Saint Seiya PBF
Przyszli rycerze i wojownicy!

Bogowie udali się na spoczynek. Los krain jest w naszych rękach. Szykuje się długa wyprawa, w której udział biorą wszyscy aby odkryć tożsamość tajemniczego obiektu.

Dołącz do wyprawy i pokaż, że jesteś godzien przywdziania zbroi.

IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

RPG Harry Potter :P

Go down 
Idź do strony : 1, 2, 3, 4  Next
AutorWiadomość
Legumir

Dołączył/a : 24/02/2008
Liczba postów : 677

PisanieTemat: RPG Harry Potter :P   Wto Maj 20, 2008 8:12 pm

Lubi ktoś Harry'ego Pottera?
Jeśli tak to sobie myślałem, czy by nie założyć takie forum RPG tyle, że Harry'ego Pottera. Jak widzę dużo osób jest tu starszych ode mnie, ale mi to nie przeszkadza, ważne że już i tak mamy wspólne zainteresowanie SS.
Myślę, że taka gra RPG forumowa też by była ciekawa.
Kto by mi ewentualnie pomógł?

"To nasze wybory pokazują kim naprawdę jesteśmy,
o wiele bardziej niż nasze zdolności...

Powrót do góry Go down
Al

Dołączył/a : 25/05/2007
Liczba postów : 1365

PisanieTemat: Re: RPG Harry Potter :P   Wto Maj 20, 2008 8:16 pm

Weź ty idź z Harrym Potterem no chyba że quiddith będzie to inna sprawa.

FORCE PUSH!!!!! XD
Powrót do góry Go down
Domon Kasshu
VIP
VIP

Dołączył/a : 20/04/2007
Liczba postów : 1123

PisanieTemat: Re: RPG Harry Potter :P   Wto Maj 20, 2008 8:21 pm

Czemu nie, czemu nie. Harry Potter może i nie jest literaturą wysokich lotów, ale czyta się szybko, lekko i przyjemnie. Sam pomysł forumowego rpg gdzieś już widziałem, ale nie ma takich wiele, więc myślę, że można by spróbować cos takiego stworzyć. Jeśli będziesz szukał pomocy to możesz mnie doliczyć.

Powrót do góry Go down
Al

PisanieTemat: Re: RPG Harry Potter :P   Wto Maj 20, 2008 8:24 pm

Sorry za spam.Ale jakby co to jestem chętny do quidditha.Podkreślam (tylko)

FORCE PUSH!!!!! XD
Powrót do góry Go down
dante4444

Dołączył/a : 25/03/2008
Liczba postów : 491

PisanieTemat: Re: RPG Harry Potter :P   Wto Maj 20, 2008 8:35 pm

mysle ze to swietny pomysl zeby cos takiego powstalo o ile oczywiscie swietna moze byc ta ksiazka. sam gram na jednym forumw tym klimacie choc szczerze mowiac to sam nie jestem pewien czy warto wogole o nim wspominac bo kiepskie jest.
Powrót do góry Go down
Vai
Admin
Admin

Dołączył/a : 07/01/2008
Liczba postów : 363

PisanieTemat: Re: RPG Harry Potter :P   Wto Maj 20, 2008 9:41 pm

Otóż.

Najpierw nie na temat:
Jako jako taki fantastyk poczuwam się do wypowiedzenia na temat samego Harrego Pottera. Więc: nic nadzwyczajnego :D. Lekkie to i niezbyt wpadające mi w gust, ale. Ale jeżeli ktoś chce zaczynać z fantastyką to gorąco polecam. Wyobraźnia autorki jest na prawdę momentami bogata i dobrze wykorzystana.
W każdym razie, z wiekiem sentyment do tej książki mija i patrzy się na nią zupełnie innymi oczami, może też dlatego, że przeczytało się inne, ''dojrzalsze'' rzeczy. Nie zaprzeczam jednak, że Harry jest według mnie bardzo ważnym elementem w czytaniu fantastyki i chyba teraz zajmuje już poważne miejsce w kanonie literatury fantasy - głownie przez swoją marketingowość, ale to już inna bajka...

Teraz na temat:
Tak, myślę że jeżeli byłoby to zrobione z głową, miało dobrze określone zasady na początku, dopracowane mechanicznie itp. to miałoby to szansę zaistnienia w sieci. Jest jednak wiele aspektów gry w Hogwarcie i trzeba by to wszystko tak skoordynować, aby rozgrywka była maksymalnie atrakcyjna. Na moje oko to albo trzeba człowieka, który zajmowałby się tylko tym i niczym więcej, albo całego sztabu ludzi, albo masy czasu... albo... wykorzystania tego, co jest na tym forum - bo sprawdza się dobrze.

Jeżeli bylibyście zainteresowani podrzuceniem kilku bardziej lub mniej chaotycznych pomysłów to zapraszam.

A. I znam, jeszcze kogoś, kto na pewno będzie zainteresowany pomysłem, ale to już sami się dowiecie, jak tylko zobaczy ten temat... Normalnie fanatyka mam w domu
Powrót do góry Go down
rutek_17
VIP
VIP

Dołączył/a : 04/11/2007
Liczba postów : 536

PisanieTemat: Re: RPG Harry Potter :P   Wto Maj 20, 2008 10:16 pm

Osobiście uważam, że pomysł bardzo dobry. Również jestem zapaleńcem Fantastyki i uważam ze harry jest na dolnej półce. Ja bym stworzył coś pod Sapkowskiego, Albo Trudi CanAvan. Choć Harrego więcej ludzi kojarzy i przeczytało, nawet nie fani fantastyki więc to wygra pod względem grywalności.

Dołączył/a : 04/01/2008
Liczba postów : 501

PisanieTemat: Re: RPG Harry Potter :P   Wto Maj 20, 2008 10:23 pm

Pomysł ciekawy i chętnie pomogę w razie jakiś kłopotów, mam bowiem teraz całkiem sporo czasu. Harry jest książką ciekawą choć wolę inną część fantastyki (czyt. fantazy). Projekt ten ma jednak ogromne szanse powodzenia bo ludzie ciągle nie mają dość Harrego (wnioskuje tak po ogromnej ilości blogów na ten temat i ilości ich czytelników). Powodzenia i jeszcze raz, ww razie jakiś kłopotów pomogę.
Powrót do góry Go down
Legumir

PisanieTemat: Re: RPG Harry Potter :P   Wto Maj 20, 2008 10:37 pm

Pisząc ten temat nie myślałem, że spotkam się z tak licznym poparciem głosów.
Więc myślę, że coś można by było stworzyć, lecz musi być to z głową, jak powiedział Vaisterion. Zacznę coś myśleć, a potem wciela jakieś moje plany w życie. Od razu mówię, że nie znam się za bardzo na takich rzeczach, ale znam się na Harry'm i myślę, że moglibyśmy się zgrać.
Jeśli coś konkretnego wymyślę, dam Wam znać a wtedy pogadamy.
Dzięki i pozdro.

Powrót do góry Go down
Silver
Admin
Admin

Dołączył/a : 08/03/2007
Liczba postów : 658

PisanieTemat: Re: RPG Harry Potter :P   Wto Maj 20, 2008 11:08 pm

Ja dodam tylko swoje parę groszy, że mając chęć to tylko nie wystarczy co wiele osób, które są tu od początku wie. To forum rozwija się już od 2 latek można tak jakoś zaokrąglić. Ma rozbudowany system walk i wiele pracy zostało włożonych. Ale to rozwijało się z czasem gdzie wykonywaliśmy swoją robotę jak w prawdziwiej pracy xD Lepiej się zastanowić czy to ma być poważny projekt czy raczej coś przelotnego by zając swój czas

Powrót do góry Go down
Al

PisanieTemat: Re: RPG Harry Potter :P   Wto Maj 20, 2008 11:34 pm

Oto niezgrabny odręczny prototyp mapy gry w quidditha:
Legenda:
ciemny czerw-Gryfindor
żółć-Huffelpuf
kropki z niebieską kropką-gońcy
kropki z brazową kropką-anty tłuczki xD
kropki z cimną żółcią-szukający
kropki z fioletam -bramkaże
szara kropka-sędzia
kropka z jasną czerwoną kropką-posiadacz kafla (czyli sama jasna czerwona to kafel)

FORCE PUSH!!!!! XD
Powrót do góry Go down
dante4444

Dołączył/a : 25/03/2008
Liczba postów : 491

PisanieTemat: Re: RPG Harry Potter :P   Wto Maj 20, 2008 11:37 pm

chyba troche zbyt jaskrawych kolorow uzyles i moze troche za male ludki sa ale ciekawie to zrobiles heh.
Powrót do góry Go down
Domon Kasshu
VIP
VIP

PisanieTemat: Re: RPG Harry Potter :P   Sro Maj 21, 2008 6:45 am

Silver, czy ja wiem czy należy zadać sobie takie pytanie? Pamiętasz wogóle nasz początek? Prymitywne forum zrobioone z forus.pl, zero grafiki i systemu. Kto wtedy mógł myśleć, że tak to wewoluuje i będzie ciągnąć półtora roku (bądźmy dokładni :D), w trakcie którego forum tak zmieni swoje oblicze. Trzeba zacząć od czegoś prostego, sprawdzić czy się przyjmie i powoli się rozwijać, tak jak my.

Powrót do góry Go down
LoRo1987

Dołączył/a : 28/01/2008
Liczba postów : 660

PisanieTemat: Re: RPG Harry Potter :P   Sro Maj 21, 2008 6:53 am

Popieram Domona bo forum które administruje o Naruto też wiele przeszło od ponad roku Nawet rozłam tyle że ta lepsza część na szczęście jest ze mną Też raczej obstawałbym za czymś w klimacie Sapek albo Prachett bo Potter niezbyt mnie przyciąga... Przeczytałem całego co prawda... ale tylko dlatego żeby móc odhaczyć że zaliczone.... Tylko dlatego...
Powrót do góry Go down
Vai
Admin
Admin

Dołączył/a : 07/01/2008
Liczba postów : 363

PisanieTemat: Re: RPG Harry Potter :P   Sro Maj 21, 2008 8:50 am

Jak dla mnie jednak Pottera zdecydowanie łatwiej zaadoptować na potrzeby rozgrywki na forum niż te ambitniejsze książki. Zresztą jest popularniejszy, a Legumir zapewne jest zagorzałym fanem więc zdania nie zmieni. A jeżeli do tego na prawdę dobrze zna realia to nie ma się czego obawiać.

No i jak widzę ekipa ma tu już spore doświadczenie z robieniem for -> Domon, Silver, wiec Legumirze słuchaj dobrych rad, a powinno sie udać:-)

Loro bez obrazy ale z Twojego forum nie radzę Legumirowi brać przykładu -.- wszyscy widzą jak jest...
Powrót do góry Go down
Saga
VIP
VIP

Dołączył/a : 10/03/2007
Liczba postów : 1364

PisanieTemat: Re: RPG Harry Potter :P   Sro Maj 21, 2008 9:16 am

Trzeba przyznać ,że ogólnie HP stał się fenomenem ze względu na tą lekkość w czytaniu i świat.Właśnie świat daje wręcz nie ograniczone możliwości.Jeśli forum zostanie zrobione z głową to sukces gwarantowany

Admin
Admin

Dołączył/a : 08/03/2007
Liczba postów : 658

PisanieTemat: Re: RPG Harry Potter :P   Sro Maj 21, 2008 9:49 am

Ja mogę ci dać dobry pomysł, który może móbłby się przyjąć przez większą ilość graczy, którzy napewno oglądali Władce Pierścieni gdzie dla mnie to był fenomen na dodatek miał wspaniały klimat.
Wiele ras specjalne zdolności wieksze umiejętności np. w posługiwaniu się łukiem. Ludzie mogliby mieć dwie odmiany z gondoru i z drugiej nacji co niestety już nie pamiętam xD

Każda rasa by miała przykładowa więcej siły bądź innych statystyk.
Ogólnie ten świat ma dużo większe pole manewru jeśli chodzi o system walki na przykład. Po za tym to świat Fantasty z prawdziwego zdarzenia gdzie pomysły na przygody nigdy się nie kończą, bo twórca mógł wiele ominąć. Zresztą w książce o hobbicie jest znacznie więcej niż w samej trylogii

Powrót do góry Go down
Nadira
Admin
Admin

Dołączył/a : 07/02/2008
Liczba postów : 713

PisanieTemat: Re: RPG Harry Potter :P   Sro Maj 21, 2008 1:22 pm

Jak dla mnie trochę za dużo tego "Harrego Pottera". Gry rpg, pc, blogi, strony, fora itd... Oczywiście lubię go, przyjemnie się czyta książki niż ogląda filmy. Ale jest zbyt popularny. Gdyby miało powstać takie forum-rpg o Władcy Pierścieni to już bardziej by mnie przekonywało. Tak jak napisał Silver, więcej jest ras, miejsc i ciekawiej by się przygody toczyły

Silver, o drugą odmianę to chyba o Mordor Ci chodziło ;P
Powrót do góry Go down
Remus
Admin
Admin

Dołączył/a : 22/01/2008
Liczba postów : 416

PisanieTemat: Re: RPG Harry Potter :P   Sro Maj 21, 2008 2:29 pm

Uważam, że utworzenie forum o Harrym Potterze to fantastyczny pomysł. Nie będę się długo rozpisywał. Jeśli coś to chętnie służę pomocą.
Legumirze już od pewnego czasu domyślałem się, iż jesteś fanem Pottera. Zdradził cię twój charakter pisania.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: RPG Harry Potter :P   Sro Maj 21, 2008 2:49 pm

Ciekawy pomysł z tym HP. Nie będę się rozpisywał, w razie czego możesz liczy na moją pomoc.
Powrót do góry Go down
rutek_17
VIP
VIP

Dołączył/a : 04/11/2007
Liczba postów : 536

PisanieTemat: Re: RPG Harry Potter :P   Sro Maj 21, 2008 3:10 pm

Silver to Rohan Generalnie miałem też gdzieś w głowie pomysł WP, ponieważ jestem Fanem tej serii i kilka krotnie ją przeczytałem. Włącznie z Hobbitem. To prawda, ze HP jest wszędzie. Odnośnie przygód to WP wygrywa chyba w każdym aspekcie. Już to sobie wyobrażam... Kiedy bierzemy sie do roboty? Z tym władcą.
Legumir jak coś to możesz liczyć na moja pomoc z Harrym ale WP jest genialnym pomysłem XD

VIP

PisanieTemat: Re: RPG Harry Potter :P   Sro Maj 21, 2008 3:11 pm

Co do popularności HP to cóż, już tak jest, że jak cos staje się aż za nadto popularne, to zaczyna ludzi razić :D.
Co do Władcy, to tu pozwolę sobie na nieco osobiste odniesienie: Wszystko tylko nie to xD. Gdybym umierał i ktoś chciałby mnie dobić, to wystarczyło by, że zaczął by to czytać :D. Z tych dwóch pomysłów będę silnie obstawał przy HP.

Powrót do góry Go down
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: RPG Harry Potter :P   Sro Maj 21, 2008 3:17 pm

Mi się podobają 2 pomysły
Powrót do góry Go down
Nadira
Admin
Admin

Dołączył/a : 07/02/2008
Liczba postów : 713

PisanieTemat: Re: RPG Harry Potter :P   Sro Maj 21, 2008 3:18 pm

rutek, możemy w każdej chwili zacząć prace nad forum-rpg o Władcy :]
Ja właśnie byłabym bardziej za WP niż HP. Chętnie bym pomogła przy tworzeniu
Nie widzę nawet problemu by stworzyć dwa fora-rpg o HP i WP. Jedna grupa by tworzyła HP a druga WP
Powrót do góry Go down
Legumir

PisanieTemat: Re: RPG Harry Potter :P   Sro Maj 21, 2008 3:23 pm

Nom, i będziemy nawzajem sobie pomagać

Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: RPG Harry Potter :P   

Powrót do góry Go down

RPG Harry Potter :P
Powrót do góry 
Strona 1 z 4Idź do strony : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Iryś, Irytek, Iryciątko
» Składniki eliksirów
» Wizerunki
» Nie drażnij śpiącego smoka! A na pewno go nie podrywaj..
» Machiavelli, co z ciebie wyrosło?