Saint Seiya PBF
Przyszli rycerze i wojownicy!

Bogowie udali się na spoczynek. Los krain jest w naszych rękach. Szykuje się długa wyprawa, w której udział biorą wszyscy aby odkryć tożsamość tajemniczego obiektu.

Dołącz do wyprawy i pokaż, że jesteś godzien przywdziania zbroi.

IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

Mini Combosy.

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
Eru

Dołączył/a : 05/01/2009
Liczba postów : 85

PisanieTemat: Mini Combosy.   Wto Sty 06, 2009 7:33 pm

Dziwne, że ataki specjalne można robić dopiero po 20 poziomie.
Ale abstrahując, pomyślałem coby stworzyć taką mini wersje ataku specjalnego możliwego do wykonania po odkryciu kosmosu.

Warunki:
-Musi zawierać atak kosmosem.
-Musi zawierać atak na zręczność bądź siłę.
-Można coś do niego dodać.

Koszt MP - do wykorzystania.
Strata własnego HP równa 30% użytych MP (ze względu na to iż ciało nie jest jeszcze gotowe na emanację mocy kosmosu).
Powrót do góry Go down
Sakra
VIP
VIP

Dołączył/a : 13/10/2007
Liczba postów : 1364

PisanieTemat: Re: Mini Combosy.   Wto Sty 06, 2009 8:16 pm

wcale może nie dziwne, zwłaszcza iż każdy atak specjalny zużywa MP, które można ruszyć dopiero po odkryciu kosmosu a więc w większości przypadków od 20 lvl

mini wersję ataku specjalnego? hmn
obecnie w walce stosuje się:
* atak fizyczny
* atak kosmosem
* atak 7 zmysłem
* atak specjalny
* wykorzystanie techniki z bronią w ataku

póki co warunku które napisałeś kojarzą mi się z atakiem specjalnym
czym się to różni od ataków specjalnych?
(zwróćmy uwagę, iż 'zdolność ciała na władanie kosmosem' jest zawarta w mechanice w karach i może albo osłabić atak kosmosem, albo zranić wykonującego atak, albo wszystkich dokoła)

mógłbyś sprecyzować bardziej swój pomysł? napisać jakie dokładnie zastosowanie będzie to miało i jak działało - w przeciwieństwie do tego co jest teraz według twojej wizji?

Największy zbiór polskich fików SS na sieci!
Czytaj, pisz i dziel się!
Powrót do góry Go down
Eru

PisanieTemat: Re: Mini Combosy.   Wto Sty 06, 2009 8:40 pm

Cytat :
czym się to różni od ataków specjalnych?
Można ograniczyć to tylko do serii ataków fizycznych z wykorzystaniem kosmosu i zakazem używania telepatii energii i tym podobnych.

Cytat :
większości przypadków od 20 lvl
A co z bidulami z potencjałem 3? Odkrywają kosmos znacznie wcześniej ale mimo to muszą czekać jak reszta nieutalentowańców do 20 poziomu.

Sprecyzować Nie mogę bo się zbyt na mechanice nie znam.
Ale mogę napisać co to za potwór o którym myślę.
Chodzi mi o wprowadzenie trochę dynamiki do walk mało-poziomowców i danie im jednego charakterystycznego ataku fizycznego.
Taki atak w oczach rycerza nie będzie niczym niezwykłym. Ale jak na ludzkie warunki, będzie zapierał dech w piersi, budził podziw i szacunek.
Czy to będzie cios przebijający betonową ścianę, czy uchylenie pozwalające uniknąć strzały z łuku, czy bieg tak szybki iż Ussain Bolt wysiada.
Dlatego właśnie chcę aby konieczne było użycie kosmosu, jako energii która pozwala zwykłemu jeszcze człowiekowi pokonywać granicę jego fizjologi.
Powrót do góry Go down
Sakra
VIP
VIP

PisanieTemat: Re: Mini Combosy.   Wto Sty 06, 2009 8:49 pm

musisz w tym przypadku zwrócić uwagę na pewną rzecz:
im większy lvl - tym potężniejsze ataki - innymi słowy, nie opłaca się za bardzo tworzyć ataków specjalnych na lvl poniżej 20, gdyż potem będzie on i tak nieużywany, oraz będzie zajmował miejsce (limit ataków specjalnych wynosi 6)

ponadto - osoby te, mogą z zaskoczenia atakować inne swoim kosmosem - mają jeszcze jedną z możliwości walki, a przed kosmosem nie da się raczej zrobić uników, gdyż jest to już atak energią

no i najważniejsze - osoby te najwcześniej odkrywają 7 zmysł, który jest całkiem niezłym boostem w walce

czyli posiadają jednak swoje +

Powrót do góry Go down
Eru

PisanieTemat: Re: Mini Combosy.   Wto Sty 06, 2009 8:54 pm

Ale logicznie rzecz biorąc "wybrancy" odkrywają wcześniej kosmos więc i nauczenie się pierwszego ataku powinno im pójść nieco szybciej.

Cytat :
m większy lvl - tym potężniejsze ataki - innymi słowy, nie opłaca się za bardzo tworzyć ataków specjalnych na lvl poniżej 20, gdyż potem będzie on i tak nieużywany, oraz będzie zajmował miejsce (limit ataków specjalnych wynosi 6)
Zawsze można traktować to jako oddzielny atak. A jak nie to przecież po osiągnięciu 20 można nieco "ewoluować" ten słaby atak, jeszce bardziej go personalizując.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Mini Combosy.   Czw Sty 08, 2009 9:53 pm

Ale zobaczysz Eru, ze na wyższym poziomie będąc, możesz pozałować że wczesniej zrobiles atak specjalny na tak niskim poziomie. Inna kwestia, ze tu przydałaby sie możliwośc wzrostu obrażeń podstawowych co np 10 lvli o okresloną ilość. To byloby logiczne. co combosu, to wybacz ale jestem na nie.
Powrót do góry Go down
Al

Dołączył/a : 25/05/2007
Liczba postów : 1365

PisanieTemat: Re: Mini Combosy.   Czw Sty 08, 2009 11:41 pm

Ja to raczej często rozmyślałem ,że np odkryje bardzo wcześniej kosmos i zrobie technike.To czemu po prostu jej nie uleprzyć wzmacjaniąc mechanike po tym jak przekrocze 20 lv?

FORCE PUSH!!!!! XD
Powrót do góry Go down
Eru

PisanieTemat: Re: Mini Combosy.   Pią Sty 09, 2009 3:00 am

GrafNaStyk napisał:
Ale zobaczysz Eru, ze na wyższym poziomie będąc, możesz pozałować że wczesniej zrobiles atak specjalny na tak niskim poziomie.
Czy ataki robi się raz na zawsze? Czy nie można ich zmieniać i ulepszać?

Gość

PisanieTemat: Re: Mini Combosy.   Pią Sty 09, 2009 12:14 pm

Do tej pory nie było mowy w mechanice o ewolucji raz nauczonych ataków, choć faktycznie w serii takie wypadki miały miejsce i zbliżyłoby to nas do realnej rozgrywki. Ale tutaj główny głos należy do Naczelnego Mechanika.
Powrót do góry Go down
Eru

PisanieTemat: Re: Mini Combosy.   Pią Sty 09, 2009 1:42 pm

A tu proszę. Taki kfffiatekk wyszedł na wierzch. Czyli nie wiesz, czy można zapominać, zastępować lub ulepszać ataki?

Gość

PisanieTemat: Re: Mini Combosy.   Pią Sty 09, 2009 2:00 pm

Nie, nie wiem. Ten kwiatek o ktorym mówisz, już od długiego czasu wiercił mi sie w brzuchu. Do tej pory po prostu tworzyliśmy techniki na zasadzie "na potem", w sensie by była ona, nawet na niskim poziomie, przydatna pozniej i tak dopracowana, by nie trzeba bylo jej ulepszać.

Moim zdaniem zamiast ciagłego ulepszenia zrobionego juz ataku wystarczy przy jego tworzeniu stworzyć zalożenia, jak może wzrastać jego siła w przyszlości. Jest to możliwe w obecnym systemie. Za przykład może służyć choćby moja technika - Seeds of Destruction. Wzrastająca zręczność, pozwala na wystrzeliwanie wiekszej ilości ziaren co okresloną liczbę, co jest dostatecznym jej udoskonaleniem.

Jednak wprowadzanie innowacji do ataków, samo w sobie jest moim zdaniem dobrym pomysłem. Postać cały czas dojrzewa, uczy sie i doskonali poznane techniki. Dobrym początkiem byłoby wprowadzenie rosnących co określony poziom obrażeń podstawowych na początek.
Powrót do góry Go down
Sakra
VIP
VIP

PisanieTemat: Re: Mini Combosy.   Pią Sty 09, 2009 5:10 pm

chcialam tylko zwrocic wam uwagę na pewną rzecz:

ataki specjalne najczęściej wykorzystują siłę/zręczność/kosmos oraz techniki
postać rosnąc w poziomy - wzmacnia swoje statystyki oraz uczy się wyższych poziomów technik

w związku z tym - siła ataków automatycznie rośnie wraz z nim

co nie?

Powrót do góry Go down
Eru

PisanieTemat: Re: Mini Combosy.   Pią Sty 09, 2009 5:22 pm

Ale czemu nie dodać do ataku mrozem paraliżu, jeśli wcześniej lód uderzał tylko energią bądź fizycznie a nie zamrażał?
Czy ataki da się zapominać/usuwać?

VIP
VIP

PisanieTemat: Re: Mini Combosy.   Pią Sty 09, 2009 5:27 pm

meteory pegaza nie zmienily swojej zasady dzialania
one tylko przybraly na szybkosci i sile wraz z rozwojem Seiyi - oto jest odpowiedz na pytanie ^^

poza tym mysle iz byloby to niesprawiedliwe dla nizszych lvl - dodatkowo jeszcze podpakowywac ataki osob na wyzszych lvl skoro one i tak posiadaja wiekszy kosmos/sile/zrecznosc itd.

i jeszcze jedna wazna rzecz - techniki i umiejetnosci nie sa wliczane w ataki specjalne, a potrafia tez sporo szkod narobic i to one sie rozwijaja, tak wiec postac i tak posiadac moze spory asortyment

Powrót do góry Go down
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Mini Combosy.   Pią Sty 09, 2009 5:38 pm

Niekoniecznie Sakro. Co jeśli atak, ma jedynie obrażenia podstawowe ? Np 70 obrażeń, przy nauczeniu sie stosowania techniki i 70 dmg po jej "wieloletnim" użytkowaniu. Na razie to tak wygląda, chyba że czegoś z mechaniki nadal nie rozumiem.
Powrót do góry Go down
Sakra
VIP
VIP

PisanieTemat: Re: Mini Combosy.   Pią Sty 09, 2009 5:42 pm

jeśli ktoś stworzy taką technikę to sam będzie temu winien - że ową wybrał
w ten sposób będziemy też mogli zobaczyć, kto rozumie mechanikę, oraz kto jej nie rozumie

no i pozbyć się tak zwanych 'dzieci neo' ;D a jak wiemy takie też tu czasem trafiają :]

no i - musząc najpierw odkryć kosmos, zdobyć ten 20 lvl mają kawałek czasu na zapoznanie się z mechaniką, a więc nie muszą umieć wszystkiego od początku i widząc ataki innych sami coś wymyślą dobrego

Powrót do góry Go down
Eru

PisanieTemat: Re: Mini Combosy.   Pią Sty 09, 2009 5:51 pm

Mhmm. Zgoda.

A tak ot. to właśnie jak to jest z atakami. Jak się nauczę paru na 20 to nie mogę ich zastąpić nowymi na 40 i muszę się borykać z takimi słabymi aż do śmierci?

VIP
VIP

PisanieTemat: Re: Mini Combosy.   Pią Sty 09, 2009 5:53 pm

nie da się nauczyć kilku od razu - są min. lvl'e wyznaczone na którym można nauczyć się kolejnego
ale nie ma maksymalnych lvli wyznaczonych
oznacza to, iż:

po 20 lvl można umieć jeden atak
po 40 można umieć 2 ataki (czyli nauczyć się kolejnego)
itd.

ale np. można się nauczyć obu ataków po 40 lvl, a nie od razu jak się ma taką możliwość

lvl na którym się uczy ataków określa jego trudność, zużycie mp

Powrót do góry Go down
Eru

PisanieTemat: Re: Mini Combosy.   Pią Sty 09, 2009 6:08 pm

Uhh a ja myślałem, że na 20 można nauczyć się kilku. Znów Zonk i czegoś nie rozumiem. ;/

Gość

PisanieTemat: Re: Mini Combosy.   Pią Sty 09, 2009 6:15 pm

Zajrzyj do tematu tworzenie własnych ataków. Tam masz szczegółowy rozpis.
Powrót do góry Go down
Eru

PisanieTemat: Re: Mini Combosy.   Pią Sty 09, 2009 6:31 pm

Przeczytałem go z pięć razy ale nigdzie nie jest napisane, że na 20 mogę stworzyć jeden atak.

Sakra napisał:

1. ataków max jest 6 (ataki od zbroi i własne)
2. ataków uczymy się od minimalnego lvl na posiadany atak
3. każdy atak ma określony koszt MP (bez odkrytego kosmosu nie można używać MP)
4. ograniczenie 'mocy' ataku
lvl na którym uczymy się ataku ogranicza ilość MP jaką możemy przeznaczyć na jego nauczenie się - jest to poziom trudności danej techniki - wszak im więcej kosztuje tym jest z reguły trudniejsza i potężniejsza
MAX KOSZT MP: lvl*4

oznacza to, iż
    na 20 lvl - koszt ataku to 80MP
    na 40 lvl - koszt ataku to 160MP
    na 60 lvl - koszt ataku to 240MP
    na 80 lvl - koszt ataku to 320MP
    na 100 lvl - koszt ataku to 400MP
    na 120 lvl - koszt ataku to 480MP
oczywiście jeśli ktoś by się uczył ataku później niż może - więcej MP może zużyć na niego, np. na 70lvl = 280MP

Oprócz ostatniego zdania, nic nie wskazuje na ograniczenia 'ilościowe".

EDIT: Aha i znów mój błąd (ale naprawdę ciężko zgarnąć informacje porozrzucane po różnych tematach) :

Silver napisał:
3.7.Ataki specjalne – można posiadać max 6 ataków. Ataki można zdobywać co przedział 20 lvl. Pierwszy atak można zdobyć dopiero na min. 20 lvl. Jeśli postać nie opanowała kosmosu nie może zdobyć ataku. Jeśli postać nie opanowała techniki wymaganej do danego ataku, nie może posiąść ataku.

VIP
VIP

PisanieTemat: Re: Mini Combosy.   Pią Sty 09, 2009 6:50 pm

Eru....
ciężko zgarnąć informacje porozrzucane po różnych tematach?
nic nie wskazuje na ograniczenie ilosciowe???
PRZECZYTAJ 1. pkt CYTATU który sam podałeś! =_="

i tak na marginesie XD
sio! przeczytać Regulamin Forum 5 razy za karę! tam jest wszystko jasne

Powrót do góry Go down
Eru

PisanieTemat: Re: Mini Combosy.   Pią Sty 09, 2009 7:18 pm

Sakra napisał:

1. ataków max jest 6 (ataki od zbroi i własne)

Gdzie w tym punkcie stoi, że nie mogę na 20 poziomie zrobić 6 ataków?

Dopiero w regulaminie (cytat z Silvera) znalazłem coś, mniej więcej mówiącego o ilości ataków na lewel.
Radzę dopisać to do tematu "Ataki", gdyż informacja jest ważna a się tam nie znajduje.

Dołączył/a : 25/05/2007
Liczba postów : 1365

PisanieTemat: Re: Mini Combosy.   Pią Sty 09, 2009 7:55 pm

Z tego co ja zrozumiałem co 20 lv dostajesz jak ja to nazywam "free Slot" czyli wolne miejsce na technike.Możesz to miejsce zająć techniką którą oferuje zbroja do której pretendujesz ,albo techniką własną.W temacie uleprzania technik pewnego dnia tek se myśalłem iż:
Nauczy się postać np.Meteorów pegaza.Po długim jego użydkowaniu mógłby stwożyć własną technikę w oparciu o meteory która byłaby mocniejsza

FORCE PUSH!!!!! XD
Powrót do góry Go down
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Mini Combosy.   Pią Sty 09, 2009 8:34 pm

Ograniczenie wynika z ceny mp. Zobacz sobie czy poniżej 20 lvlu jesteś w stanie zapłaić wiecej za atak. Nawet jeśli tak, to czy posiadanie sześciu ataków do 20 tego poziomu naprawdę wydaje Ci sie takie opłacalne? Eru, to ograniczenie ułatwia rozgrywkę. Czy nie lepiej mieć jeden specjalny atak na 25 poziomie, plus kilka standardowych, ktore i tak mozesz opisywac po swojemu bo każdy gra inaczej, niż 6 tak naprawde slabiutkich ataków.
Powrót do góry Go down
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Mini Combosy.   

Powrót do góry Go down

Mini Combosy.
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Mini siłownia
» Odział Położniczo-Ginekologiczny