Saint Seiya PBF
Przyszli rycerze i wojownicy!

Bogowie udali się na spoczynek. Los krain jest w naszych rękach. Szykuje się długa wyprawa, w której udział biorą wszyscy aby odkryć tożsamość tajemniczego obiektu.

Dołącz do wyprawy i pokaż, że jesteś godzien przywdziania zbroi.

IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

Sprawa Głosu Ludu

Go down 
AutorWiadomość
Domon Kasshu
VIP
VIP

Dołączył/a : 20/04/2007
Liczba postów : 1123

PisanieTemat: Sprawa Głosu Ludu   Sro Kwi 09, 2008 1:57 pm

Jak zapewnie zdołaliście zauważyć, na forum rozgorzała dyskusja dotycząca starego pomysłu oceniania odgrywania postaci, jaką był "Głos Ludu". Aby nie zawalać tym regulaminu, postanowiłem stworzyć tutaj ten temat, w którym przy okazji przedstawię pomysł, który właśnie wpadł mi do głowy.

Otóż osobiście jestem przeciwnikiem cotygodniowego oceniania postaci w ten sposób z wielu względów (np. wielce prawdopodobne opóźnienia w wystawieniu ocen, bo przecież trzeba dać szansę wypowiedzenia się większej ilości osób), jednak popieram sam pomysł jako taki. Postanowiłem więc poszukać pewnej formy kompromisu i wydaje mi się, ze znalazłem coś takiego.

No to jedziemy:
Mój pomysł polega na tym, aby cotygodniowe oceny odgrywania postaci pozostawić tak jak to ma miejsce obecnie, czyli ja czytając wszystki posty prowadzę tygodniowy ranking urzytkowników i wedle tego rozdaję poziomy (z góry zaznaczam, że staram się być optymalnie obiektywny, czego przejawem może być to, że pomijam siebie w ocenach :D).
Przejdźmy jednak do samego Głosu Ludu. W moim ujęciu, była by to forma plebiscytu, specjalnego wyróżnienia dla najlepszych graczy od innych graczy. Poświęcano by na to dwa ostatnie dni miesiąca, w których chętni urzytkownicy i admini przedstawiali by swoje propozycje (powiedzmy miejsca od 1-5, jako że miało by to obrazować cały miesiąc gry i można by nagrodzić większą liczbę urzytkowników). Działo by to w formie rankingu.

Przykład:
Urzytkownik umieścił posta ze swoim zestawieniem, np. 1 miejsce - Silver, 2 - Sakra, 3 - Saga, 4 - Rutek, 5 - Miniman. Wg tego przyznawano by punkty to klasyfikacji generalnej: za 1 miejsce - 5 pkt., za 2 - 4 pkt., za 3 - 3 pkt., za 4 - 2 pkt. i za 5 - 1 pkt.

Po dwóch dniach oczekiwania na głosy, wybrany admin zliczał by wszystkie punkty, umieszczał liste zwycięśców i rozdawał poziomy. Moja propozycja wygląda następująco (weźcie pod uwagę fakt, że jest to wyróżnienie za cały miesiąc dobrej gry na forum, stąd taka liczba poziomów):
I miejsce - 5 poziomów
II miejsce - 4 poziomy
III miejsce - 3 poziomy
IV miejsce - 2 poziomy
V miejsce - 1 poziom

Głosem Ludu kierowały by następujące zasady:
1) Każdy głos musi być dobrze uzasadniony.
2) Uzasadnienie nie może zamykać się w stwierdzeniu "bo dobrze grał"
3) Ocena powinna być jak najbardziej obiektywna, nie można oceniać graczy na podstawie osobistych sympatii lub urazów.
4) Nie można oddać głosu na samego siebie.
5) Udział w "Głosie Ludu" pozostaje nieobowiązkowy.

Tak wygląda mój pomysł na zachowanie "Głosu Ludu", jako kolegialnej formy oceny odgrywania postaci. Czekam na wasze opinie i sugestie. To tylko pomysł i może wcale nie wejść w życie.

Powrót do góry Go down
Legumir

Dołączył/a : 24/02/2008
Liczba postów : 677

PisanieTemat: Re: Sprawa Głosu Ludu   Sro Kwi 09, 2008 2:38 pm

Pomysł mi się podoba bo każdy chyba miałby prawo głosu, ale ja wolałbym pozostać przy tym starym, czyli tym co teraz jest, które sam prowadzisz.

"To nasze wybory pokazują kim naprawdę jesteśmy,
o wiele bardziej niż nasze zdolności...

Powrót do góry Go down
UFoo

Dołączył/a : 27/03/2008
Liczba postów : 401

PisanieTemat: Re: Sprawa Głosu Ludu   Sro Kwi 09, 2008 3:22 pm

całkiem fajny pomysł jestem za
Powrót do góry Go down
Neo
VIP
VIP

Dołączył/a : 31/12/2007
Liczba postów : 1233

PisanieTemat: Re: Sprawa Głosu Ludu   Sro Kwi 09, 2008 3:35 pm

moim zdaniem można to spróbować zrobić.Jeżeli każdyby oddawał głosy i ładnie je uzasadniał wszystko byłoby okej.Lecz istnieje jeszzcze taka możliwość iż kilka osób(powiedzmy 5-6)odda swoje głosy(na kiludziesięciu użytkowników)to takie głosowanie bedzie bezsensu.Ale sam pomysł faktycznie jest bardzo dobry
Powrót do góry Go down
LoRo1987

Dołączył/a : 28/01/2008
Liczba postów : 660

PisanieTemat: Re: Sprawa Głosu Ludu   Sro Kwi 09, 2008 6:48 pm

Jak dla mnie można to wprowadzić dodatkowo tzn. stary system Domona zostaje plus dla wybitnych pisaczy postów dodatkowe poziomy za większą aktywność niż inni
Powrót do góry Go down
rutek_17
VIP
VIP

Dołączył/a : 04/11/2007
Liczba postów : 536

PisanieTemat: Re: Sprawa Głosu Ludu   Sro Kwi 09, 2008 7:12 pm

Pomysł bardzo fajny. Punkt, że osoby będą wybierane bez wzgledu na to czy się ich "lubi" czy nie to nie przejdzie sami dobrze wiemy. Według mnie miesiąc to za długi okres czasu. Myślę, że co dwa tygodnie można cos takiego robić. I nawet mogły by być te proporcję lewelowe. Co do plebiscytu to jak dlamnie już przy drugim głosowaniu to nie zda egzaminu. Przyczyna? - Lenistwo...

Loro - Nie przesadzajmy...

PisanieTemat: Re: Sprawa Głosu Ludu   Sro Kwi 09, 2008 7:27 pm

Rutek może to źle napisałem. Osoby które w tym tygodniu dostaną punkty z Głosu nie dostają ich od Domona. O to mi chodziło dokładnie
Powrót do góry Go down
Silver
Admin
Admin

Dołączył/a : 08/03/2007
Liczba postów : 658

PisanieTemat: Re: Sprawa Głosu Ludu   Sro Kwi 09, 2008 9:57 pm

Ja jestem za tym konkursem jeśli się wliczy takie osoby jak Alchemik, Sakra i pewne osoby, które ładnie odgrywają swoje postacie opisują wiele szczegułów swojej postaci, a nie są aż tak aktywni. Bo co z tego, że ktoś napiszę multum postów, ale na przykład bez sensu albo gorzej. To jest w każdej grze co z tego ze jakies dziecko neo bedzie gralo 24h a jakis gracz bedzie gral po 4 na przykład a bedzie lepiej wszystko robił.

Sorki za okreslenie dziecko neo ale najlepiej mi sie rzucilo na mysl xD

Powrót do góry Go down
Domon Kasshu
VIP
VIP

PisanieTemat: Re: Sprawa Głosu Ludu   Sro Kwi 09, 2008 10:05 pm

Wiesz, aktywność to jedno, ale taki neo przynajmniej się mocno stara. Fakt, zdarzają mu się wałki w tekście, ale stara się pisać długie, ładne posty co coraz lepiej mu wychodzi, do tego chyba najsprawniej przeprowadza przygody, co jest ewenementem.
I tutaj, bez obrazy ani uszczypliwości, taki Neo daje sobię radę dużo lepiej niż, np. Alchemik w ostatnim czasie (i nie chodzi mi tu o aktywność).
Sam pomysł zaprezentowałem jako pewną próbę połączenia normalnego odgrywania postaci i mozliwości ingerencji urzytkowników.
Wracając jeszcze do tematu mojego oceniania, to nawet jakbym chciał, to dawanie poziomów osobom, które napiszą super piękne posty, ale 2-3 na tydzień jest zdecydowaną dyskredytacją ludzi o nieco mniejszych umiejętnościach, ale większej aktywności i widocznyh szczerych chęciach (tak np. jest z Sagą, który moim zdaniem pisze tu najlepiej, ale ostatnio głównie sam ze soba).

Powrót do góry Go down
Bodzian

Dołączył/a : 18/10/2007
Liczba postów : 613

PisanieTemat: Re: Sprawa Głosu Ludu   Czw Kwi 10, 2008 1:42 pm

Jak dla mnie Domon, to jak zwykle odwaliłeś kawał dobrej roboty Moim zdaniem pomysł jest kapitalny.Tylko mam taką małą odpowiedź do tego co powiedział Loro na temat wybrania kilkudziesięciu użytk. :
1) Nie mamy aż tylu ludzi na forum...A połowa z tego to lenie xD
2) Jeśli nawet każdy użytkownik dostał by głos, to i tak to jest walka myśle o ostatnie i przedostatnie miejsce, i zawsze można zrobić dogrywkę:)
Pozdrawiam

Powrót do góry Go down
Neo
VIP
VIP

Dołączył/a : 31/12/2007
Liczba postów : 1233

PisanieTemat: Re: Sprawa Głosu Ludu   Czw Kwi 10, 2008 2:01 pm

Heh dzięki Domon za miłe słowa:P no tak staram się robić "coś" ma forum i sprawnie prowadzić przygodę.Wiem i zdaje sobie z tego sprawę iż moje teksty są banalne i niesprawnie gramatycznie czy stylistycznie.Ale jakoś się staram to ćwiczyć bo chyba bez treningu nikt niczego nie osiągnie prawda??.A co do szybkiego prowadzenia przygody no to jakoś to mi dobrze wychodzi ze wszystkiego chociaż.Poprostu się staram gram krótko od jakis niecałych 4 miesięcy to jeszcze muszę się sporo nauczyć:D:D
Powrót do góry Go down
LoRo1987

PisanieTemat: Re: Sprawa Głosu Ludu   Czw Kwi 10, 2008 5:43 pm

NO ja moge tylko tyle powiedzieć że jak tego Domon nie zorganizuje i tak będzie dobrze bo ma prerdyspozycje do tego i radzi sobie doskonale. Jak mówie forma ostateczna i tak otrzyma moją aprobate jako zadowolonego Usera
Powrót do góry Go down
Legumir

PisanieTemat: Re: Sprawa Głosu Ludu   Czw Kwi 10, 2008 6:42 pm

Popieram Loro

Powrót do góry Go down
Al

Dołączył/a : 25/05/2007
Liczba postów : 1365

PisanieTemat: Re: Sprawa Głosu Ludu   Pią Kwi 11, 2008 6:02 pm

Czemu mi sie nei chce pisać treningów dla przykładu?Bo po co se siódme poty wyżynać jak i tak ktoś leprzy będzie dostawać boost co tydzień.Już było do dupy kiedy były nagrody w postaci 3 lv bo było za duże zróżnicowanie lv.Tera ma być 5 to będzie totalne bagno -.- .Nie skomentuje pomysłu.A to że sie nie staram jest spowodowane brakiem czasu więc czego się czepiać.Ale też nie pisze najgożej ,a jak iwidziałem to osoby gorsze odemnie dostawały nagrody i sie nie czepiam tego jak wy mojego pisania (to też mam gdzieć ale przytaczam fakt).

FORCE PUSH!!!!! XD
Powrót do góry Go down
Domon Kasshu
VIP
VIP

PisanieTemat: Re: Sprawa Głosu Ludu   Sob Kwi 12, 2008 4:34 pm

Al, generalnie nie pojęłem o co w twoim poście chodzi. 5 poziomów ma być, owszem, ale raz na miesiąc i to urzytkownicy mają wybierać, kto je dostanie, nie admini.
Po drugie, skoro nie chcesz skomentowa pomysłu, to po kiego wała piszesz?
Po trzecie, treningi nie są brane pod uwagę przy tygodniowym ocenianiu postaci, więc nie widzę związku. Poza tym narzekasz na rozwarstwienie, a nie pisząc treningów jeszcze bardziej odstajesz.
I w końcu po ostatnie, nie czepiam się twojego pisania, jedynie zwróciłem uwagę, że taki Neo ostatnio pisał lepiej.

Powrót do góry Go down
Al

PisanieTemat: Re: Sprawa Głosu Ludu   Nie Kwi 13, 2008 1:35 pm

Ano pisał ale nie mówie o niem paza tym i tak mam dosyć tych udziwnień.W II erze nie było jakiś głupich nagród tylko przygody i treningi no i było ok ,a z każdym udziwnieniem który ma dać jak najwięcej poziomów aby jak najszybciej zdobyć zbroje coraz bardziej psuje tą przyjemność jaką czułem grając w II erze.
Nie pisze treningów bo po co mam pisać skoro i tak ktoś mnie przegoni dlatego bo lepiej ode mnie pisze.To po jaki gwizdek się wypacać?
No i najważniejsze fajnie skróciłeś mój nick.

FORCE PUSH!!!!! XD
Powrót do góry Go down
Domon Kasshu
VIP
VIP

PisanieTemat: Re: Sprawa Głosu Ludu   Nie Kwi 13, 2008 2:50 pm

Hmmm... nie pamiętam kiedy zaczęliśmy przyznawać poziomy za odgrywanie postaci, ale skoro mówisz, że w II erze nie było, to pewnie masz rację :D. Z drugiej strony wiesz, przyspieszenie zdobywania poziomów ma ten plus, że na zbroję nie czeka się kilka miesięcy ciężkiej gry, co część ludzi mogło nieco zniechęcać.

Powrót do góry Go down
Al

PisanieTemat: Re: Sprawa Głosu Ludu   Nie Kwi 13, 2008 3:18 pm

To fakt że nie trzeba czekać miesięcy ,jednak jeśli ktoś wystrzeli jak strzała z pozostałych graczy to jednych to zmobilizuje do pracy ,a z kolei drugich zniechęci iż go nie dogonią.Jednak żeby nie psuć se zabawy podiąłem pewną decyzje ale to akurat tyczy sie mnie.Na zbroje czeka się miesiąc gdyż czeka się w przygodach bo są zaniedbywane i wiesz co?Ciągle próbuje dojść czemu tak jest.

FORCE PUSH!!!!! XD
Powrót do góry Go down
Legumir

PisanieTemat: Re: Sprawa Głosu Ludu   Nie Kwi 13, 2008 3:25 pm

Ja już przeszedłem lvl zbroi i muszę czekać, aż na Wyspie Śmierci ktoś napisze mi tą próbę

Powrót do góry Go down
Domon Kasshu
VIP
VIP

PisanieTemat: Re: Sprawa Głosu Ludu   Nie Kwi 13, 2008 3:38 pm

Co do przygód to chyaba się ze mną zgodzisz, ze wina leży gdzieś po środku. Bo zdarza się, że i MG zapomni, że ma przygodę, którą powinen prowadzić i znajdzie się urzytkownik, który mówiąc krótko położył na to lache i zapisał sie chyba tylko po to, żeby komuś utrudnić. No ale mam nadzieję, że pomysł Sagi w tym względzie da radę i będzie jasne kto zasługuje na udział w przygodzie a komu należy podziękować.

Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Sprawa Głosu Ludu   

Powrót do góry Go down

Sprawa Głosu Ludu
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» POGRZEBANA SPRAWA - L. Martinez, G. Ramirez, A. Iadanza