Saint Seiya PBF
Przyszli rycerze i wojownicy!

Bogowie udali się na spoczynek. Los krain jest w naszych rękach. Szykuje się długa wyprawa, w której udział biorą wszyscy aby odkryć tożsamość tajemniczego obiektu.

Dołącz do wyprawy i pokaż, że jesteś godzien przywdziania zbroi. 
IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Zbroje

Go down 
AutorWiadomość
Sakra
VIP
VIP
avatar

Dołączył/a : 13/10/2007
Liczba postów : 1364

Płeć : Female

PisanieTemat: Zbroje   Czw Lip 03, 2008 6:27 pm

W temacie tym opisane jest szczegółowo zagadnienie Zbroi.
W każdym poście opisane jest inne zagadnienie dotyczące Zbroi:

1. Rodzaje Zbroi
2. Przyznawanie Zbroi
3. Bonusy od Zbroi
4. Parametry Zbroi
5. Ochrona Zbroi
6. Zniszczenie Zbroi
7. Naprawa Zbroi
8. Upgrade Zbroi
9. Ataki od Zbroi


Ostatnio zmieniony przez Sakra dnia Sro Cze 23, 2010 5:27 pm, w całości zmieniany 10 razy
Powrót do góry Go down
Sakra
VIP
VIP
avatar

Dołączył/a : 13/10/2007
Liczba postów : 1364

Płeć : Female

PisanieTemat: 1. RODZAJE ZBROI   Sro Wrz 24, 2008 7:36 pm

1. RODZAJE ZBROI
Każda frakcja posiada swoje zbroje, które różnią się najczęściej "poziomem".
Im zbroja ma niższy poziom, tym stoi niżej w hierarchii (posiada gorsze atrybuty).

1.1 Nieosiągalne normalnie dla graczy zbroje - Boskie Zbroje (3)
Są to zbroje, które posiadają najwyższe parametry i tylko w naprawdę wyjątkowych przypadkach zwykły gracz może przywdziać - za wolą i przyzwoleniem boga, do którego należą. Nie oszukując się - prawie nigdy tej woli nie ma, a tym bardziej przyzwolenia.
Boskie zbroje mają poziom 3 - najwyższy.
1.2 Zbroje Sanktuarium
Dzielą się na trzy podstawowe grupy:
Brązowe (0) - stojące najniżej w randze, posiadające najniższe atrybuty, ale będące najłatwiejsze do zdobycia na najniższym lvl postaci (20 lvl). Niekiedy można zdobyć te zbroje nim się odkryje kosmos!
Srebrne (1) - zbroje wyższej rangi, trudniejsze do zdobycia i posiadające lepsze atrybuty. Rycerze je noszący mają większe przywileje od rycerzy Brązu i są ogólnie uważani za silniejszych od nich. Można te zbroje zdobyć na 40 lvl.
Złote (2) - najwyższej rangi zbroja w Sanktuarium, której posiadacze cechują się największymi mocami. Złote zbroje powszechnie (także w innych frakcjach) uważane są za jeśli nie najlepsze to jedne z najlepszych zbroi, a moc ich rycerzy świadczy o mocy całego Sanktuarium. Są one najtrudniejsze do zdobycia (60 lvl).
  Dodatek:
  Czarne Zbroje i Zbroje Cieni (bez poziomów) - nie można ich upgradować, nie da się ich też naprawić. Można je zdobyć na najniższych lvl ze wszystkich (15lvl i 10lvl). Należą do "czarnej owcy" świątyni - rycerzy, którzy przeszli na złą stronę i żyją innym kodeksem.
1.3 Zbroje Świętych Wojowników
Zbroje te są stawiane wszystkie na równi w hierarchii - ponieważ jest ich niewiele i trafiają tylko do wybrańców.
Zbroje Świętych Wojowników (2) - mają ten sam poziom co Złote i także zdobywa się je na 60 lvl. Są to bardzo wytrzymałe zbroje, które często posiadają własną broń jako ich część. Daje ona niekiedy dodatkowe "atuty" w atakach.
1.4 Zbroje Boskich Wojowników
Zbroje Boskich Wojowników (2) - są na tym samym poziomie co zbroje Świętych Wojowników jak i posiadają te same parametry. Służą jednak innemu panu.
1.5 Łuski Posejdona
Łuski nastawione są bardziej na dodatkowe zdolności swoich rycerzy niż obronę i wytrzymałość. Mogą posiadać swoją broń, która daje im dodatkowe "atuty" w atakach. Spotykamy się tu z dwoma rodzajami zbroi:
Łuski Syreny (1) - będące na tym samym poziomie co srebrne zbroje, wiemy jednak o istnieniu tylko jednej takiej zbroi (dodatkowe zbroje zostały usunięte przez Sagę). Zdobyć ją można na 40 lvl.
Łuski Generałów (2) - stoją w hierarchii na równi ze złotymi zbrojami, można je zdobyć na 60 lvl.
1.6 Zbroje Zjaw
Zbroje sług Hadesa posiadają specjalną cechę, jakiej nie ma żadna inna frakcja - na terenie na którym Hades ma władzę i działa jego moc, zbroje dostają bonusy. Mogą posiadać swoją broń, która daje im dodatkowe "atuty" w atakach. Zbroje dzielą się na trzy podstawowe grupy:
Zbroje Ziemskie Spectran (0) - najsłabsze w tej frakcji zbroje, które można zdobyć od 30 lvl. Są nieco lepsze od Brązowych.
Zbroje Niebiańskie Spectran (1) - zbroje wyższej rangi w tej frakcji zbroje, które można zdobyć od 50 lvl. Są one porównywalne do Srebrnych, mają ten sam poziom (chyba, że dostaną bonus).
Zbroje Sędzich (2) - jedne z najpotężniejszych zbroi, można je zdobyć od 70 lvl, przy czym należy także posiadać odpowiednią pozycję (minimum 40 wygranych pojedynków i tylko 10 przegranych). Mówi się iż Sędzia potężniejszy jest od Złotego Rycerza. Bardzo trudno jest zostać Sędzią i jest to niezwykle wysokie stanowisko - jako iż podlegają mu potem zastępy innych Zjaw.

1.7 Dodatek: Zbroje Gerontów
Frakcja Hery posiada niezwykle zhierarchizowane społeczeństwo. Ich zbroje posiadają 2 typy, ale rozróżnia się 3 grupy rycerzy (gerontów). Zbroje często posiadają własną broń, która daje im dodatkowe "atuty" w atakach. Zbroje dzielą się na:
Zbroje Gerontów (1) - zbroje posiadają ten sam poziom co Srebrne, jednak cechują je nieco lepsze atrybuty. Można je zdobyć na 50 lvl. Rycerze noszący te zbroje dzielą się na dwie grupy - zwykłych Gerontów i 5 wyższej rangi.
Zbroje Króli (2) - zbroje, które mogą iść w szranki ze złotymi zbrojami. Zdobyć je można na 70 lvl. Są jednak tylko dwie takie zbroje i główny problem polega na tym, iż trzeba się wywodzić z samej frakcji Hery swym rodem - mieć krew którejś z linii króli, w przeciwnym razie tytuł może być podważony przez innych Gerontów, bądź zbroja może nie zostać przyznana (albo nie przyjmie pretendenta).

1.8 Dodatek: Zbroje Satelit
Zbroje Satelit nie są zbyt wytrzymałe, każda z nich posiada jednak łuk i najczęściej działają w niewielkich oddziałach. Dzielą się na trzy podstawowe grupy:
Zbroje Łowczyń (0) - najniższe rangą zbroje. Są na poziomie brązowych i można je otrzymać od 25 lvl.
Zbroje Kapitańskie (1) - niektóre łowczynie po osiągnięciu 40 lvl zostają mianowane dowódcami niewielkich oddziałów. Otrzymują one zbroje wyższe rangą. Są one na tym samym poziomie co Srebrne zbroje.
Zbroje Nimf (2) - najwyższe rangą Satelity dorównują mocą złotym rycerzom. Nie są osiągalne dla zwykłych śmiertelniczek. Nie używają też łuków, zamiast których posiadają halabardy.

1.9 Dodatek: Zbroje Posłańców
Zbroje normalnie nie dostępne dla graczy. To bogwie decydują, czy jakiś człowiek na nią zasłużył. Niewielu jest takich, co zyskali przychylność jakiegoś boga jak i posiedli wystarczające umiejętności do stania się jednym z posłańców. Posłańcy posiadają specjalną zdolność, umożliwiającą im lot w powietrzu (nie da się z tego korzystać w walce). Wymagany jest dla nich lvl 190, zbroje mają poziom(2).

_________________


Największy zbiór polskich fików SS na sieci!
Czytaj, pisz i dziel się!


Ostatnio zmieniony przez Sakra dnia Wto Cze 22, 2010 1:52 pm, w całości zmieniany 8 razy
Powrót do góry Go down
Sakra
VIP
VIP
avatar

Dołączył/a : 13/10/2007
Liczba postów : 1364

Płeć : Female

PisanieTemat: 2. PRZYZNAWANIE ZBROI   Sro Wrz 24, 2008 7:43 pm

2. PRZYZNAWANIE ZBROI
Każda frakcja posiada swój wewnętrzny system przydzielania zbroi. W niektórych przypadkach bohater może trenować z myślą o zdobyciu danej zbroi. Ostateczny przydział zbroi pozostaje w rękach Admina danej frakcji.
Pamiętając iż każda ze zbroi posiada swoją duszę należy się liczyć z możliwością opuszczenia przez nią rycerza. Staje się tak za decyzją Admina danej frakcji, który przydzielił zbroję graczowi.

Sanktuarium.
1. Złote zbroje
Można pretendować, jednak by otrzymać w przyszłości złotą, trzeba się naprawdę wykazać cierpliwością i pracą. Każdy ma obowiązek napisania w karcie postaci zodiaku postaci co wiadomo, że jest postawą by znak zodiaku zgadzał się ze broją, jaką postać chciałaby otrzymać, nawet jeśli nie wiadomo kiedy się ona urodziła.
O predyspozycjach na złotego rycerza decyduje Wielki Mistrz.
Wymagania na złotego rycerza są następujące:
  * umiejętność odgrywania postaci
  * cechy i wady postaci
  * kierunek kształcenia się postaci
  * mentalne predyspozycje na stanowisko Złotego Rycerza
Wielki Mistrz sam znajduje spośród uczniów potencjalnych kandydatów na złotych rycerzy. Przydziela im specjalne treningi pod tym kątem.
Gdy uczeń jest gotowy na przyjęcie złotej zbroi zostaje przydzielona mu przez WM misja specjalna. Wraz z pozytywnym jej wykonaniem gracz zdobywa Złotą Zbroję.
Istnieje możliwość otrzymania Złotej Zbroi przez Brązowego Rycerza, gdy ten wyróżnia się spośród innych (w walce jak i w życiu sanktuarium). Postać musi mieć wysoką liczbę zwycięstw odniesionych w swoich pojedynkach, jak i sporą ilość wykonanych misji.
2. Srebrne zbroje
Można pretendować na srebrnego rycerza. W niektórych przypadkach można pretendować do określonej srebrnej zbroi. Istnieje możliwość zdobycia przez kogoś wcześniej danej zbroi - w celu rozwiązania konfliktu gracze pojedynkują się.
By zdobyć daną zbroję należy wykonać misję przydzieloną przez WM bądź mistrza postaci. W przypadku pojedynku między postaciami - gdy wygrany nie wykonał jeszcze misji, jest ona mu wyznaczana. Po jej wykonaniu otrzymuje bez przeszkód zbroję.
Przegrany ma prawo pretendować do innej srebrnej zbroi. WM decyduje o tym, czy otrzyma ją bez kolejnej misji, czy od razu.
W większości przypadków to WM sugeruje zbroję odpowiednią dla gracza jako nagrodę za wykonaną misję.
O przydzieleniu przez WM zbroi decydują:
  * cechy i wady postaci
  * kierunek kształcenia się postaci
  * mentalne predyspozycje postaci
3. Brązowe zbroje
Można pretendować na rycerza z brązu. W niektórych przypadkach można pretendować do określonej zbroi. W pewnych okolicznościach zostaje się wysłanym na treningi poza teren świątyni.
Co jakiś czas odbywają się walki o zbroje z brązu, do których można przystąpić. Jeśli ktoś pretenduje do określonej zbroi, walki o nią są wstrzymane do momentu uzyskania przez niego odpowiedniego lvl (decyduje palma pierwszeństwa, nie czeka się na wszystkich). Gdy do walki o brązową zbroję nie zgłosi się żaden gracz, zostaje ona przesunięta na termin późniejszy i zbroja pozostaje pusta.

Asgard.
Gracze mogą pretendować do zbroi Świętych Wojowników. Po osiągnięciu odpowiedniego lvl zostaje im przydzielona misja od kapłanki. Po wykonaniu danej misji otrzymują zbroję. Admin jako wola Odyna decyduje o tym, którą zbroję otrzymają, jeśli gracz nie wybierze na początku jaką by chciał zbroję.
O przydzieleniu zbroi decydują:
  * cechy i wady postaci
  * kierunek kształcenia się postaci
  * mentalne predyspozycje postaci
Zbroje Bożych wojowników przyznawane są najsilniejszym. W przypadku kilku pretendentów, spór rozstrzygany jest przez pojedynek.
O przydzieleniu zbroi decydują:
  * kierunek kształcenia się postaci
  * mentalne predyspozycje postaci

Posejdon.
Gracze mogą pretendować do konkretnej zbroi. W przypadku gdy Admin stwierdza iż nie spełniają warunków na zostanie danym generałem proponują im inną zbroję. W przypadku drugiego pretendenta przystępują oni do pojedynku. W większości przypadków otrzymują zbroje za wolą Posejdona (admina danej frakcji). Zbroje są im przydzielane ze względu na:
  * cechy i wady postaci
  * kierunek kształcenia się postaci
  * mentalne predyspozycje postaci
Zbroje otrzymuje się po wykonaniu misji na powierzchni.

Hades.
W krainie umarłych panuje hierarchia siły i zasada "kto pierwszy ten lepszy". O tym kto dostanie jaką zbroję decydują przede wszystkim:
  * umiejętności postaci
  * cechy i wady postaci
  * mentalne predyspozycje postaci
Gracze mają możliwość pretendowania o zbroje spectranów. Sędziowie wyznaczani są przez samego Hadesa (admin danej frakcji).
Misje przydzielane są wyłącznie przyszłym sędziom. W pozostałych przypadkach spory o zbroję rozwiązuje walka.

Dodatki:
Dark zbroje.
Są to najprostsze ze wszystkich zbroi do zdobycia, bo tak naprawdę wystarczy zdobyć tylko odpowiedni lvl i być pierwszym do danej zbroi. Nie istnieje tu żaden specjalny system wyboru - można najwyżej pojedynkować się z kimś o daną zbroję, w celu jej otrzymania, jeśli ktoś inny też ma na nią ochotę.
Cienie natomiast nie mają w ogóle problemów - gdyż otrzymać mogą swoją zbroję od razu bez żadnej misji bądź walki na lvl 10.
Jak można się domyśleć - najniższe wymagania wiążą się z zbrojami o najmniejszych atrybutach. Większość Dark Saintów to npc'e w przygodach dla młodych postaci, można jednak stać się jednym z nich jeśli takie jest pragnienie gracza.

Hera.
W świątyni Hery bardzo duże znaczenie ma pochodzenie rycerzy. Panuje tu hierarchia nie tylko siły ale i rodu. Osoby związane więcej z jakąś zbroją mają większe szanse na jej zdobycie (prawo wręcz dziedziczne). W przypadku jednak, gdy ktoś inny pragnie daną zbroję, problem rozwiązuje się pojedynkiem.
Gracze mają więc możliwość pretendowania do jakiejś zbroi (zwłaszcza w momencie gdy jakiś "przodek" ją przywdziewał).
O tym czy otrzymają zbroję decydują:
  * cechy i wady postaci
  * mentalne predyspozycje postaci
  * pochodzenie postaci
Zbroje otrzymuje się po wykonaniu misji przydzielonej przez wyrocznię, bądź zadania rodowego.

Artemis.
Nie istnieje tu żadna zasada przydzielania zbroi. Po osiągnięciu odpowiedniego lvl szkolące się dziewczyny otrzymują od swej mistrzyni różne zadania, które sprawdzają ich umiejętności i gotowość do pełnienia pełnej służby jako Satelit.
Spośród Satelit, te które wyróżniają się mają szansę zostać mianowane Kapitanami.

Aniołowie.
Nie da się pretendować o stanowisko jednego z celestiali. Posłańcy bogów wybierani są przez samych bogów.


Listy zajętych zbroi znaleźć można w tematach poszczególnej frakcji:

_________________


Największy zbiór polskich fików SS na sieci!
Czytaj, pisz i dziel się!


Ostatnio zmieniony przez Sakra dnia Sro Cze 23, 2010 5:25 pm, w całości zmieniany 6 razy
Powrót do góry Go down
Sakra
VIP
VIP
avatar

Dołączył/a : 13/10/2007
Liczba postów : 1364

Płeć : Female

PisanieTemat: 3. BONUSY OD ZBROI   Sro Wrz 24, 2008 8:15 pm

3. BONUSY OD ZBROI
Każda zbroja przydziela rycerzowi dodatkowych punktów (liczba określona w tabeli). Punkty te dodaje się do jednej ze statystyk postaci, wykorzystywanych w walce (siła/zręczność/kosmos). Są one wliczane w walkę tylko w przypadku, gdy rycerz ma nałożoną zbroję. Jeśli zbroja nie chroni rycerza, bądź uległa zniszczeniu rycerz nie otrzymuje tego bonusu.
Punkty od zbroi dopisuje się do punktów postaci po znaku "+".
Przykład rozdania punktów od zbroi napisał:
Siła: 44 + 20
Budowa: 19
Zręczność: 29
Kosmos: 23
W przypadku gdy punkty od zbroi sprawiają, iż postać znajduje się w jakimś "bonusie", otrzymuje go ona.
W przypadku gdy postać ma karę bez punktów od zbroi - a z punktami nie ma jej, punkty od zbroi "znoszą" karę.
W przypadku, gdy punkty od zbroi sprawiają, iż postać jest w przedziale "kary" - nie otrzymuje jej ona, gdyż to zbroja "steruje" swoimi punktami zgodnie z wolą rycerza.
przykład napisał:
postać posiada brązową zbroję:
Siła : 11
Budowa : 8
Zręczność: 19
Kosmos: 32 + 10
ma jednak dobrą kontrolę nad kosmosem, gdyż punkty pochodzą od zbroi

W przypadku obrony gracza do punktów budowy postaci dodaje się punkty od zbroi.
  Np. w przypadku obrony kosmosem:
  (Budowa + pkt.zbroi) + Kosmos
  Np. w przypadku obrony zwykłej:
  (Budowa + pkt.zbroi)*3

Specjalnymi bonusami jakie mogą posiadać zbroje są bronie i inne "narzędzia" (łańcuchy, dyski, topory, miecze, włócznie, łuk etc.). Zwiększają one w jakiś sposób z reguły możliwości ataku/obrony/działań rycerza. Jeśli wykorzystują one swoje własne techniki, nie trzeba się ich uczyć samemu, a obrażenia od nich są dodatkowe (przykład - ognisty miecz).
Tylko takie bronie oraz broń stworzona przez bogów jest w stanie stawić czoło zbrojom i rycerzom nie ulegając zniszczeniu.

_________________


Największy zbiór polskich fików SS na sieci!
Czytaj, pisz i dziel się!


Ostatnio zmieniony przez Sakra dnia Pią Kwi 30, 2010 4:48 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Sakra
VIP
VIP
avatar

Dołączył/a : 13/10/2007
Liczba postów : 1364

Płeć : Female

PisanieTemat: 4. ATRYBUTY ZBROI   Sro Wrz 24, 2008 8:22 pm

4. PARAMETRY ZBROI
Zbroje opisane są przez określone parametry. Dzięki nim można zobaczyć, która posiada większą ochronę, która jest bardziej wytrzymała, a która rozwija mocniej zdolności rycerzy w większym bądź mniejszym stopniu.
Tymi parametrami są:

P. - poziom zbroi
Zbroje mają cztery poziomy, mówiące o ich potędze.
Krew rycerza posiadającego zbroje wyższego poziomu zwiększa poziom niższych zbroi zgodnie z tabelą UPGRADU. W przypadku zbroi z brązu, gdy przechodzi ona na poziom 2 to automatycznie otrzymuje bonusy z poziomu 1. Ta sama zasada działa na zbroje srebrne i spectran.
Boskie zbroje są najwyższej klasy i posiadają poziom 3. Inne zbroje, które dochodzą do 3 poziomu stają się czasem 'Kamui' - materią dorównującą mocą boskim zbrojom (zgodnie z realiami Kurumady - to nie jest efekt stały, ale tymczasowy, który można wywołać).

Punkty - mówią o ilości dodatkowych pkt. przydzielonych przez daną zbroję. Punkty te są kontrolowane przez zbroję. Gdy rycerz nie ma nałożonej zbroi, bądź ma ją zniszczoną, nie brane są pod uwagę. Z tego też względu dopisuje się je oddzielnie w kartach postaci po punktach postaci. Szerzej opisane są w pkt. 3. Bonusy od Zbroi.

ZHP - punkty życia zbroi. Mówią o jej stanie. W przypadku sporych obrażeń zbroja może ulec częściowemu uszkodzeniu, a nawet niektóre jej fragmenty mogą zostać zniszczone. Szerzej opisane są w 5. Ochrona Zbroi.

Ochrona - opisuje obrażenia jakie zbroja na siebie przyjmuje chroniąc rycerza. Część ataku oczywiście trafia właściciela zbroi.
Gdy zbroje zyskują 1 poziom ich ochrona wzrasta o 20.
Gdy zbroje zyskują 2 poziom ich ochrona wzrasta o 30.
Gdy zbroje zyskują 3 poziom ich ochrona wzrasta o 100.
Szerzej opisana jest w 5. Ochrona Zbroi.


_________________


Największy zbiór polskich fików SS na sieci!
Czytaj, pisz i dziel się!


Ostatnio zmieniony przez Sakra dnia Sro Cze 16, 2010 4:17 pm, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry Go down
Sakra
VIP
VIP
avatar

Dołączył/a : 13/10/2007
Liczba postów : 1364

Płeć : Female

PisanieTemat: 5. OCHRONA ZBROI   Sro Wrz 24, 2008 8:37 pm

5. OCHRONA ZBROI
Głównym zadaniem zbroi jest ochrona rycerza. Bez niej są oni zwykłymi ludźmi o wielkiej mocy - lecz słabymi na ciele.
O wielkości obrony ciała rycerza mówi statystyka "Ochrona". Określa ona ilość przyjmowanych na zbroję obrażeń, jakie zadaje przeciwnik. Może ona pochłonąć cały atak, bądź tylko jego część (wartość ochrony jest taka sama dla każdego ataku).
Ochrona może ulec zmianie, jeśli zbroja osiągnie wyższy poziom, o wartość podaną w pkt. 8. Upgrade zbroi.

Łatwo zauważyć iż niektóre zbroje nastawione są na większą ochronę swoich rycerzy niż inne, oraz im wyższy zbroja ma poziom - tym lepszą ochronę posiada.
przyład napisał:
Złoty rycerz jest atakowany i się nie broni ani nie unika (przyjmuje obrażenia):
Atak 310 dmg
Ochrona 100 => 310-100 = 210
Obrażenia jakie otrzymał Złoty Rycerz: 210 dmg
Przyjęte przez zbroję obrażenia: 100 dmg

atakowany jest jeden z generałów Posejdona
Atak 80 dmg
Ochrona 90 => 80-90 < 0
Przyjęte przez zbroję obrażenia: 80 dmg
Generał nie otrzymał żadnych obrażeń

atakowany jest jakiś spectran (ziemski)
Atak 80 dmg
Ochrona 30 => 80-30=50
Obrażenia jakie otrzymał Spectran: 50 dmg
Przyjęte przez zbroję obrażenia: 30 dmg
Dzieje się tak w sytuacji, gdy to rycerz jest atakowany przez przeciwnika.

Pamiętajmy jednak - iż są osoby, które specjalnie starają się atakować zbroję, nie człowieka, i ją zniszczyć. Osoba taka musi posiadać ogromną moc - jako iż nie jest to łatwe zadanie i z reguły nie na jeden atak.
Zbroja będąca celem ataku automatycznie wchodzi w stan "większej obrony". Broni się sama z mocą o wiele większą niż gdyby bronił się rycerz. Obrona ta jednak jest niezależna od tury rycerza (nie traci on jej i może spokojnie wykonać atak)

OBRONA ZBROI: 10*pkt.zbroi

Jest to moc, jaką odejmuje się od ataku skierowanego na nią. Pozostałe obrażenia obrażenia odejmuje się normalnie od jej ZHP (Zbroi HP).
przykład napisał:
atakowana jest srebrna zbroja:
obrona srebrnej zbroi: 10 * 17 (pkt zbroi) = 170
Atak 250 dmg
Przyjęte obrażenia: 250-170 = 80dmg
Zbroja traci 80 ZHP

_________________


Największy zbiór polskich fików SS na sieci!
Czytaj, pisz i dziel się!


Ostatnio zmieniony przez Sakra dnia Pią Kwi 30, 2010 2:43 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Sakra
VIP
VIP
avatar

Dołączył/a : 13/10/2007
Liczba postów : 1364

Płeć : Female

PisanieTemat: 6. ZNISZCZENIE ZBROI   Sro Wrz 24, 2008 8:44 pm

6. ZNISZCZENIE ZBROI
Zbroja posiada sporo własnego życia (ZHP), jednak ono nie regeneruje się tak szybko i nie da się go tak łatwo leczyć. Tylko kowale bądź jakieś specjalne miejsca mają pozytywny wpływ na zbroje. Tak więc jej życie podczas gry może stopniowo maleć.
Podczas samej walki z potężnym przeciwnikiem często też zdarza się, iż zbroje ulegają częściowemu, bądź całkowitemu zniszczeniu.
Zbroje mają swoje takie "punkty" krytyczne, kiedy to jakaś ich część zostaje zniszczona - inne zaś nadal chronią rycerza prawie nietknięte.
Zdarza się tak w walce z kimś, kto cały czas atakuje jakiś punkt na ciele rycerza - jakieś wybrane miejsce.

Gdy ZHP spada do 75% jakaś jej część ulega zniszczeniu
Gdy ZHP spada do 50%, kolejna jej część ulega zniszczeniu
Analogicznie - przy spadku ZHP do 25%, kolejna część ulega zniszczeniu
Gdy ZHP spadnie do 0, zbroja ulega całkowitemu zniszczeniu.

W przypadku, gdy rycerz atakowany jest w miarę równomiernie (ciosy padają w różne części ciała), zbroja niszczeje równomiernie - i dopiero po stracie całego ZHP ulega zniszczeniu.

_________________


Największy zbiór polskich fików SS na sieci!
Czytaj, pisz i dziel się!
Powrót do góry Go down
Sakra
VIP
VIP
avatar

Dołączył/a : 13/10/2007
Liczba postów : 1364

Płeć : Female

PisanieTemat: 7. NAPRAWA ZBROI   Sob Paź 04, 2008 10:13 pm

7. NAPRAWA ZBROI
Naprawą zniszczonych zbroi w każdej frakcji zajmuje się kowal. Kowalem może być jeden z rycerzy (A) danej frakcji bądź jakiś npc (B). Do naprawy zbroi potrzebna jest krew - o czym zazwyczaj na samym początku wie tylko kowal danej frakcji i npc'e władające nią.
Wyjątek! Zbroja Feniksa.

Ad.A
  W pierwszym przypadku o naprawie zbroi decyduje gracz. On stawia wymogi i nie ma tu zazwyczaj żadnej misji. Podstawą jest tylko odnalezienie gracza, jeśli nie jest łatwo osiągalny.

Ad.B
  W drugim przypadku naprawa zbroi wiąże się najpierw z misją przydzielaną przez przywódcę danej frakcji. Może to być jednak także misja przydzielona przez kowala npc'a.
  Misja najczęściej będzie się wiązać z odnalezieniem kowala, bądź udzieleniu jemu pomocy.
W przypadku braku kowala w jakiejś frakcji, to przywódca frakcji decyduje co czynić dalej (np. brak odpowiedniego rycerza).
Możliwe jest naprawienie zbroi przez kowala z innej frakcji, ze skutkiem tej naprawy określonym przez Admina. (z reguły będzie on pozytywny - każda frakcja posiada naprawdę dobrego fachowca)

Kowale danych frakcji i osoby przydzielające misje:
Sanktuarium: Złoty Rycerz Barana jest kowalem świątyni
Hades: Spectran Cyklop jest kowalem świata podziemnego
Asgard: kowal Wayland jest jedyną osobą, która może naprawić zbroje Odyna, o wskazówki należy pytać Arcykapłana lub Kapłankę Odyna (misja)
Posejdon: na wyspie Rodos można naprawić zbroje u potomków Telchinów (dostanie się misje u kowali)
Hera: na wyspie Lemnos znajduje się wioska, w której otrzyma misje od npc'a związaną z naprawą zbroi

kowale pochodzą z serii SS oraz z mitologii nawiązujących do danych frakcji

_________________


Największy zbiór polskich fików SS na sieci!
Czytaj, pisz i dziel się!
Powrót do góry Go down
Sakra
VIP
VIP
avatar

Dołączył/a : 13/10/2007
Liczba postów : 1364

Płeć : Female

PisanieTemat: 8. UPGRADE ZBROI   Sob Paź 04, 2008 10:52 pm

8. UPGRADE ZBROI
Zbroje naprawia się wykorzystując krew. Zależnie od tego jaką krew wykorzysta się do naprawy - zbroje mogą zyskać większe właściwości. Zostaną w ten sposób upgradowane, dostaną boosta czy też polepszone - jak kto woli to nazwać.
'Przebudzenie' nowych atrybutów zbroi może nastąpić natychmiastowo, bądź w czasie późniejszym (w przypadku dużego upgradu).

Zależnie od rodzaju krwi i zbroi jaką ona ma naprawić sporządzona jest tabela upgradu:


W przypadku, gdy zbroja przeskakuje nagle o kilka poziomów w górę, dodaje się jej bonusy z niższych poziomów.
Przykłady napisał:
Brązowa(0) otrzymując poziom Złotej(2) przechodzi przez bonus dawany przez Srebrną(1)
Brązowa(0) otrzymując poziom Boskiej(3) przechodzi przez bonusy Srebrnej(1) i Złotej(2)
Srebrna(1) otrzymując poziom Boskiej(3) przechodzi przez bonus Złotej(2)

Przykład statystyk wszystkich zbroi na poziomie Boskim(3):


UWAGA!
Na początku serii ŻADNA postać nie wie o takim działaniu krwi na zbroje, tym bardziej niewielka ilość postaci posiada w ogóle wiedzę na temat naprawy postaci za pomocą krwi!

_________________


Największy zbiór polskich fików SS na sieci!
Czytaj, pisz i dziel się!


Ostatnio zmieniony przez Sakra dnia Sro Cze 16, 2010 4:18 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Sakra
VIP
VIP
avatar

Dołączył/a : 13/10/2007
Liczba postów : 1364

Płeć : Female

PisanieTemat: 9. ATAKI OD ZBROI   Sob Paź 04, 2008 10:56 pm

9. ATAKI OD ZBROI
Nie są one częścią zbroi. Nie zdobywa się ich automatycznie po zdobyciu zbroi. Ataki te są przykładowymi atakami, których można się nauczyć, ale nie trzeba. Zostały one opracowane na podstawie ataków występujących w serii SS. Pamiętajmy jednak - iż nasi rycerze nie są tymi rycerzami, którzy występowali w znanej nam serii. Są zupełnie innymi ludźmi, z zupełnie inną historią.
Mogą oni nauczyć się jakiegoś istniejącego w serii ataku (zakładając, iż jest on przekazywany za każdym razem z mistrza na ucznia i tak przetrwał), mogą także stworzyć swoją własną technikę – podobną mniej bądź bardziej do tej znanej z serii bądź też zupełnie inną (wszystko zależy od pomysłowości graczy).
Opis szczegółowy ataków znajduje się w temacie „Ataki”.

_________________


Największy zbiór polskich fików SS na sieci!
Czytaj, pisz i dziel się!
Powrót do góry Go down
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Zbroje   

Powrót do góry Go down
 
Zbroje
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Saint Seiya PBF :: Off-Topic :: ARCHIWUM FORUM-
Skocz do: