnanie (z niewielkim zróżnicowaniem) poziomó postaci graczy.
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   

Powrót do góry Go down

Złote Zbroje.
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 4Idź do strony : 1, 2, 3, 4  Next