Saint Seiya PBF
Przyszli rycerze i wojownicy!

Bogowie udali się na spoczynek. Los krain jest w naszych rękach. Szykuje się długa wyprawa, w której udział biorą wszyscy aby odkryć tożsamość tajemniczego obiektu.

Dołącz do wyprawy i pokaż, że jesteś godzien przywdziania zbroi. 
IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Życie w poszczególnych krainach.

Go down 
AutorWiadomość
Sakra
VIP
VIP
avatar

Dołączył/a : 13/10/2007
Liczba postów : 1364

Płeć : Female

PisanieTemat: Życie w poszczególnych krainach.   Pią Gru 12, 2008 2:46 pm

Poniżej zostały opisane zasady jakie panują w każdej frakcji. Ich mentalność i sposób pojmowania świata.

Pod spodem zaś jest lista miejsc, w których niemożliwa jest teleportacja.

1. Asgard
2. Sanktuarium
3. Podwodne Królestwo - Atlantyda
4. Królestwo Zmarłych
5. Heraion

_________________


Największy zbiór polskich fików SS na sieci!
Czytaj, pisz i dziel się!


Ostatnio zmieniony przez Sakra dnia Pią Sty 02, 2009 3:24 pm, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry Go down
Sakra
VIP
VIP
avatar

Dołączył/a : 13/10/2007
Liczba postów : 1364

Płeć : Female

PisanieTemat: Re: Życie w poszczególnych krainach.   Pią Gru 12, 2008 2:48 pm

1. ASGARD

Asgard uważany jest przez Posejdona za jego kolonię na ziemi. Asgardczycy wierni są jednak Odynowi. Są oni potomkami wojowników a także wikingów i tak jak oni posiadają swoje surowe prawa. Walka bronią jest dla nich czymś normalnym, a zginięcie w walce jest dla nich honorem i drogą do Walhalli.
W tak surowym klimacie często giną najsłabsi, którzy nie są w stanie przeżyć. Ci którzy są silni są respektowani i piastują najczęściej największe godności.
Ktoś, kto nie posiada wyrobionego własnego ‘imienia’ bądź imienia przodków, ma niewiele do powiedzenia i jest traktowany jak ktoś mało ważny, jak zwykły człowiek.
Ludzie, którzy nie znają własnej siły i rzucają się na to co dla nich zbyt wielkie mogą się łatwo pożegnać z życiem. Zabicie kogoś, dla Asgardczyka niewiele znaczy, chyba że ta osoba jest silna i ma wyrobione imię - wtedy może się szczycić jego pokonaniem. Gdy jednak z jego ręki padnie ktoś słaby - uznane to jest prędzej za głupotę młodego, który nie wiedział gdzie jest jego miejsce.
Krainę Wiecznej Zimy zamieszkują nie tylko ludzie ale i olbrzymy, mające swoje historie życiowe. Także byli i są wojownikami. W większości zamieszkują tereny skaliste, przeważnie góry. W mitologii krainę tę zamieszkiwały nawet istoty takie jak elfy oraz krasnoludy. Wspominane są nawet wojowniczki Walkirie, które sprowadzają dusze wojowników właśnie do Walhalli. Pewne źródła podają, że jedną z tych wojowniczek podobno jest kapłanka Odyna - Hilda.

ZAKAZ TELEPORTACJI OBOWIĄZUJE W MIEJSCACH:
* Pałac Odyna (Valhalla)
* Miejsca, gdzie znajduje się Posąg Odyna
* Przejście do Podwodnego Królestwa (bez wiedzy o jego położeniu)By zapoznać się lepiej z psychiką tego ludu polecam mangę "Vinland Saga" - Uwaga! Zawiera ona brutalne sceny i nie jest raczej przeznaczona dla młodego czytelnika!

_________________


Największy zbiór polskich fików SS na sieci!
Czytaj, pisz i dziel się!


Ostatnio zmieniony przez Sakra dnia Pią Sty 02, 2009 3:25 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Sakra
VIP
VIP
avatar

Dołączył/a : 13/10/2007
Liczba postów : 1364

Płeć : Female

PisanieTemat: Re: Życie w poszczególnych krainach.   Pią Gru 12, 2008 2:51 pm

2. SANKTUARIUM

Świątynia od tysiącleci pozostaje odcięta od świata, ukryta przed nim. O rycerzach zaś krążą jedynie legendy, które znają jednak nieliczni.
Zwykli ludzie niezwykle nie są w stanie do niej trafić, gdyż otacza ją bardzo silna bariera, która sprowadza na nich iluzję i nie wpuszcza ich do środka. Bariera ta nie jest jednak w pełni wyczuwalna - istnieje ona wokół świątyni za sprawą Ateny, tak samo jak energia Ateny oddziałuje mocniej w niektórych rejonach samego Sanktuarium.

Drugim miejscem, które jest chronione są Domy Zodiaku. Kosmos Ateny zapobiega teleportacji. Każdy kto posiadł tę zdolność i tak musi przejść tą samą ścieżkę jak wszyscy, gdyż zdoła się on teleportować na nie więcej niż kilka metrów.
Istnieją jednak 'tajne ścieżki', które prowadzą do domów zodiaku. Niewielu zna jednak te drogi. Jedynie nieliczni dowódcy straży posiedli tą informacje oraz część Złotych Rycerzy.

Prawa jakie panują w tym miejscu są niezwykle surowe. Słabi giną, gdyż niezdolni są przeżyć. Ci którzy nie są w stanie obronić własnych praw, bądź znaleźć kogoś kto będzie nad nimi czuwał będą uznani za słabeuszy i popychadła.
W świątyni głównie poświęca się czas na nauki i treningi. Nikt nie ma prawa opuszczać jej terenu, oraz tym bardziej wynosić zbroje.
Jedynymi osobami, które nie muszą pytać o pozwolenie na opuszczenie świątyni są Złoci i Srebrni Rycerze.

W Sanktuarium panuje prawo wojskowe. Zdrada jest surowo karana. Osoby nieposłuszne są najczęściej wzgardzone. Ktoś kto zawiódł pokazał, iż jest słaby i stracił w oczach pozostałych.
Surowe treningi stwarzają jednak silne więzy między uczniami, którzy to potem stają się rycerzami.
Przyjaźń, zaufanie oraz wiara w siebie wzmacnia Rycerzy. Najważniejszą rzeczą jednak jest lojalność i oddanie Atenie.
Od małego uczeni posłuszeństwa wobec niej i jej przedstawiciela na ziemi - Wielkiego Mistrza, zrobią prawdopodobnie prawie wszystko co się im karze, jeśli będą święcie przekonani, iż robią to w jej imię.
Wychowani w tak brutalnym środowisku rycerze mają wielki respekt dla osób będących wyżej w hierarchii, jako tych silniejszych i bardziej oddanych Atenie. Respekt jednak może zmienić się zawsze w równie wielką pogardę, gdy ktoś w ich oczach zdradzi lub nie zachowa się tak jak powinien.

ZAKAZ TELEPORTACJI OBOWIĄZUJE W MIEJSCACH:
* Domy Zodiaku
* Pałac Wielkiego Mistrza
* Świątynia Ateny

_________________


Największy zbiór polskich fików SS na sieci!
Czytaj, pisz i dziel się!


Ostatnio zmieniony przez Sakra dnia Pią Sty 02, 2009 3:25 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Sakra
VIP
VIP
avatar

Dołączył/a : 13/10/2007
Liczba postów : 1364

Płeć : Female

PisanieTemat: Re: Życie w poszczególnych krainach.   Pią Gru 12, 2008 4:07 pm

3. PODWODNE KRÓLESTWO - ATLANTYDA

Atlantyda nie posiada własnych miast. Nie stanowi od wieków odciętej społeczności, ani się sama nie izoluje. Kraina sama jest odcięta od całego świata zewnętrznego i większość żyjących tu znalazło się w tym miejscu nie z własnej woli.
Mieszkańców tych terenów można podzielić na dwie grupy. Pierwszą stanowią nieliczni, którzy zostali tu sprowadzeni. Świadomi istnienia tego miejsca sami pragnęli się tu dostać. Drugą stanowi większość osób. Znaleźli się tu dlatego, iż przeżyli. Po jakiś tragicznych zdarzeniach na morskiej toni, uznani za zmarłych przez ludzi na powierzchni. Pośród tych, którzy zaginęli, większość ginie. Część ciał staje się pożywieniem dla morskich istot, druga część opada na dno, wraz z nielicznymi żywymi.
Niewielu jest jednak takich, którzy są w stanie opuścić to podwodne królestwo. Większość z nich nie ma wyboru jak stać się jego mieszkańcami. Bywali ludzie, którzy nie mogli się z tym pogodzić, lecz większość mimo wszystko raduje się z ocalenia.
Czy byli ofiarami morskiej tragedii, czy zostali zdradzeni, zapomniani. Każdy z tu żyjących ma swoje własne powody, dla których chce przetrwać. Jedni cieszą się samym życiem, drugą szansą. Inni mogą dążyć do spełnienia swej zemsty.
To co cechuje wszystkich tu żyjących to brak gniewu oraz nienawiści wobec Pana tej krainy. Jest on bowiem dla nich wybawcą. Jest tym, kto dał im nowe życie. Czasem słabszych duchem ludzi może co najwyżej ogarniać żal wobec niego, gdyż nie daje im możliwości powrotu.

Zamieszkujący Atlantydę są różnych narodowości i o różnym wieku. Pochodzą z rozmaitych kultur i często posiadali na początku rozmaite wyznania. Ich cel nie był prawie nigdy od początku nastawiony na służbę Posejdonowi.

ZAKAZ TELEPORTACJI OBOWIĄZUJE W MIEJSCACH:
* Pałac Posejdona
* Główna Kolumna

_________________


Największy zbiór polskich fików SS na sieci!
Czytaj, pisz i dziel się!


Ostatnio zmieniony przez Sakra dnia Pon Kwi 19, 2010 11:53 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Sakra
VIP
VIP
avatar

Dołączył/a : 13/10/2007
Liczba postów : 1364

Płeć : Female

PisanieTemat: Re: Życie w poszczególnych krainach.   Pią Gru 12, 2008 4:08 pm

4. KRÓLESTWO ZMARŁYCH

Spectranie Hadesa tak naprawdę są zwykłymi ludźmi. Urodzili się nimi i nimi umrą.
‘Przebudzili się’ oni pod wpływem mocy Hadesa. Mimo, że pochodzą z różnych miejsc i mają różne nastawienie do tego co dokoła cechuje ich jedna wspólna rzecz - posłuszeństwo i wiara w to, iż nie umrą.
Słudzy Hadesa uważają, iż ich Pan, jako bóg śmierci da im ‘życie’. Dlatego też nie boją się umrzeć myśląc o tym, że to nie koniec, ani też nawet początek. Uważają iż śmierć jest czymś, co można odwrócić, że jest to coś, co ich nie dotyczy.
Mogą mieć swoje własne plany, każdy z nich może zupełnie inaczej postrzegać to co robi Hades, lecz uważają, iż służą najpotężniejszemu i dlatego są niepokonani.

W królestwie zmarłych panuje głównie hierarchia siły. Służą tym, którzy są najbliżsi Hadesowi i wykonują rozkazy tych, którzy stoją na szczycie. Niekoniecznie muszą jednak darzyć swoich ‘przełożonych’ szacunkiem.
Jeśli ich posłuszeństwo nie jest spowodowane podziwem i dumą, to jest prawdopodobnie podszyte strachem.
Każdy pragnie być potężny, lecz jeśli któryś z nich jest od nich silniejszy - to podziwiają go i szanują jako osobę, która zdobyła większą moc.

Sprawiedliwość dla nich jest tym, co postanowi Hades. Jest on dla nich przewodnikiem, ich panem i bogiem. Jeśli by mieli skoczyć w ogień na jego rozkaz, to zrobią to święcie wierząc, iż nic im się nie stanie i że jest to coś, co należy zrobić, bo tak im nakazał ich Pan.

ZAKAZ TELEPORTACJI OBOWIĄZUJE W MIEJSCACH:
* Zamek Hadesa (wnętrza)
* Acheron
* Bramy
* Sale Sędzich
* Giudecca
* Elysium

_________________


Największy zbiór polskich fików SS na sieci!
Czytaj, pisz i dziel się!
Powrót do góry Go down
Sakra
VIP
VIP
avatar

Dołączył/a : 13/10/2007
Liczba postów : 1364

Płeć : Female

PisanieTemat: Re: Życie w poszczególnych krainach.   Pią Mar 20, 2009 8:30 pm

5. HERAION

Żadna nowoczesna technika nie działa w tym miejscu. Świątynia Hery tak naprawdę stanowi w większości zamkniętą społeczność. Choć ona sama się nie zwykła reinkarnować w ludzkim ciele, swą wolę przekazuje za pomocą najwyższej kapłanki zwanej ‘wyrocznią’. Słowa jej zaś stanowią prawo w Heraionie, a sprzeciwienie się nim jest uznawane za zdradę i surowo karane.
Żyjący tam ludzie są w większości potomkami poprzednich gerontów i ich rodzin. Bardzo często spotykane jest ‘dziedziczenie’ zbroi po swoim przodku. Dzieje się tak z reguły, z powodu szkolenia swoich własnych dzieci i wnuków przez gerontów. Rody, chlubią się tym, iż zbroja pozostaje w posiadaniu członka ich rodziny z pokolenia na pokolenie. Przewidywane jest to, iż ‘obronią swój tytuł’ i oczekiwane od nich. Tym bardziej, gdy komuś się nie powiedzie zdobycie zbroi należącej przez długi czas do rodu - tym większa hańba na niego spadnie.
Nie wszystkie jednak zbroje kojarzą się z konkretnymi rodami. Część z nich przechodziła przez różne familie oraz przez osoby wywodzące się spoza mieszkańców Heraionu.
Niewiele jest osób innego pochodzenia. Żadna zaś z nich nie trenowała poza Heraionem. Ktoś kto nie przebył szkolenia w Świątyni Hery nie ma nawet prawa ubiegać się o jedną z jej zbroi.

Najwyższą ‘rangę’ oraz dumę posiadają dwa rody, które wyprowadzają swoje pochodzenie aż od samego Heraklesa. Z reguły starają się nie mieszać z innymi rodami w celu nie przerzedzenia swej ‘arystokratycznej krwi’. Nie unoszą się jednak z tego powodu dumą, oczekują jednak iż inni dążyć ich będą szacunkiem z samego faktu pochodzenia. Nie podlegają praktycznie nikomu poza wyrocznią, ale tylko Królowie mają prawo mieszać się w sprawy trzech władczych rodów. Tylko też osoby w których żyłach płynie ich krew są w stanie przywdziać zbroje Króli. Nie wiadomo dokładnie dlaczego, lecz te zbroje same uznają swoich panów z wiadomych im tylko powodów. Jednak nawet będąc członkiem takiego rodu, niepewne jest, czy otrzyma się ten jeden z najwyższych tytułów w Heraionie i przywdzieje zbroje Króla.

Władzę religijną jak i prawo stanowi Heraion. Regiony na których on się znajduje podlegają jednak trzem rodom. Rody te zwą się tak jak zbroje, które od wieków dziedziczą.
Ród Arkaia zarządza górskimi terenami, które ochraniają Heraion przed światem zewnętrznym. To oni dowodzą strażą i podejmują decyzje związane z zapewnieniem bezpieczeństwa całemu miastu i świątyni. Z nimi najczęściej ma się doczynienia chcąc dostać się w to miejsce nie ważne w jakim celu. Gdy tak zadecydują, mogą nawet nie dopuścić posła z wizytą.
Ród Prosymna sprawuje władzę nad miastem i jego mieszkańcami. Pilnują tam porządku i mają wszelkie prawa karania za wykroczenia przeciw kodeksowi, który choć ubogi w postanowienia, to jest wymagający.
Ród Euboia od wieków był strażą samej świątyni i bezpośrednio podlegał Wyroczni. Mają w tym miejscu praktycznie drugą po niej pozycję.

Osoby zamieszkujące Heraion wychowywane są w myśl, iż Hera jest królową bogów, której należy się cześć, oraz której osąd jest sprawiedliwy. Uważają iż kara powinna być tym większa im większe przewinienie i że nikt nie może być od niej uwolniony kimkolwiek by nie był.
Ich więzi rodzinne są niezwykle silne, dlatego też z ostrożnością i dystansem odnoszą się do innych, którzy nie pochodzą z Heraionu.
Największym wykroczeniem jest zdrada przeciwko Herze i jej Wyroczni. Na taką osobę nakładany jest zwykle ‘list gończy’ i obowiązkiem Gerontów staje się ukaranie takiego zbrodniarza.
Zdrada własnej rodziny i inne występki przeciwko niej są także negatywnie odbierane. Choć w tym przypadku to rody z reguły same karzą takie czarne owce, ale ich nie zabija gdyż uznane to byłoby za morderstwo własnej krwi. Ktoś z zewnątrz może jednak wymierzyć karę na takiej osobie i nawet zabicie jej nie będzie odczuwane jako występek.
Spowodowanie czyjejś śmierci, jeśli ma się ku temu odpowiedni powód. Wszystkie chwyty, nawet te które wydać mogłyby się niegodziwe, są dozwolone. Uwarunkowana zemsta nie jest tam niczym niezwykłym.
Jeśli ktoś bez powodu zostałby skrzywdzony przez kogoś potężniejszego od niego, mógłby szukać sprawiedliwości u innych, którzy by zgodzili się ją za niego wymierzyć.
Taki surowy kodeks sprawia iż Heraion jest niezwykle zdyscyplinowany na swój sposób i panuje tu swoisty porządek.

Kobiety i mężczyźni żyją tu na równych prawach. Wiąże się to także z brakiem ulg dla którychkolwiek z jakichkolwiek powodów. Za równo kobiety i mężczyźni przechodzą szkolenie od dziecka.
Częściej jednak gerontami zostają mężczyźni zaś kobiety służą samej wyroczni, choć zdarzają się wyjątki od tej reguły.

Osoby pochodzące z zewnątrz mogą mieć trudności z zaaklimatyzowaniem się tu. Gdy jednak zdobędą respekt i szacunek mieszkańców Heraionu zostaną uznane za część społeczności, nawet jeśli wywodzą się z nieznanego rodu, o niezbyt chlubnej przeszłości.

ZAKAZ TELEPORTACJI OBOWIĄZUJE W MIEJSCACH:
* Świątynia Wyroczni
* Główna Świątynia
* Teatrum
* Bramy

_________________


Największy zbiór polskich fików SS na sieci!
Czytaj, pisz i dziel się!
Powrót do góry Go down
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Życie w poszczególnych krainach.   

Powrót do góry Go down
 
Życie w poszczególnych krainach.
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Kroniki Hogwartu
» Akademia Fiore
» Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, co ci się trafi.

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Saint Seiya PBF :: Off-Topic :: ARCHIWUM FORUM-
Skocz do: