Saint Seiya PBF
Przyszli rycerze i wojownicy!

Bogowie udali się na spoczynek. Los krain jest w naszych rękach. Szykuje się długa wyprawa, w której udział biorą wszyscy aby odkryć tożsamość tajemniczego obiektu.

Dołącz do wyprawy i pokaż, że jesteś godzien przywdziania zbroi.

IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

Złote Zbroje.

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorWiadomość
Vai
Admin
Admin

Dołączył/a : 07/01/2008
Liczba postów : 363

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   Pią Mar 28, 2008 8:44 pm

Nie wiem jak miałoby wyglądać to wyrównanie z niewielkim zróżnicowaniem. Nie wiem czy ma sens myślenie o tym. Wątpię by udało się utrzymać wyrównany poziom - choćby dlatego, że ciągle pojawiają się nowi gracze. Ale skoro poruszyliśmy to z Alchemikiem, to brnijmy dalej.

Można według mnie spróbować przedyskutować dwie metody na jako taką równą grę.

1. Rozwój postaci tylko do określonego poziomu ponad który postaci nie mogą wyjść. Granicą mógłby być jakiś tam lvl. Wtedy to postać osiągałaby już maksimum tego co jest z siebie w stanie wykrzesać człowiek. Aby nie powstały nam klony identycznych zawodników należy dać pole do popisu przy określaniu indywidualnych cech postaci - czyli rozbudować cechy i wady wrodzone, zdolności itp.
Otrzymamy wtedy postaci równe, ale zróżnicowane pod względem pewnych cech, sposobu walki.
Dobre dla tych, którzy chcą tylko 'grać', a nie 'wygrać'.

2. Wprowadzenie cyklicznych er. Nie wiem na ile cykliczne były poprzednie ery i z jakich względów powstawały. Osobiście widzę to tak:
Po osiągnięciu przez jakiegoś gracza jakiegoś tam lvl w sposób fabularny może on zakończyć erę - robiąc coś tam... Powinno to być coś, do czego by dążono. Taki moment armagedonu. Wtedy to wszystko zaczynałoby sie od początku - każdy od zera. świat zniszczony.
Lvl tej kończącej postaci powinien być niemały, tak żeby siła owego człowieka mogła np. spowodować coś tam. Ewentualnie można by sie umówić do np. momentu krytycznego kosmosu - kiedy kosmos w krainie przekroczy jakąś umowną granicę - byłoby to sumą wszystkich kosmosów graczy, lub ich lvli - wtedy tak samo świat by 'pękł'.
Plusem tego jest możliwość rozwoju gry na forum, tworzenia 'koalicji przeciwko armagedonowi' i takie tam...
Takie rozwiązanie dawałoby możliwość 'wygrania' na tym forum przez jakąś osobę - i też fajnie.

Ewentualnie można zostawić tak jak jest - tylko do czego zmierzamy? Dokąd brniemy?

Co myślicie?
Powrót do góry Go down
Al

Dołączył/a : 25/05/2007
Liczba postów : 1365

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   Pią Mar 28, 2008 9:00 pm

W I erze był koniec świata Lucyfer zniszczył świat :p .A pomysł nr I całkiem,całkiem.A wyrównianie powinno być bo był turniej w I erze ,który skończył sie no cóż.Totalną klapą.Czemu bo graczerezygnowali po zapisach jak tylko zobaczyli swoich oponentów ,gdyż owi oponenci byli cholernie silniejsi.
Powrót do góry Go down
Vai
Admin
Admin

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   Pią Mar 28, 2008 9:04 pm

1. wymaga dużo dużo pracy, tak żeby nie było nudno. Bo jeżeli wszyscy dobiją do tego powiedzmy X lvl to potem musi koniecznie być coś co da jakąś możliwość zróżnicowania walki. Same różnice w statystykach będą mało atrakcyjne.
Powrót do góry Go down
Domon Kasshu
VIP
VIP

Dołączył/a : 20/04/2007
Liczba postów : 1123

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   Pią Mar 28, 2008 9:28 pm

Mnie osobiście bardzo podoba się drugi pomysł, takiego czegoś jeszcze nie było. Dało by to większą możliwość wpływu graczy na fabułę i zpewnością zaostrzyło rywalizację, w końcu to jest gra, i w ten sposób ktoś mógłby "wygrać" daną erę.

Powrót do góry Go down
Al

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   Pią Mar 28, 2008 9:48 pm

Bo ja wiem chyba że sens słów ''wygrać erę'' brałoby się ,iż raz świat został zniszczony (jak w I erze) ,a raz ocalony przez rycerzy.
Powrót do góry Go down
Domon Kasshu
VIP
VIP

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   Pią Mar 28, 2008 9:58 pm

Wiesz, można zrobić by tak, że osoba, która "wygra" decyduje co stanie się ze światem, czy jakaś zagłada, czy ocalenie.

Powrót do góry Go down
Vai
Admin
Admin

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   Pią Mar 28, 2008 10:07 pm

Nie widzę problemu w tym aby owa osoba mogła motywować czynioną zagładę właśnie przez ocalenie. Wszystko zależy od tego jak do tego podejdą gracze.
Zwycięstwo koalicji przeciwko armagedonowi również może spowodować załamanie świata... - tu znów wszystko zależałoby od adminów.
Przydałby nam się może tutaj jakiś cud-artefakt, który powoduje coś, ale może być pod władaniem tylko tej jednej osoby.

Tutaj ogólnie to trzeba by ostro pokombinować. Im więcej pomysłów tym lepiej-będzie można wybrac najodpowiedniejszy... - o ile w ogóle ta dyskusja ma jakis sens...
Powrót do góry Go down
Al

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   Pią Mar 28, 2008 11:15 pm

Nie raczej to ja bym odradzał z artegaktem bo dostanie go jedna jakaś osoba i pozostali będą zazdrośni.Albo dostanie ktoś najmocniejszy to zazdrość będzie mocniejsza a jak dostanie to admin to będzie już szczyt.Tylko zakładam.Raczej postawiłbym na osobe która ma ocalić świat a rycerze muszą ją chronić i zaczyna się teamwork
Powrót do góry Go down
Miniman
VIP
VIP

Dołączył/a : 08/03/2007
Liczba postów : 528

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   Pią Mar 28, 2008 11:36 pm

A może osoba gdy osiągnie 200 lvl przejdzie specialny trening, dostanie specialny artefakt i zakończy erę tak jak będzie chciała?
Oczywiście tutaj admini odpadają
Powrót do góry Go down
Al

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   Sob Mar 29, 2008 1:01 am

to jest też głupie.Bo jak będą dalej nagrody i treningi (a połowie userów jż sie nie chce ich pisać) to będą tacy co :
-Piszą ok treningi (tu sie nie czepiam ale dodaje dla picu)
-Dostają nagrody (tu sie czepiam)
-I wysokie lv
czyli jednym słowem są B.Dobzi z rp to reszta (słabsi gracze) se może w tyłku podłubać a nie mieć taki zaszczyt.I będzie szczyt zazdrosici a nawet złości i avantury.Moim zdaniem odpada.

Powrót do góry Go down
Domon Kasshu
VIP
VIP

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   Sob Mar 29, 2008 9:06 am

Al, a od kiedy dostaje się nagrody za bycie słabym? To naturalna droga, jeśli ktoś będzie chciał osiągnąć dany zaszczyt, to będzie musiał na to zapracować. To sia nazywa motywacja.

Powrót do góry Go down
Legumir

Dołączył/a : 24/02/2008
Liczba postów : 677

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   Sob Mar 29, 2008 10:11 am

Dokładnie, a z artefaktem było by dobrze, tyle jakby je podzielono na różne części i rozdano pomiędzy jakiś najlepszych lub kogoś innego z różnych profesji, posejdona, azgardczyków, hadesa i sanktuarium i wszystkie części łączyły by się w jedną całość, co wiązało by się z ocaleniem lub zagładą świata.
Robi nam się z tego Tomb Raider

"To nasze wybory pokazują kim naprawdę jesteśmy,
o wiele bardziej niż nasze zdolności...

Powrót do góry Go down
LoRo1987

Dołączył/a : 28/01/2008
Liczba postów : 660

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   Sob Mar 29, 2008 11:48 am

Mnie osobiście ten pomysł przypadł do gustu. Każda frakcja na swoim terenie znajduje jedną część amuletu. Potem zdobywa informacje na temat innych. Zaczyna sie robić polowanie na inne części (niczył łapanie kul smoka w DB), jedni łączą siły z innymi na pewien czas, inni zakładają stałe sojusze. A wszystko to by zdobyć lub nie dać zdobyć pozostałych części innym frakcjom :D. Co wy na to :D?
Powrót do góry Go down
rutek_17
VIP
VIP

Dołączył/a : 04/11/2007
Liczba postów : 536

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   Sob Mar 29, 2008 11:52 am

hmm tak czytam te posty i widzę takie zmiany pomysłów, ze to koniec. Generalnie najbardziej podoba mi się opcja turniejów. Potem fajna sprawa jest z tymi misjami na forum, jak prowadzi Sakra, tylko musiały by być to krótsze troche misje. Według mnie ofc.

Loro, to będzie istne polowanie... tylko, że jak Sanktuarium by dostało Artefakt to przykładowo ja bym wiedział gdzie znaleść w Hadesie to cuś to sam bym dał radę go zdobyć zbyt duże róznice lvl jak na razie....

Admin

Dołączył/a : 08/03/2007
Liczba postów : 658

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   Sob Mar 29, 2008 2:10 pm

Ja myślę, że walki opisywane to dobry jednak pomysł, bo to wcale nie znaczy, że musi być ładniej napisane tylko zależeć też od czynników takich jak położenie np. zużycie punktów ruchy można by było zrobić, że są ograniczone w jakiś sposób by ciągle nie rzucać najpotężniejszych technik. To jest dobry pomysł na pozyskanie lvl przez słabszych graczy, którzy wykażą się sprytem i taktyką.
Na czas walki można by było mieć odblokowane wszystkie ataki zbroi. To byłoby tylko na czas turnieju sądzę, że każdy by polubił jakąs rozrywkę.

Powrót do góry Go down
Vai
Admin
Admin

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   Sob Mar 29, 2008 6:24 pm

Alchemik, Legumir:
Bardziej skłaniałbym się do takiego jednorazowego przedmiotu. Taki artefakt-niszczyciel przeznaczony dla osoby o określonej potędze(Mini dobrze załapał). Dzięki niemu dokonywałaby się ta cała zagłada i tworzenie nowej ery.
Na szybkiego skleiłem kilka pomysłów i taki przykład artefaktu:
Miecz Bogobójca
Posiada moc zabijania bogów. Niszczy całego boga, a nie tylko jego ziemskie wcielenie. Może go użyć śmiertelnik dopiero wtedy, gdy stanie sie silny ponad innych.
I teraz pojawia się taka osoba. Może ona:
-pozabijać bogów
-nie pozabijać bogów
Jeżeli wybierze opcję pierwszą to ok, nie ma bogów - świat w gruzach - czas na nową erę. Jeżeli będzie mniej miła i bogów nie pozabija to bogowie przejmuję inicjatywę i z przezorności (a nawet ze strachu) sami niszczą świat, i zaczynają od nowa.
Tylko taki przykład na dobre zrozumienie. Prawa zastrzeżone:P
Pamiętać tylko, że główną ideą jest wprowadzenie er. Łatwo ustalić do którego poziomu gracza gramy, ale trudniej dopracować fabularną obudówkę zakończenia ery - stąd pomysł z artefaktem...

Loro:
Tobie odpowiedział Rutek i ja się pod tym podpisuję. Zresztą to są już pomysły na rozwój fabuły - ja bronię tu erowości, która docelowo ma co jakiś czas chronić przed dominacją starszych graczy nad młodszymi.

Silver:
Zainspirowałeś mnie z tymi punktami ruchu. Ogólnie to jestem przeciwny zbyt mocnemu kombinowaniu w mechanice, ale chyba coś mi świta...

Można też robić walki tak jakoś poza ogólną fabułą... Wtedy mogłyby tam panować inne zasady - tylko jak to wtedy oceniać lvl? A może skoro tak to dla jakiejś rozrywki ludzie graliby tam charytatywnie, dla samego pisania?
Powrót do góry Go down
Legumir

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   Sob Mar 29, 2008 7:29 pm

A ja nie chcę narazie końca ery, dopiero zacząłem grać, nawet zbroi nie zdobyłem. Inni jeszcze przyszli po mnie. Musimy pograć

Powrót do góry Go down
Al

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   Sob Mar 29, 2008 7:29 pm

A może jak mówiłeś o bogach osoba zabije lub nie ,albo zostanie zabita przez rycerzy zanim dojdzie do bogów i era trwa

FORCE PUSH!!!!! XD
Powrót do góry Go down
Vai
Admin
Admin

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   Sob Mar 29, 2008 7:37 pm

Legumir
Cóż. Na dłuższą metę miałoby to w jakiś sposób dać równe szanse... Być może ten pomysł był wcale niepotrzebny, przecież ja tego nie wiem

Alchemik
Tak też mogłoby być. Ale wtedy zawsze pojawi się ktoś inny, kto byłby godzien miecza. Najwyżej odwlekło by się nieco w czasie...
Powrót do góry Go down
rutek_17
VIP
VIP

Dołączył/a : 04/11/2007
Liczba postów : 536

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   Sob Mar 29, 2008 9:07 pm

Legumir
Spokojnie myślę, że era się tak szybko nie skończy. Zdążysz się nagrać bez obaw.

Vai, no pomysły masz ciekawe nie powiem. Aczkolwiek coś mi tu nie pasuje. Mianowicie to, że za dużo będzie zależne od jednej osoby, która będzia miała ten artefakt czy coś tam innego. Ja bym obstawał za czymś w rodzaju "kawałka mocy". Przykładowo Po wygranym turnieju Gracz otrzymuje jakieś tam lvl i do tego cząstke jakiejś większej mocy. Po kilku turniejach lub innych zadaniach inne osoby otrzymują te fragmenty mocy. I tu jest opcja, że połączenie tych mocy stworzy artefakt i razem zdecydują co z tym robić (albo sie po zabijaja i jeden to weźmie w co wątpie), lub to oni są "artefaktem", bo mają w sobie te fragmenty mocy, które osobno nic nie moga zdziałać. Takie postacie łączyła by jakaś wieź (przyjźń, miłość, nienawieść, chęć zniszczenia świata, udupienie teściowej :P) Chodzi mi oto, żeby to nie zależało od jednej osoby tylko od paru. Fajnie by było, żeby każda osoba w inny sposób zdobyła tą cząstke mocy. (nie mogli by wiedzieć np. przed misja ze zdobeda ta czastke mocy...). Musiało by być także wprowadzone coś takiego, że zabicie kogoś nie daje temu zabijającemu jego cząstki energii. (bo sie po zabijają, jak to ludzie...)

A co do tego, że ktoś będzie walczył charytatywnie tylko dla samego pisania do zapomnijcie w ogóle... xD

Pozdro

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   Sob Mar 29, 2008 9:20 pm

Ooo ta ostatnia więź mi się podoba .Zauważyłem iż podaczas tej rozmowy pomysł Vasteriona z każdymi postami innych userów jakby się sma krztałtował

FORCE PUSH!!!!! XD
Powrót do góry Go down
Vai
Admin
Admin

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   Sob Mar 29, 2008 9:46 pm

Rutek:
Za dużo od jednej osoby? Od tej osoby zależy tylko to jak szybko się rozwija. A wygranym może zostać każdy kto osiągnie ten graniczny lvl bez względy na to jak zakończy erę.
Poza tym wątpię by aż tak dużo zależało od tej jednej osoby - tak czy siak musiałaby ona zakończyć erę. Jeżeli ona tego nie zrobi to admini powinni tak pokierować fabułą, by wyszło że oto jest zakończenie.
Swoją drogę trudno by mówić o jakimś połączeniu tych postaci. Jeszcze trudniej by je zorganizować.

Alchemik:
Bo dyskusja była całkiem rzeczowa. Póki co.
Swoją drogą to i tak te wszystkie produkcje mogą okazać się nic nie warte o ile zapotrzebowania na nie nie ma.

Ale ja lubie kombinować. Może kiedyś wam się przyda:P
Powrót do góry Go down
Al

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   Sob Mar 29, 2008 10:56 pm

Też lubie kombinować ale w naciąganiu he he he

FORCE PUSH!!!!! XD
Powrót do góry Go down
Legumir

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   Nie Mar 30, 2008 7:43 am

A ja bym pisał charytatywnie, tak dla samej zabawy, nabrał bym doświadczenia, zdolności, i kiedyś sam bym pisał jakieś fajne przygody

Powrót do góry Go down
LoRo1987

Dołączył/a : 28/01/2008
Liczba postów : 660

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   Nie Mar 30, 2008 8:09 am

A według mnie pomysł Vaia nie dość że faworyzuje soby o wysokim levelu to jeszcze nawet jeśli ma to być jedna osoba to nie daje jej pełni możliwości wykorzystania tego po swojemu. Bo załóżmy taka osoba stwierdzi że świat nie jest jeszcze taki zły i go nie będzie niszczyć od razu a za tydzień (bo akurat przychodzi teściowa w odwiedziny :P) to jak admini poprowadzą fabułe to teściowa nie dożyje przyjścia i założenia gracza padną. Idiotyczny przykład ale skoro macie zamiar oddać końcówkę jednemu graczowi powinniście dać mu max swobody w tym jak to wykorzysta. Pomysł szukania kawałków artefaktu w różnych miejscach świata bardziej mi odpowowiada niż turniej bo tu znów większe szanse mają "starzy wyjadacze". Jak chcecie coś wymyślić dobrze to myślcie przede wszystkim o tych nowych
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Złote Zbroje.   

Powrót do góry Go down

Złote Zbroje.
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 2 z 4Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4  Next